logo (1)

افسردگی و نشخوار فکری

افسردگی و نشخوار فکری

افسردگی و نشخوار فکری

نشخوار افکار دومین علت افزایش افسردگی در زنان نسبت به مردان است. /افسردگی و نشخوار فکری

به فکرهای همین الان تان توجه کنید،گویی در حال شنا کردن درون آنها هستید. وقتی مدتی طولانی در یک دایره فکری گیر می افتید ،خودتان را خسته و کسل میکنید.خوشبختانه فنون بسیاری برای رهایی از افتادن در این چرخه های فکری کشنده وجود دارد که مثلا میتوان به “توقف فکر” اشاره کرد که در این حالت با گفتن واژه “بسه دیگه…!” راه را بر ادامه کلاف سردرگم تفکر میبندید،اما استفاده از این فنون هم کار آسانی نیست ،ذهن شناور است و مانند جیوه راهش را برای آغاز دوباره باز میکند،یعنی باید همیشه هوشیار باشید.

اضطراب یکی از همین چرخه های فکری زیان بار است و الگوی غالب ان اینگونه است که فرد بدون دلیل محکم به ساختن و پرداختن بدترین گزینه های موجود می پردازد ،مانند “نکنه اون طوری بشه ،اگر اون اتفاق بیفته چی؟” و دراین حالت بزرگنمایی و فاجعه سازی به سیستم ذهنی کمک میکنه تا شرایط رو بدتر کنه

.

اگر افسردگی نوعی اختلال تفکر باشد “نشخوار افکار” آن را تشدید میکند. همچنین هرچه تمایل به تجزیه و تحلیل افکار بیشتر باشد ،تمایل به انجام دادن کار کمتر میشود و شخص منفعل تر میشود.
وقتی ما خود را افسرده میابیم چه
زنان سعی میکنند بفهمند که افسردگی از کجا آمده است ،اما مردان بسکتبال بازی میکنند یا هر کار دیگری انجام میدهند تا بتوانند افکارشان را منحرف کنند ،و اینکه مردان بیشتر از زنان به الکل و اعتیاد، گرایش پیدا میکنند و زنان گرایش بیشتری به افسردگی دارند ،یک واقعیت است. زنانی که در خصوص علت افسردگی ،بیشتر افکارشان را مرور میکنند ، افسرده تر میشوند؛ در حالیکه مردان با فعالیت کردن افسردگی را به زانو درمی آورند.نشخوار افکار شاید بتواند فراگیری افسردگی را بطور کامل توضیح دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button