ازدواج و درونگرایی

 • درون‌گراها و ازدواج
  آیا درون‌گرایان می‌توانند با هم ازدواج کنند؟ شاید بد نباشد هر دو ساکت یک گوشه‌ای می‌نشینند و ممکن است خودشان راضی باشند. ولی دیگران احساس می‌کند که چه خانه ساکت و سردی. برون‌گرایان چه‌طورند؟ این‌قدر حرف دارند که هیچ‌کدام حاضر به ساکت شدن نیستند. ولی مردم متعادل و عادی چه‌طور؟ آد‌م‌هایی که حد وسط این دوتا ویژگی هستند.
  افراد درون‌گرا تمایل زیادی به گذراندن اوقات خود به تنهایی دارند، در حالی که برای افراد برون‌گرا تحمل چنین شرایطی بسیار سخت و آزاردهنده است. افراد درون‌گرا سرگرمی‌هایی چون مطالعه و تفکر دارند، در حالی که افراد برون‌گرا در شرایط جمعی و سرگرم‌کننده لذت می‌برند؛ مثل بازی‌های دسته جمعی.
  چنین ویژگی‌هایی به تعداد زیادی وجود دارند که البته گاه همسان بودن ویژگی‌های طرفین و گاه ناهم‌سانی آنها می‌تواند فاکتوری برای ازدواج موفق باشد. برای مثال، ازدواج فرد درون‌گرا با فرد درون‌گرا موفقیت‌آمیز خواهد بود اگرزندگی آنها زیاد حالت سردی به خود نگیرد و اگر فرد برون‌گرا با فرد برون‌گرا ازدواج کند در صورتی که زندگی آنها بیش از حد حالت شلوغی و بی‌نظمی پیدا نکند آنها زندگی خوبی خواهند داشت. اگر فرد درون‌گرا با فرد برون‌گرا ازدواج کند و آنها به ویژگی‌های شخصیتی یکدیگر آشنا باشند، زندگی پر باری خواهند داشت.
  ازدواج معکوس
  شاید این پرسش به ذهن‌تان برسد که اگر یک دختر درون‌گرا با یک پسر برون‌گرا و یا برعکس ازدواج کنند، آیا با هم سازگار خواهند بود؟
  دختر و پسری که قصد تشکیل زندگی مشترک دارند باید خودشان را به دیگری بشناسانند. اما مشکل ازآنجا آغاز می‌شود که عده‌ای از آنان آموزش ندیده‌اند و نمی‌دانند که چگونه به این شناخت برسند. عده‌ای دیگر هم فکر می‌کنند در آینده بهتر یکدیگر را خواهند شناخت، پس لزومی ندارد که در آغاز زندگی مشترک، برخی مسایل عنوان شود. در صورتی که زوج‌های جوان از همان روزهای اول باید یکدیگر را خوب بشناسند، ضمن اینکه طرف مقابل را نیز به طور کامل با ویژگی‌ها و خصوصیات شخصی خود آشنا کنند. از همین رو بهتر است افراد با تفاوت‌های دو شخصیت درون‌گرا و برون‌گرا، به‌طور نسبی آشنایی داشته باشند.

  ۱۴ ویژگی برون گراها و ۷ ویژگی درون گراها

  برون‌گراها این‌گونه‌اند:

  ۱) علاقه‌مند به وقایع پیرامون خود.

  ۲) روراست و معمولا پرحرف.

  ۳) عقیده خود را با عقاید دیگران مقایسه می‌کنند.

  ۴) اهل پیشقدم شدن در کارها.

  ۵) به سهولت دوستان جدیدی یافته و با یک گروه خود را وفق می‌دهند.

  ۶) افکار خود را راحت بیان می‌کنند.

  ۷) علاقه‌مند به افراد جدید.

  ۸) بزرگ‌ترین وحشت آنها آن است که نکند پس از یک فاجعه هولناک آخرین بازمانده بشر روی زمین باشند! (ترس از قطع ارتباط با دنیای خارج و مردم)؛ یعنی تنهایی برای آنها بسیار آزار دهنده است.

  ۹) از تعامل و ارتباط برقرار کردن با دیگران انرژی می‌گیرند.

  ۱۰) خوش مشرب بوده اما زیاد احساساتی نیستند.

  ۱۱) ریسک پذیرند، سریع تصمیم می‌گیرند، اجتماعی هستند، درک آنها آسان است، شخصیت آنها در خلوت و حضور دیگران معمولا یکسان است و معاشرتی هستند.

  ۱۲) پس از آنکه حرف خود را زدند به گفته خود می‌اندیشند. علاقه‌مند به کار گروهی هستند. نقل هر مجلس هستند. موسیقی با صدای بلند و فعالیت‌های هیجان‌انگیز را بیشتر دوست دارند.

  ۱۳) رنگ‌های روشن را بیشتر دوست دارند. بیشتر از اعمال دیگران خشمگین می‌شوند تا اعمال خودشان. اطلاعات شخصی خود را به سادگی با دیگران قسمت می‌کنند. رویکرد سریع‌الوصول را بیشتر ترجیح می‌دهند. تنها از روی تجارب زندگی خود درس می‌گیرند و نه عبرت گرفتن از دیگران.

  ۱۴) ۵۷ تا ۶۰ درصد از جمعیت زمین را تشکیل می‌دهند.

  البته خصوصیات فوق هیچ ارتباطی با اعتماد به نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، یک برون‌گرا ممکن است اعتمادبه نفس پایینی داشته باشد.

  درون‌گراها این‌گونه‌اند:

  ۱) علاقه‌مند به احساسات و افکار خودشان، نیازمند به داشتن قلمرو شخصی، کم‌حرف، ساکت و متفکر.

  ۲) دوستان زیادی ندارند. در ارتباط برقرار کردن با افراد جدید مشکل دارند. علاقه‌مند به سکوت و تمرکز. از دید و بازدید‌های غیرمنتظره و ناگهانی بیزارند.

  ۳) کارایی آنها در تنهایی بیشتر است و ترس آنها این است که فردیت خود را از دست بدهند. از فعالیت‌های انفرادی انرژی می‌گیرند. ۶۵ درصد نوابغ را درون‌گرایان تشکیل می‌دهند.

  ۴) در بین انبوه مردم بودن آنها را خسته می‌کند. معمولا کم‌رو هستند. درک‌شان مشکل است. اهل ایده و عقاید نو هستند.

  ۵) شخصیتی متمایز در خلوت خود و در حضور دیگران دارند. مشتاق و احساساتی هستند. معمولا احساسات‌شان را بیان نمی‌کنند. در جمع ناآشنا ساکت اما در جمع دوستان خود راحت هستند. تمرکزشان زیاد است. برای تصمیم گیری به زمان نیاز دارند. پیش از حرف زدن می‌اندیشند.

  ۶) از در میان گذاشتن اطلاعات شخصی خود با دیگران خودداری می‌کنند. مایل به رویکردی

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  داروی جدید آلزایمر
  آرامش

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button