logo (1)

آسیب های ناشی از از دست دادن عزیزان

 • آسیب های ناشی از از دست دادن عزیزان

  آماده سازی برخی از وقایع زندگی، مانند مرگ شخص مهم برای شما، غیرممکن است.

  اگر خود را در سوگ همسر ، یکی از اعضای خانواده یا دوست صمیمی خود دیدید ، برای مراقبت از خود وقت بگذارید.

  این نتیجه نهایی مطالعه جدید محققان مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess وابسته به هاروارد (BIDMC) است.

  آنها دریافتند که خطر ابتلا به حمله قلبی در یک روز پس از مرگ دوست عزیز یا یکی از اعضای خانواده، 21 برابر بیشتر از حد معمول می شود.

  در طول هفته اول میزان حمله قلبی هشت برابر بیشتر از حد طبیعی باقی می ماند، اما پس از آن در طول یک ماه به طور مداوم کاهش می یابد.

  توضیح فیزیولوژیکی این یافته ها این است که احساسات شدید می تواند ضربان قلب ، فشار خون و تمایل به لخته شدن خون را افزایش دهد،همه اینها خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.

  دکتر موری میتلمن ، مدیر برنامه تحقیقات اپیدمیولوژیک قلب و عروق BIDMC، گفت: “بسیار نادر است که یک افزایش خطر را بر اساس یک عامل پیدا کنید.”

  این درست است ، اما اگر به تعداد مطلق ترجمه شود ، یافته های مطالعه ممکن است کمی ترسناک باشد.

  همان محققان تخمین زده اند که در طی یک هفته پس از چنین خسارتی ، برای هر 1394 نفر که خطر حمله قلبی کم (5٪) دارند ، یک حمله قلبی اضافی رخ خواهد داد. این میزان در میان افرادی که خطر حمله قلبی بیش از 20٪ دارند به 1 در 320 افزایش می یابد.

  اگرچه اثبات نشده است ، اما منطقی است که فرض کنیم حمایت عاطفی و اجتماعی اضافی از افراد داغدار به کاهش خطر افزایش یافته این مطالعه کمک می کند.

  بهترین روش کلی ، انجام انواع انتخاب های سالم روزمره است که از قلب محافظت می کند – ورزش ، غذا خوردن سالم و سیگار نکشیدن.

  به این ترتیب قلب شما بهتر قادر به رفع ناراحتی های عاطفی و فیزیولوژیکی ناشی از از دست دادن یکی از عزیزانتان خواهد بود. اگر خود را در غم از دست دادن یکی از نزدیکان خود دیدید ، از خود بسیار مراقبت کنید: تمام تلاش خود را برای حفظ حالت طبیعی خواب و غذا انجام دهید ، داروهای خود را طبق تجویز مصرف کنید و بلافاصله به علائم حمله قلبی مانند درد قفسه سینه پاسخ دهید.

  دکتر میتلمن نتیجه گیری کرد: “ما همچنین باید به اعضای خانواده زنده مانده پس از مرگ یکی از نزدیکان آنها بسیار توجه کنیم.

  مطالعه نشان داده است که مرگ یک شریک زندگی می تواند منجر به افزایش خطر فیبریلاسیون دهلیزی (شایع ترین نوع ریتم قلب نامنظم) شود.

  محققان از دانشگاه آرهوس دانمارک ، داده های تقریباً 89000 نفری را که مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بودند بین سالهای 1995 و 2014 جمع آوری کردند و آنها را با یک گروه 886000 نفری بدون AF مقایسه کردند.

  محققان پس از در نظر گرفتن تعدادی از عوامل ، محاسبه کردند که خطر ابتلا به ضربان قلب نامنظم برای اولین بار در میان کسانی که داغدیده اند 41 درصد بیشتر است.

  این مطالعه که در مجله Open Heart منتشر شد ، همچنین نشان داد که خطر ابتلا به AF ​​بیشترین کسی را که فوت کرده زیر 60 سال است. اگر مرگ غیر منتظره باشد افزایش می دهد. این خطر 8-14 روز پس از از دست دادن در بالاترین حد خود بود و پس از یک سال خطر به همان میزان افراد غیر داغدیده کاهش یافت.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button