logo (1)

افراد الکلی در ابراز همدردی دچار مشکل می شوند.

 • افراد الکلی در ابراز همدردی دچار مشکل می شوند.

   

  مطالعات جدید نشان می دهد افرادی که الکل مصرف می کنند اختلال عملکردی گسترده تری در مغز خود دارند. این تحقیقات نشان می دهد که مغز افرادی که میزان زیادی مشروبات الکلی استفاده می کنند باید تلاش بیشتری برای ایجاد احساس همدلی با افرادی که در درد و ناراحتی هستند داشته باشند.

   

  پروفسور تئودورا دوکا(Theodora Duka ) از دانشکده روانشناسی دانشگاه ساسکس می گوید:من سال های زیادی بر روی مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی تحقیق کرده ام. شواهد زیادی برای تاثیر گسترده الکل بر اختلال عملکرد مغز در قسمت هایی که هدایت گر توجه و کنترل ما بر خود است جمع آوری کردم. اما هدف از این تحقیقات بررسی میزان همدلی افرادی که الکل زیاد می نوشند در مواجهه با درد دیگران و بررسی تفاوت آنها با افرادی که الکل مصرف نمی کنند،است.

   

  کاهش همدلی در افرادی که میزان زیادی مشروبات الکلی استفاده می کنند،ممکن است نوشیدن را تسهیل کند. زیرا می تواند درک درد و رنج خود یا دیگران را در طول یک جلسه نوشیدن کمرنگ کند. ما با این مطالعه نشان داده ایم که اختلال در عملکرد مغز بیشتر از آن چیزی است که پیش از این می دانستیم. منطقه ای از مغز به نام ناحیه Fusiform همراه با منطقه ای که مسئول شناسایی اعضای بدن است فعالیت بیش از حدی از خود نشان دادند وقتی که فرد احساس همدلی را تجربه می کرد.

   

  دکتر شارلوت ری(Charlotte Rae) از دانشکده روانشناسی دانشگاه ساسکس می گوید:نتایج به دست آمده شگفت آور است.این نتایج نشان می دهد افرادی که الکل مصرف می کنند باید تلاش بیشتری بکنند تا با دیگران همدلی کنند و نسبت به افرادی که مشروبات الکلی مصرف نمی کنند از منابع بیشتری برای فعالیت مغزی استفاده می کنند. این به آن معناست که این افراد در زندگی روزمره خود باید تلاش زیادی بکنند تا همانند افراد غیرالکلی درد و رنج دیگران را درک کنند. اما این به آن معنا نیست که آنها احساس همدلی ندارند بلکه فقط باید منابع بیشتری را صرف فعالیت مغز بکنند.در زمانی که منابع محدود باشد ممکن است آنها در ایجاد این حس دچار مشکل شوند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button