استرس در دوران بارداری ممکن است به مغز نوزاد متولد شده آسیب برساند!

 • استرس در دوران بارداری ممکن است به مغز نوزاد متولد شده آسیب برساند!

  این تحقیق و سایر تحقیقات اخیر تاثیر مستقیم فشار روانی مادر بر رشد آینده نوزاد را نشان می دهد.”کاترین لیمپروپولوس” نویسنده این مطالعه و مدیر موسسه توسعه مغز در Children National در واشنگتن می گوید: به نظر می رسد سطح سمی اضطراب تاثیر مستقیمی بر نحوه مجسمه سازی و سازماندهی مغز جنین دارد.

  لیمپروپولوس گفت: ارتباط بین استرس و رشد مغز جنین به ویژه برای زنانی که در طی همه گیری کرونا باردار هستند، نگران کننده است زیرا تحقیقات قبلی ما نشان داده استرس برای زنان باردار در دوران کووید 19 دو و حتی سه برابر شده است.

  تحقیقات قبلی، استرس، اضطراب و افسردگی مادران باردار را با مشکلات اجتماعی، عاطفی و رفتاری فرزندان آنها در سنین بعدی مرتبط دانسته است.مطالعات بالینی نقایص عصبی رفتاری مانند اختلا لدر هماهنگی حرکتی، واکنش های احساسی بالاتر و تاخیرهای زبانی را در کودکان متولد شده از مادران استرس دار را نشان داده است.استرس همچنین با زایمان زودرس ارتباط دارد.

  دانکل اسکتر می گوید: نوزادان نارس در هنگام تولد و حتی دیرتر، در معرض خطر عوارض جانبی بیشتری نسبت به نوزادانی هستند که دیرتر متولد می شوند که از جمله آنها می توان به ناتوانی در رشد و مشکلات جسمی آنها اشاره کرد.

  مطالعات دیگر نشان می دهد که استرس مادر حتی قبل از بارداری می تواند طول تلومرهای کودک (ساختارهای ترکیبی DNA که در نوک کروموزوم های ما که مسئول حفاظت از سلول های ما در هنگام پیری است) را کاهش دهد که اگر این تلومرها کوتاه شوند خطر بیشتر بیماری های قلبی، سرطانی و مرگ های زودرس را به همراه خواهد داشت.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  چرا عصبانی می شویم؟عصبانیت سبب چه بیماری هایی می شود؟
  گام های طلایی برای مقابله با افسردگی در دوران خانه نشینی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button