هومیوپاتی

آیا درمان با هومیوپاتی امکان پذیر است؟

 • آیا درمان با هومیوپاتی امکان پذیر است؟

  با پیشرفت علم توانایی استفاده از ابزار آلاتی که در اختیار ما هستند هر روز بیشتر خواهد شد. فرض کنیم تا ده سال گذشته ما انسان ها می‌ توانستیم با استفاده از یک قرص مانند استامینوفن، دل درد یا سردرد خود را درمان کنیم، ولی امروزه با استفاده از علم با خوردن فقط یک قرص میتوانید بیش از یک بیماری خود را درمان کنید. آیا تا به حال کلمه ی هومیوپاتی به گوشتان خورده است؟ همانگونه که علم توانسته است قدرت بیشتری در مورد انتخاب کردن به ما بدهد، همچنین توانسته است راه های استفاده از آن‌ها را هم توسعه دهد تا ما بتوانیم چندین راه برای درمان کردن عزیزانمان استفاده کنیم. اما این سخن به چه معناست؟ این سخن به معنای آن است که خانواده ها قدرت انتخاب در راه های درمانی را خواهند داشت و دیگر راه های درمانی منحصر در یک شیوه ی درمان نخواهد بود.

   

  آیا استفاده از هومیوپاتی خطرناک است؟

  احتمالاً بسیاری ها تا به الان نام هومیوپاتی را نشنیده اند، شاید بعضی ها فقط اسم آن را شنیده باشند. برای اینکه بتوانیم این راه درمانی را در کنار سایر راه ها به شما معرفی کنیم، در ابتدا باید توضیح مفیدی از آن ارائه دهیم. هومیوپاتی یک شیوه ی درمانی است که خاستگاه آن مربوط به کشور آلمان می باشد. این راه درمانی توانسته است در مجامع پزشکی در جهان خود را به عنوان تکمیل کننده ی راه‌ های اصلی درمانی معرفی کند. به همین جهت دقت کنید که این راه در کنار راه های اصلی پزشکی موثر و مفید است.

  یعنی به معنای آن نیست که فقط به این راه درمانی اکتفا کنید و دیگر از راه‌ های تخصصی استفاده نکنید. هومیوپاتی را باید زیر نظر پزشک انجام دهید و به همین علت میزان خطر آن تقریباً صفر می شود؛ فقط نوع واکنش بدن شما به این داروها مهم می باشد که در این صورت نیز باید با هماهنگی پزشک مصرف این داروها را: شروع، ادامه یا پایان دهید.

  هومیوپاتی

  هومیوپاتی

  هومیوپاتی چگونه عمل می کند؟

  این نوع درمان فقط در ارائه ی یک نسخه توسط پزشک خلاصه نمی شود؛ بلکه در این شیوه ی درمانی به جای تمرکز پزشک معالج بر روی برخی علائم ظاهری که در بیمار وجود دارند، به علائم باطنی و شخص خود بیمار نیز توجه می شود. به نوعی در این روش درمانی، علم پزشکی با علم روانشناختی با کمک یکدیگر بیمار را به طور کامل درمان می کنند.

  لذا در این شیوه ی درمانی بیمار فقط به پزشک معالج به عنوان یک فرد عادی نگاه نمی کند، بلکه او را همراه و هم دل با خود می بیند و روند درمانی بسیار بهتر از روند های رایج پزشکی طی می شود. این شیوه ی درمانی علاوه بر اینکه داروهای خاص خود را با دوز های متفاوت دارد، به تقویت سیستم روحی و جسمی بدن نیز می پردازد.

  یعنی این نوع درمان فقط بر روی خود بیماری متمرکز نمی باشد و علاوه بر اینکه بیماری را می تواند درمان کند، عوامل و ریشه هایی که باعث می شوند آن بیماری به وجود بیاید را ازبین میبرد و برای بعد از سلامتی و بهبود نیز شما را تنها نمی گذارد، بلکه تقویت ایمنی بدن به صورت مداوم خواهد بود و بعد از بیماری هم احساس سلامتی و تندرستی را به طور کامل خواهید داشت.

  هومیوپاتی

  هومیوپاتی برای چه بیماری هایی قابل استفاده است؟

  مواد تشکیل دهنده ی داروهای این نوع شیوه درمانی بر پایه ی مواد غیر شیمیایی است؛ این سخن به معنای آن است که اولاً هیچ عوارض شیمیایی متوجه بیمار نخواهد شد لذا طیف گسترده ای از مردم می‌ توانند از این شیوه ی درمانی استفاده کنند و دوماً باید بدانید چون که این نوع درمان به طور کلی ریشه ‌های بیماری را درمان می کند لذا در طول مدت مصرف کوتاهی نتیجه بخش نخواهد بود و با توجه به نوع بیماری مدت زمان های متفاوتی را برای درمان کامل می ‌طلبد. به طور عمومی بیمارهایی که مشکلشان مربوط به ذهن می شود میتوانند از این شیوه ی درمانی استفاده کنند.

  اگرچه داروهای این بیماری به شدت رقیق هستند اما تحت هیچ شرایطی به این موضوع فکر نکنید که خودسرانه از داروهای هومیوپاتی استفاده کنید زیرا اولاً تعداد داروخانه هایی که این داروها را به مردم ارائه می‌ کنند انگشت‌ شمار است و دوماً شما نمی دانید باید چگونه و چه دارویی را برای بیماری خود مصرف کنید، لذا هیچگاه این کار را نکنید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای
  اسکیزوفرنی در زنان: علائم ، نشانه ها و چالش ها
  بهترین راه مقابله با مشکل استرس

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button