ترس از ازدواج

آیا ترس از ازدواج منجر به مه مغزی می شود؟

 • آیا ترس از ازدواج منجر به مه مغزی می شود؟

  ترس همیشه در موضوعات مختلف وجود دارد و همواره با اشکال مختلف آن در زندگی همراه هستیم. اما موضوعی که این ترس را حائز اهمیت می‌ کند و بلکه آن را برایمان تبدیل به موضوعی خطرناک میکند، ترس بیش از اندازه است. مثلاً در موضوع بیرون رفتن از خانه افرادی دچار ترس های بیش از اندازه هستند. همین ترس در مورد سایر موضوعات زندگی نیز امکان وقوع دارد مثلاً ترس از ازدواج. البته منظور ما از این نوع ترس چنین نمی باشد که دچار نوعی بی خیالی در مورد انتخاب فرد مناسب برای زندگی بشوید. بلکه موضوع صحبت ما در مورد این ترس درباره ی کسانی است که دچار حملات پانیک و مه مغزی می‌ شوند. برخی از علائمی که این حملات به وجود می‌آورند عبارتند از: تپش شدید قلب، عرق کردن بیش از اندازه، تنگی نفس و عدم تفکر صحیح.

  ترس از ازدواج

  ترس از ازدواج

  گاموفوبیا یا ترس از ازدواج چه تاثیراتی دارد؟

  در بیشتر افرادی که دچار این ترس شدند یک عامل همچون ریشه و بستر اصلی بیماری ها، باعث به وجود آوردن این ترس شده است. آیا میدانید این عامل چیست؟ این عامل تعهد در بلند مدت است. یعنی زمانی که جوانان به این موضوع فکر می‌ کنند که قرار است برای مدت زمان ابدی در برابر تمام مسئولیت های فردی و اجتماعی متعهد باشند دچار مه مغزی و گاموفوبیا می شوند. شاید مفهوم ترس از ازدواج چندان در کشورمان رایج نباشد ولی افراد زیادی در سراسر جهان به این ترس مبتلا هستند. تاثیر بزرگی که این ترس می‌ تواند بر زندگی دارندگان آن بگذارند چنین است که:

  • آنها نخواهند توانست عشق را تجربه کنند و در نهایت همیشه تنها خواهند ماند.
  • زندگی مشترک و دوست داشتن هم برایشان معنایی نخواهد داشت.
  • اگرچه این شرایط بد و تاثیرات منفی این ترس در مدت کوتاهی از عمر جوانی قابل تحمل باشد ولی مه مغزی شدیدی از تفکرات مختلفی را در ذهنتان به وجود خواهد آورد.

  ریشه های ترس از ازدواج شامل چه مواردی می شود؟

  قطعاً اولین عاملی که باعث به وجود آوردن این ترس می شود، شرایط خانوادگی هر فرد است. شاید برای بعضی ها سوال شود و بپرسند که: چگونه می‌ توان داشتن و حتی شروع زندگی مشترک را به موضوعی مانند گذشته ی خانوادگی مربوط کرد؟ این سوال خوبی است و می‌ تواند بسیاری از ابهاماتی که برای افراد وجود دارد را برطرف کند. پس از تشکیل خانواده ها زمانی که کودکی متولد می‌ شود، او با در نظر گرفتن والدین خود بسیاری از شرایط را مقایسه می‌ کند. اما این سخن چه معنایی دارد؟ فرض کنیم کودک در خانواده ای متولد شود که در آن، والدین به جای اینکه مشکلات خود را حل کنند به فریاد کشیدن بپردازند و یا یکی از والدین به کلی خانواده را ترک کند و دیگر هیچ اطلاعی از او یافت نشود. حال به نظر شما نتیجه ی داشتن خانواده برای آن کودک چه خواهد بود؟ آن کودک در آینده نمی تواند که به خانواده ای خوب فکر کند. البته فرقی ندارد که آن کودک پسر باشد یا دختر، بلکه در زمانی که از او بپرسند چه زمانی ازدواج می کنی و یا حتی در خلوت خود به ازدواج فکر کند دچار ترس شدید با همان علائمی که ذکر کردم می شود. البته باید بدانید که ترس از ازدواج میتواند درمان شود.

  ترس از ازدواج

  ترس از ازدواج

  چگونه داشتن یک رابطه ی بد موجب ترس از ازدواج و مه مغزی می شود؟

  بسیاری از جوانان زمانی که در یک رابطه ی غلط وارد می شوند نمی دانند که دچار چه آسیب هایی خواهند شد ولی متاسفانه هیچ توجهی به درست بودن این رابطه ها ندارند و زمانی متوجه اشتباهات خود می شوند که هزینه های زیادی را پرداخت کرده اند. جوانی که راه اشتباهی را در گذشته طی کرده است پس از متوجه شدن اشتباه خود اگر عاقلانه از آن درس بگیرد می‌تواند راه جدیدی را طی کند ولی متاسفانه باز هم بیشتر جوانان نمی توانند این گونه رفتار کنند و دچار مه مغزی می شوند. یعنی به جای آنکه به اشتباهاتی که انجام داده اند فکر کنند، در راهی که انتخاب کرده ‌اند غرق می شوند. اما این سخن به چه معناست؟ یعنی به جای آنکه بتوانند در راه ازدواج کردن فرد مناسبی را پیدا کنند، به دنبال شرایط غیر طبیعی مانند پول زیاد هستند. زمانی که مسیر زندگی برای شما روشن و آشکار باشد پیدا کردن همسفر کار سختی نخواهد بود اما زمانی که مسیر خود را ندانید، مطمئناً در بیراهه های زندگی راه خود را گم خواهید کرد. مثلاً دچار ترس از ازدواج و مه مغزی خواهید شد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  به اشتراک گذاری این صفحه در :
  باورهای منفی یا همان مه مغزی را چگونه از بین ببریم؟
  نیروی گذشته شما را به مه مغزی فرا میخواند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button