اعتیاد

اعتیاد حتی به بهترین استعداد ها نیز رحم نخواهد کرد

 • اعتیاد حتی به بهترین استعداد ها نیز رحم نخواهد کرد

  بعضی از بیماری ها با توجه به علائم و شرایطی که به وجود می آورند، راه های درمانی متفاوتی نسبت به بیماری های متداول دارند. برای مثال بیماری ام اس با توجه به علایم خاصی که در هر فرد نشان میدهد، راه درمانی ویژه ای را می طلبد. تا ۱۰ سال پیش یکی از همین بیماری ها اصلاً به عنوان یک بیماری مورد قبول جامعه نبوده ولی با توجه به فرهنگ سازی هایی که انجام گرفت، بالاخره این بیماری از سوی اجتماع مقبولیت پیدا کرد. آیا میدانید نام این بیماری چیست؟ نام این بیماری اعتیاد است. البته این را هم باید بگویم که در آن زمان، در لحظه‌ ای که اسم اعتیاد به میان می آمد همه می دانستند که منظور از این بیماری استفاده از یک مورد از اقسام مواد مخدر است.

  چگونه اعتیاد ذهن های نابغه ها را هم در مه مغزی فرو میبرد؟

  هرچه زمان بیشتر به جلو می رفت آگاهی و فهم مردم نسبت به این موضوع افزایش می یافت. آیا میدانید علت این آگاهی ها چه بود؟ گسترش مقالات علمی و سخنرانی های متعدد دانشمندان و مسئولین فرهنگی کشور بود که توانست به مردم بگوید این بیماری اقسام مختلفی دارد و تنها یکی از تقسیم بندی های آن مربوط به مواد مخدر می شود. امروزه بیشتر مردم می دانند اعتیاد یعنی عادت به انجام کاری که بیشترین زمان ممکن از تایم هر فرد را در بلند مدت اخذ می کند. این تعریف اصطلاحی و درست این کلمه است ولی هنوز هم برخی ها وجود دارند که با شنیدن این کلمه فوراً مفهوم مواد مخدر در ذهن آنها تداعی می شود. به همین علت ما نیز همین معنای عمومی را در نظر خواهیم گرفت و اگر معنا یا مفهوم دیگری را در نظر داشتیم با اضافه کردن قیدی، آن را توضیح خواهیم داد. می گویند زمانی که فوتبالیست معروف مرحوم مارادونا به علت مصرف شدید مواد مخدر به تیمارستان منتقل شد، با افراد زیادی که از لحاظ روحی دچار مشکل شده بودند، هم کلام شده بود. در همین صحبت ها فردی از او می پرسد که: تو کیستی؟ او نیز می گوید من مارادونا هستم. زمانی که هم صحبت مارادونا این کلمه را از او می شنود با صدای بلندی خنده ای می کند و می گوید اتفاقاً من هم بروسلی هستم. در همین لحظه مارادونا متوجه شد که فرو رفتگی در مه مغزی که مواد مخدر برای او ایجاد کرده بود، چگونه باعث از هم گسیختگی زندگی او شد.

  اعتیاد

  اعتیاد

  رفتارهایی که باعث به وجود آوردن عادت های مخرب میشوند را حذف کنید

  برای اینکه بتوانید به طور ریشه ای معضل عادت های مخرب را حذف کنید باید به سراغ رفتار هایتان بروید. برای مثال خیلی ها می گویند: زمانی که دچار حال بد و اضطراب می شوم از مواد مخدر مانند: سیگار، انواع مشروبات الکلی، قلیان یا موارد مشابه استفاده می کنم. اجازه بدهید آنچه حرف نهایی را در این موضوع میزند علم باشد. علم می گوید: در حقیقت ماده شیمیایی که در این مواد وجود دارد می تواند در آرام کردن ذهن شما اثر گذار باشد. برای مثال نیکوتین که در سیگار وجود دارد به طور کوتاه مدت و خیلی ناپایدار می تواند ذهن شما را آرام کند اما باید بدانیم که این اثر بخشی، حالت عادت و نیاز خواهد داشت. اما یعنی چه که این اثر بخشی به صورت عادت خواهد بود؟ یعنی بدن به این ماده شیمیایی واکنش نشان داده و آن را می پذیرد، خب زمانی که این پذیرش از سوی بدن رسمیت پیدا کرد مانند سایر مواد غذایی به آن نیاز خواهد داشت. در نتیجه زمانی که این ماده شیمیایی به صورت دائمی به بدن نرسد، بدن واکنش نشان می دهد و این واکنش ها همان علائم اعتیاد خواهد بود. اما انتهای این مطلب چه نکته ای را می‌خواهد به شما خوانندگان گرامی ارائه کند؟ نکته ی اصلی این است که در زمان هایی که دچار حال بد میشوید تحت هیچ شرایطی از عادت ‌های مخرب یا ناسالم استفاده نکنید. زیرا این عادات نه تنها حال شما را خوب نخواهند کرد بلکه توانایی این را دارند که شرایط حادی را برای شما ایجاد کنند. تقریباً همه از علائم ترسناک اعتیاد شنیده‌ اند؛ مثلاً شنیده اید فردی که بخواهد به مواد مخدر خود برسد، دست به هرگونه اقدامی می زند. برخی از حوادثی که در جامعه در چند سال اخیر رخ داده است مربوط به همین افراد معتاد به مواد مخدر می باشد. در حقیقت آن چیزی که موجب انجام هر اقدامی از سوی این افراد می شود، به وجود آمدن مه مغزی یا مه مواد مخدر در ذهن آنهاست. به همین جهت حواستان به درمان این مه هم باشد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  جدیدترین داروهای ترک اعتیاد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button