logo (1)

بررسی اجمالی اختلالات خلقی

اختلالات خلقی
 • اختلالات خلقی چیست؟

  اختلالات خلقی با تغییر جدی روحیه مشخص می شود که باعث اختلال در فعالیت های زندگی می شود. اگرچه بسیاری از زیرگروههای مختلف شناخته شده است ، سه حالت عمده اختلالات خلقی وجود دارد: افسردگی ، شیدایی و دو قطبی. اختلال افسردگی اساسی با خلق و خوی کلی افسرده مشخص می شود. خلق و خوی بالا با مانیا یا هیپومانیا مشخص می شود. رفت و آمد بین خلق و خوی افسرده و شیدایی مشخصه اختلالات خلقی دو قطبی است. این اختلالات علاوه بر نوع خلق ، از لحاظ شدت نیز متفاوت است. بررسی اجمالی افسردگی

  اگر از افسردگی رنج می برید ، احساس منفی می تواند بر کل وجود شما تأثیر بگذارد. در حالی که انواع مختلف افسردگی وجود دارد ، بیشتر آنها دارای اثرات خلقی ، شناختی ، خواب ، رفتاری ، کل بدن و وزن هستند. شما احتمالاً احساس بی علاقگی ، نارضایتی عمومی ، از دست دادن علاقه به چیزهایی که قبلاً لذت بخش بودند ، تغییرات خلقی ، یا غم و اندوه کلی را تجربه می کنید.

  علاوه بر این ، ممکن است فکر خودکشی ، مشکلات خواب ، احساس تحریک بیش از حد ، انزوای اجتماعی و بی قراری داشته باشید. افسردگی اغلب بر وزن شما نیز تأثیر می گذارد – شما ممکن است علاقه خود به غذا خوردن را از دست داده و مقدار قابل توجهی وزن کم کنید یا بیش از حد گرسنه باشید و اضافه وزن اضافه کنید.

  اختلالات خلقی

  بررسی اجمالی شیدایی

  خلق و خوی جنون با انرژی و خلق و خوی غیرمعمول بالا مشخص می شود. احساس سرخوشی اغلب وجود دارد. این خلق و خوی بالا به طور معمول سه روز یا بیشتر در بیشتر روز ادامه دارد. علائم شیدایی کلاسیک شامل صحبت سریع و / یا بیش از حد زیاد ، نیاز به خواب قابل توجهی کمتر از حد طبیعی ، حواس پرتی ، قضاوت ضعیف ، تکانشگری و تصمیم گیری های بی پروا است.

  چه عواملی باعث این موضوع می شود؟

  علت و پیامد اختلالات خلقی

  چه عواملی باعث بروز این موضوع می شود؟ محققان و متخصصان پزشکی پاسخ مشخصی برای این سوال ندارند ، اما معتقدند که هر دو عامل بیولوژیکی و محیطی در این زمینه نقش دارند. اگر سابقه خانوادگی شما شامل افرادی باشد که مبتلا به اختلالات خلقی تشخیص داده شده اند ، احتمال تجربه آنها اگرچه در کل هنوز کم است ، افزایش می یابد.

  حوادث آسیب زای زندگی نیز مقصر شروع آن محسوب می شوند. اختلالات خلقی می تواند بر زندگی کاری و مدرسه شما تأثیر منفی بگذارد و در روابط شخصی شما دخالت کند. در برخی موارد ، داروها و سوءمصرف مواد می توانند دلیل اصلی اختلال شما باشند.

  روشهای تشخیص

  اختلالات خلقی از طریق معاینات بدنی و ارزیابی سلامت روان تشخیص داده می شود. پزشک شما معاینه جسمی را انجام می دهد تا شرایط پزشکی زمینه ای را که می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد رد کند. در صورت رد شدن ، یک ارائه دهنده بهداشت روان ممکن است یک سری ارزیابی ها را برای تعیین ثبات خلق و خو و سلامت روان شما انجام دهد.

  بسیاری از افراد به دلیل ننگ اجتماعی مرتبط با آنها تمایلی برای کمک به اختلالات خلقی ندارند. به همین دلیل ، بسیاری از آنها تشخیص داده نمی شوند و تقریباً فقط 20٪ از بیماران تحت درمان قرار می گیرند.

  اختلالات خلقی عمدتا از طریق داروها و روان درمانی درمان می شود

  اختلالات خلقی عمدتا از طریق داروها و روان درمانی درمان می شود. اگرچه حتی با درمان ، غیر معمول نیست که اختلالات خلقی در طول زندگی ادامه داشته باشد یا به مناسبت های مختلف بیایند. آموزش در مورد اختلالات خلقی به افرادی که از این شرایط رنج می برند کمک می کند الگوهای رفتاری و اندیشه ای را نشان دهند که نشانگر بروز مجدد اختلال خلقی است – و آنها را وادار می کند که به درمان های اضافی بپردازند.

  .

  اختلالات خلقی

   

  به طور معمول داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب برای افرادی که با این موضوع روبرو هستند برای کاهش ناراحتی های عاطفی تجویز می شود. اگرچه حتی با داروها ، اکثر ارائه دهندگان بهداشت روان آنها را در ترکیب با روان درمانی توصیه می کنند.

  روان درمانی یا گفتاردرمانی بر تغییر الگوها و رفتارهای فکری متمرکز است.

  درمان معمولاً برای افراد مبتلا به اختلالات خلقی معیار درمانی محسوب می شود. مشخص شده است که اثرات درمانی قابل توجهی دارد و در برخی موارد ، روان درمانی به تنهایی برای درمان اختلال خلقی کافی است.

  برخی از این اختلالات ، مانند افسردگی دو قطبی ، معمولاً با درمان مادام العمر تثبیت کننده های خلقی همراه با روان درمانی درمان می شوند.

  علاوه بر این ، شدت برخی از این موضوعات ممکن است باعث بستری در بیمارستان شود ، به خصوص اگر افراد مبتلا سعی کرده اند به خود یا دیگران آسیب برسانند یا فکر یا اقدام به خودکشی کنند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button