logo (1)

با روش های افزایش اعتماد به نفس آشنا شوید!

روش های افزایش اعتماد به نفس
 • اعتماد به نفس چیست؟

  پیش از آشنایی با روش های افزایش اعتماد به نفس، بهتر است با تعریف آن آشنا شوید. اعتماد به نفس به معنای تفکر مثبت نسبت به خود و توانایی های واقعی است. این امر سبب می شود تا شما هنگام مواجهه با مشکلات و قرارگیری در موقعیت های دشوار عملکرد بهتری داشته باشید. با داشتن اعتماد به نفس و در پی آن نمایش کامل توانایی های خود، می توانید آینده ی بسیار مطلوبی برای خودتان رقم بزنید. اما در میان افراد جامعه، موارد عدم اعتماد به نفس بسیار زیاد است. به همین دلیل در ادامه به بیان روش های افزایش آن خواهیم پرداخت.

  زبان بدن یکی از روش های افزایش اعتماد به نفس

  تقویت زبان بدن و کاربرد صحیح آن از روش های افزایش اعتماد به نفس است. دقت کنید که هر کسی می تواند مجموعه ای از جملات و کلمات را به خاطر سپرده و بیان کند. اما این زبان بدن اوست که مشخص می کند تا چه حد واقعیت را بیان می کند و تا چه حد به گفته هایش ایمان دارد. بنابراین هنگامی که در حال صحبت هستید، حرکت چشم، دست، اعضای صورت و حتی آهنگ صحبت شما روی اثر بخشی جملاتتان موثر خواهد بود. لذا توصیه می شود برای افزایش اعتماد به نفس و نمایش آن، سر را بالا گرفته، صاف نشسته، شانه هایتان را عقب برده و در راستای ستون فقرات قرار دهید و هنگام صحبت کردن در چشمان فرد مقابل نگاه کنید.

  تاثیر پوشش ظاهری در افزایش و نمایش اعتماد به نفس

  پوشش ظاهری به طور ویژه ای در افزایش اعتماد به نفس شما موثر واقع می شود. لذا هنگام انتخاب لباس حتما به نوع کار و شخصیت خود توجه داشته باشید و پوشش مناسبی را انتخاب کنید. با این کار نه تنها یکی از روش های افزایش اعتماد به نفس را استفاده کرده و خودتان حس بهتری دارید، بلکه در اطرافیان نیز نفوذ بیشتری داشته و خود را بهتر به آن ها ثابت می کنید.

  روش های افزایش اعتماد به نفس

  مکالمات جذاب و جسورانه از دیگر روش های افزایش اعتماد به نفس

  در صورتی که می خواهید یک سخنران خوب باشید و یا هنگام صحبت کردن نظر دیگران را به خود جلب کنید باید از روش های افزایش اعتماد به نفس، استفاده نمایید. یکی از این روش ها، جذاب و جسورانه صحبت کردن می باشد. در واقع باید محکم و با ثبات و با یک ریتم مناسب صحبت های خود را مدیریت کنید. شمرده شمرده صحبت کردن و مکث های میان سخنرانی سبب کاهش تپق ها شده و صحبت های شما را جذاب تر می کند. چرا که تپق ها هم باعث عصبی شدن فرد سخنران می شود و رشته ی کلام را از او می گیرد و هم ذهن مخاطب را پراکنده می کند.

  فکر و عمل مثبت چگونه سبب افزایش اعتماد به نفس می شود؟

  اگر می خواهید با یکی دیگر از روش های افزایش اعتماد به نفس، آشنا شوید، باید طرز فکر خود را مثبت کنید. بدین ترتیب بهتر می توانید توانایی هایی های خود را به دیگران ثابت کنید. بدین منظور تنها کافی است لبخند به لب داشته باشید و با افراد مثبت، روابط اجتماعی بیشتری برقرار کنید. در یک دفترچه نیز همواره اهداف و موفقیت های خود را یادداشت کنید تا این عملکردهای مثبت در ذهن شما نهادینه شده و اعتماد به نفس کافی را به دست آورید.

  برای افزایش اعتماد به نفس توانایی های خود را به صورت عملی به نمایش گذارید!

  همان طور که گفتیم، محکم و مسلط صحبت کردن در مورد توانایی های خود از این روش ها ، می باشد. اما تنها صحبت کردن در مورد آن ها کافی نیست. شما باید تمامی توانایی های خود را که به آن ایمان دارید در عرصه ی عملی به نمایش گذارید. بدین ترتیب هم خودتان احساس بهتری دارید و هم دیگران بیشتر به شما ایمان می آورند.

  بهره مندی از آمادگی کامل، از دیگر روش های افزایش اعتماد به نفس

  یکی دیگر از روش های افزایش اعتماد به نفس، استفاده از یک برنامه ریزی کامل و دقیق است. این کار در هر زمینه ای سبب پیشرفت شده و از شکست های احتمالی جلوگیری می کند. چرا که آمادگی کامل و برنامه ریزی دقیق شما سبب می شود تا مشکلات و حوادث ناگهانی و پیش بینی نشده قادر به شکست شما نباشند. بنابراین شما با پشت سر گذاشتن سختی ها به موفقیت دست پیدا می کنید. این امر خود سبب افزایش اعتماد به نفستان می شود.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button