logo (1)

بررسی میزان افسردگی و اضطراب مردم جهان

 • اضطراب و افسردگی

  اضطراب و افسردگی هردو جزء اختلالاتی هستند که بیشتر مردم دنیا در بازه های زمانی مختلف با این دو موضوع در حال دست و پنجه نرم کردن هستند و درمان افسردگی برای مردم دنیا باید بسیار جدی گرفته شود. برای هر شخص میزان استرس و افسردگی می تواند دلایل مختلفی وجود داشته باشد . اما در دنیای امروز با توجه به پیشرفت علم و همچنین بروز اتفاقات عجیبی که شاید مثالش را کمتر در زمان های گذشته  دیدیم ؛ پیش بینی افزایش میزان اضطراب و افسردگی در میان مردم کار چندان سختی نیست.

  در کشور ما نیز رتبه اول بیماری ها افسردگی است و درمان افسردگی در بین خیلی از مردم نادیده گرفته می شود و همین موضوع باعث وخیم تر شدن اوضاع بیماری در کشور نیز می شود. این نکته را هم اضافه کنیم که میزان افسردگی و اضطراب در بین خانم ها دو برابر آقایان نیز می باشد. زمانی که نشانه های افسردگی در شما پیدا شد باید به روانشناس مراجعه کرده و برای درمان افسردگی خود اقدام کنید .

  در مقالات قبل در مورد نشانه های افسردگی صحبت کردیم و بیان کردیم زمانی که حس کردید دیگر میل و اشتیاقی به ادامه زندگی ندارید‌؛ چیزهایی که قبلا شما را به وجد آورده و خوشحال می کرد دیگر برای شما خوشحال کننده و هیجان انگیز نیست و همچنین از دست دادن اشتها و بی حالی و احساس گناه ومختل شدن برنامه های زندگی و اختلال در خواب و فکرخودکشی و …. را تجربه کردید آگاه باشید که نشانه های افسردگی در شما وجود دارد و برای درمان آن سریعا باید اقدام کنید.

  اوضاع افسردگی و اضطراب در کشور ما چگونه است ؟

  با توجه به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد و با اضافه شدن بیماری کرونا سطح اضطراب و همچنین اختلال افسردگی بین مردم بسیار زیاد شده و شاهد افزایش ۴۰ درصدی میزان اضطراب و افسردگی دربین مردم هستیم . نکته دیگر شیوع مادام العمر افسردگی دربین مردم است که خانم ها ۲۵ درصد و آقایان ۱۵ درصد می باشد. افسردگی گاهی می تواند به دلیل اتفاقات تلخ و وحشتناکی که در زندگی انسان ها به وجود می آید شکل بگیرد.  در مردان پس از اتفاقاتی مانند تصادف و ترافیک شدید روزانه و… می تواند به وجود بیاید و در زن ها به دلیل بافت و آناتومی بدنشان  عواملی مانند عادت ماهیانه ؛ زایمان ؛‌بارداری و… در  بروز افسردگی تاثیرگذار است.

  همچنین تحقیقات دیگری که انجام شد نشان می دهد زنانی که کارمند هستند به دلیل اضطراب بالایی که دارند بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند و ٪۲۳ از زنان کارمند افسرده هستند و تنها ٪۶ از زنانی که دغدغه کار ندارند دچار افسردگی می شوند. همچنین تحقیقات نشان می دهد میزان اضطراب افراد نیز در بروز اختلال افسردگی نقش مهمی دارد .یعنی کسانی که میزان اضطراب بالایی دارند بیشتر در معرض افسردگی می باشند و باید برای درمان افسردگی خود در مراحل اولیه اقدام کنند.

  مردم کدام کشور بیشترین میزان افسردگی را دارند ؟

  با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته نشان می دهد مردم کشور یونان در جایگاه اول و همچنین فیلیپین ؛ تانزانیا؛ آلبانی ؛ ایران ؛ سریلانکا ؛ آمریکا در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند. در واقع ۵۹ درصد از مردم کشور یونان به دلیل مشکلات اقتصادی دچار بالاترین استرس هستند و در معرض افسردگی شدید قرار دارند.

  کشورهای فیلیپین و تانزانیا دارای ۵۸ و ۵۷ درصد استرس می باشند و در رتبه های دوم و سوم قرار دارند و همچنین چهار کشور  آلبانی ؛ ایران ؛ سریلانکا ؛ و آمریکا با میزان ۵۵ درصد استرس در رتبه های بعدی قرار دارند.

  در کشور آمریکا نیز میزان گسترش افسردگی بسیار افزایش یافته و مردمی که در رده سنی زیر ۵۰ سال هستند با توجه به مشکلاتی که جدیدا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ اتفاق افتاده است و دلایل دیگر؛ دارای تجربه های عاطفی منفی بیشتری شده اند و احتمال اضطراب و استرس در میان مردم و جوانان کشور بیشتر شده و این میزان نیز در آینده افزایش خواهد یافت.

  در ادامه نیز می توانید با توجه به نمودار میزان اضطراب و افسردگی را در بین کشورهای جهان مشاهده کنید.

  بررسی میزان استرس و افسردگی در کشورهای جهان

  همچنین با توجه به تحقیقاتی که توسط محققان انجام شد ؛ نشان می دهد افسردگی مهمترین بیماری در بین بزرگسالان در ایران است و  شیوع این بیماری در جهان نیز در حال افزایش است و  در آینده ای نزدیک این بیماری در رده اولین بیماری در جهان قرار خواهد گرفت .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button