افسردگی

افسردگی چیست؟

 • افسردگی چیست؟

  این نوعی اختلال خلقی است که در آن فرد نسبت به همه چیز در زندگی خود احساس غم و اندوه می کند. نشانه افسردگی فقط از غم و اندوه تا مالیخولیا متفاوت است. افسردگی سندرمی است که بر تمام بخشهای زندگی فرد – زندگی شغلی ، بین فردی ، اجتماعی ، آموزشی و غیره تأثیر می گذارد. افسردگی اگر تا حد زیادی خانوادگی باشد و با ژن ها و محیط فرد در ارتباط باشد.

  در حالی که زنان و مردان به طور کلی نسبت به اثرات ضعف زایی وقایع استرس زای زندگی به یک اندازه حساس هستند ، اما پاسخ آنها بسته به نوع استرس زا متفاوت است. به طور خاص ، مردان پس از طلاق ، جدایی و مشکلات کاری بیشتر دچار افسردگی می شوند ، در حالی که زنان نسبت به وقایع در شبکه اجتماعی خود مانند مشکل در کنار آمدن با یک فرد ، بیماری جدی یا مرگ حساسیت بیشتری دارند.

  افسردگی

  افسردگی

  فیزیولوژی افسردگی

  بسیاری از مواد شیمیایی انتقال دهنده عصبی در مغز وجود دارد که به محض رسیدن تکانه به مغز شروع به ترشح می کند. مغز مسیرهای مختلفی برای تکانه های مختلف دارد. انتقال دهنده های عصبی به انتقال تکانه ها از طریق مغز به منطقه مسئول کمک می کنند. مناطقی که نقش مهمی در افسردگی دارند ، آمیگدالا ، تالاموس و هیپوکامپ است. مطالعات مربوط به استرس روانی و هورمون های استرس ، انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین ، نوراپی نفرین ، دوپامین ، گلوتامات و اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA) ، مدار عصبی ، فاکتورهای نوروتروفیک و ریتم های شبانه روزی نشان می دهد که در صورت عدم تعادل انگیزه ها و مواد شیمیایی مثبت و منفی ، ممکن است منجر به افسردگی شود. افسردگی مداوم است اما بیمار ممکن است از دوره های عمده افسردگی رنج ببرد در حالی که توانایی فرد برای دیدن هر محرک مثبت در اطراف خود از بین می رود. اعتقاد آنها این است که این ناخوشی موقتی نیست ، آنها فراموش می کنند که گذشته خوشی داشته اند ، زمان می گذرد و با مشاغل مشورتی حل می شود. درد جسمی و روحی طاقت فرسا می شود. ممکن است فرد مایل به مردن نباشد اما تنها امیدی که برای تسکین درد و رنج خود می بیند مرگ است.

  .

  برخی شواهد ارگانیک وجود دارد که نشان می دهد افسردگی با هیپوکامپ کوچکتر ارتباط دارد. رشد عصبی کاهش یافته و تشکیل سیناپس های جدید کاهش می یابد. ضد افسردگی ها با اصلاح انتقال دهنده های عصبی بلافاصله کار نمی کنند ، برای تنظیم منظم الگوهای رشد عصبی هفته ها طول می کشد.

  با توجه به شواهد ، وظیفه هر یک از ما است که به تفاوت بین غم و افسردگی پی ببریم و از طرف فرد مبتلا کمک بگیریم. آنها ممکن است نزدیک شما یا بهترین دوستانتان نباشند اما نجات یک روح بسیار فراتر از منیت شما است.

   

  مرز بین اندوه و افسردگی

  افسردگی

  افسردگی

  برای تشخیص صحیح نیاز به ورودی گسترده متخصصان پزشکی مانند روانشناسان ، روانپزشکان و مواردی از این دست است اما می دانید ممکن است افسردگی باشد

  فرد لجبازی غمگین است

  فرد در مورد ناامید بودن ، رها شدن ، بی اهمیت بودن ، منفی بودن یا پشیمانی صحبت می کند

  درگیر سواستفاده مصرف مواد مانند الکل یا مواد مخدر است

  علاقه خود را به فعالیتهای مورد علاقه قبلی از دست می دهد

  بی اشتهایی و کاهش وزن ناشی از آن

  احساس شناخته شده از

  ناامیدی

  کمبود انرژی

  عدم علاقه به رابطه جنسی

  احساس بی ارزشی

  دوره های خواب کم یا زیاد

  افکار خودکشی

  خستگی

  رفتار تحریک پذیر قابل اثبات

  دهانه غلظت کم

  مشکل به خاطر سپردن و تصمیم گیری

  اقدام به خودکشی شناخته شده قبلی

  وجود درد جسمی بدون بازگشت به درمان

  کودکان ممکن است نسبت به بیشتر محرک های بیرونی واکنش نشان ندهند و تسکین آنها دشوار است

  ممکن است به حیوانات اطراف سجاف آسیب برساند

  خشم همراه با سر بریدن ، خود گاز گرفتن یا خودزنی است

  افسردگی

  افسردگی

  بیش از حد حساس

  نوجوانان با کمبود عزت نفس بیش از حد انتقاد از خود دارند

  سالمندان ممکن است گاهی رفتارهای ناجور عمومی را دنبال کنند

  تماس ، دیدار عزیزان و خداحافظی

  توزیع وسایل استفاده شخصی به اطرافیان

  احتمالاً تهیه قرص یا خرید سلاح

  نادیده گرفتن داروهای تجویز شده

  افسردگی قابل درمان است.

  .

  افسردگی قابل درمان است. بسیاری از داروها و روان درمانی برای درمان کامل افسردگی شناخته شده است. اکثر مردم از وضعیت خود به عنوان افسرده آگاهی ندارند. کسانی که آگاه هستند به دلیل لکه اجتماعی پیوست در مورد آن صحبت نمی کنند. اکثر والدین از این که فرزندانشان با هیولا می جنگند آگاهی ندارند و نیاز به کمک دارند. همانطور که در بالا گفته شد ، در چنین وضعیتی وظیفه هر یک از ما است که کمی مراقب عمل کنیم و دست کمک را به همه شناخته شده ها و ناشناخته ها بدهیم. خودکشی قابل پیشگیری است. بگذارید هرکدام نقش مورد نیاز خود را در خانه ها ، ادارات ، مدارس و جوامع خود شروع کنیم.

  .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  تاثیرات استرس در زندگی مشترک
  10 درمان غیر دارویی افسردگی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button