logo (1)

آشنایی با عوارض افسردگی

عوارض افسردگی
 • آشنایی با عوارض افسردگی

  درمان افسردگی یکی از مهم ترین اقدامات پس از شناخت عوارض افسردگی است. زیرا افسردگی هایی که درمان نشده باشند، می توانند عوارض جدی را برای بدن ایجاد نمایند. خیلی از افراد به دلیل نا آشنا بودن با این عوارض معمولا، خیلی این اختلال را جدی نمی گیرند. زیرا معتقد هستند که با گذشت زمان این اختلال به خودی خود درمان خواهد شد. این باور غلط می تواند تهدیدی جدی برای زندگی شما باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با عوارض افسردگی، که در صورت درمان نشدن می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهند، به طور کامل آشنا کنیم.

  عوارض افسردگی

  عوارض افسردگی

  عوارض افسردگی و تاثیر آن در زندگی انسان

  احساسات منفی:

  یکی از معمول ترین و ابتدایی ترین عوارض افسردگی، احساسات منفی است که در فرد به وجود می آید. احساس پوچی و اندوه، احساس بی انگیزگی نسبت به زندگی و برنامه های آینده    و … از جمله احساسات منفی و مخربی است که، در فرد به وجود می آید. که در صورت درمان نشدن     می تواند تهدیدی جدی برای موفقیت و آرامش زندگی فرد باشد.

  التهابات بدن:

  از طرفی افسردگی می تواند التهاباتی را در بدن فرد ایجاد کند، که موجب بروز     بیماری های قلبی و عروقی در انسان می شود. از جمله بیماری هایی که در صورت ایجاد افسردگی ممکن است فرد را درگیر نماید. می توان به بیماری های گوارشی، قلبی، دیابت، اسهال، تهوع، یبوست، اختلال روده ای و حمله های عصبی اشاره نمود.

  تحریک دیگر بیماری ها:

  از دیگر عوارض افسردگی، تحریک نمودن بیماری های زمینه ای است. اگر فردی که به افسردگی دچار شده است، بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و … داشته باشد. ممکن است به دلیل افسردگی در روند درمان آن اختلال ایجاد نموده و یا از درمان ناامید شود. در این صورت قطعا بیماری های او شدیدتر خواهد شد.

  تنبلی در انجام امور روزانه:

  کسلی و بی حوصلگی که به دلیل افسردگی در فرد ایجاد می شود. موجب تنبلی و بی انگیزگی فرد می شود. به همین دلیل کارهای روزانه و معمول خود را دائما به تاخیر  می اندازد. همین موضوع موجب تلنبار شدن کارها و اختلال در امور زندگی فرد می شود.

  تغییر وزن غیر طبیعی:

  همچنین از دیگر عوارض افسردگی اختلالی است که در اشتها و تغذیه فرد ایجاد می شود. پر خوری و یا بی اشتهایی می تواند موجب افزایش و یا کاهش وزن غیر طبیعی بدن شود. که در نهایت بیماری هایی را نیز به همراه خواهد داشت.

  بروز دردهای مزمن:

  اختلال در عملکرد بدن و به وجود آمدن دردهای مزمن از دیگر عوارض افسردگی می باشد. احساس کوفتگی بدن، احساس درد در ناحیه قفسه سینه، سردرد، بدن درد و … از جمله این دردها می باشند. که معمولا هیچ دلیل مشخصی ندارند و فقط واکنشی عصبی نسبت به افسردگی هستند. یعنی در صورت درمان افسردگی به صورت خود به خود از بین خواهند رفت.

  عوارض افسردگی

  عوارض افسردگی

  اختلال در میزان انرژی بدن:

  اختلال در خواب یکی دیگر از عوارض افسردگی می باشد. افرادی که دچار این اختلال هستند، معمولا خواب کافی و درستی ندارند. به همین دلیل انرژی کافی برای انجام کارهای روزانه خود ندارند.

  کاهش میل جنسی:

  افسردگی صمیمیت و راحتی شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل می تواند موجب کاهش میل جنسی شما نسبت به شریط زندگیتان شود.

  گریه های بی دلیل و بیش از حد:

  افرادی که دچار افسردگی می شوند، معمولا بی دلیل شروع به گریه کردن می کنند. اگر از آنها بپرسید به چه دلیلی گریه می کنند، دلیلی ندارند. فقط احساس می کنند که دل آنها گرفته است. این احساسات و گریه ها می تواند از عوارض افسردگی باشد.

  دلسردی نسبت به زندگی:

  دلسردی که نسبت به زندگی در فرد ایجاد می شود. موجب نا امیدی و احساس پوچی فرد نیز می گردد. به همین دلیل ممکن است برنامه های آینده و اهداف او برایش بی ارزش تلقی شود و از تلاش برای رسیدن به آنها دلسرد شود. به همین دلیل از دیگر عوارض افسردگی می توان به اختلال در موفقیت و آینده فرد اشاره نمود.

  عدم کنترل اعصاب:

  اختلال در عملکرد اعصاب نیز از عارضه های افسردگی می باشد. به همین دلیل در صورت درمان نشدن افسردگی، ممکن است با کوچک ترین مشکلی فرد از کوره در برود و عصبانی شود.

  منابع مرتبط :

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2860146/

  https://pdfs.semanticscholar.org/a71d/13d87db4c95fb31a776a52b32907663e5c26.pdf

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button