logo (1)

بهترین راه های درمان اضطراب در بدن

اضطراب
 • بهترین راه های درمان اضطراب در بدن

  در میان اختلالات روانی که به دلیل فشارهای شدید زندگی در بسیاری از مردم دنیا دیده می شود، باید به اضطراب اشاره کنیم. معمولا افرادی به این اختلال دچار می شوند، که در زندگی روزمره خود سختی های زیادی را پشت سر میگذارند. به گونه ای که هیچ گونه آرامش و آسایشی نداشته و همیشه در حالت عصبی و ترس به سر می برند. افراد مضطرب معمولا حملات عصبی پانیک را تجربه می کنند و در بیشتر مواقع ضربان قلب آنها بالا می رود.

  تمامی این مشکلات به دلیل اختلالاتی است که سلامت روان و جسم فرد را درگیر خود می کند. حتی باید بگوییم در طولانی مدت ممکن است اضطراب بیماری های جسمی زیادی را در فرد به وجود آورد. از این رو لازم است پیش از بروز هرگونه مشکلی، شخص اقدام به درمان اختلال اضطرابی در بدن خود نماید. در غیر این صورت دیر شده و بیماری تمام وجود او را در بر خواهد گرفت.

  اختلال اضطراب در فرد مضطرب شرایط خاص روانی را به وجود می آورد که این شرایط موقعیت های زندگی او را متاثر می کند. البته لازم است بیان کنیم که داشتن استرس و ترس به میزان کم در تمام افراد امری عادی است. اما زمانی که این اختلال با شدت زیادی در بدن نمایان شود، گویای آن است که شخص دیگر بیماری شده است. در چنین موقعیتی لازم است فرد به دنبال راهکاری هایی برای درمان استرس در بدن خود برود.

   

  درمان اختلال اضطراب به روش روان شناختی 

  روش های درمانی مختلفی برای از بین بردن ترس و استرس در بدن وجود دارد. یکی از این روش ها، درمان های روان شناختی است که با عنوان CBT نیز شناخته می شوند. می توان با استفاده از این روش های درمانی، استرس را در بدن کنترل نموده و نگرانی های غیرمنطقی را در بدن کاهش داد. برای آنکه بتوانید از این روش های درمانی بهره مند شوید، لازم است به متخصص مراجعه نمایید.

  درمان CBT در واقع نوعی درمان ساختار یافته است که بر روی طرز تفکر و عملکرد فرد مضطرب تاثیر می گذارد. این روش درمان اختلال اضطراب می تواند به صورت حضوری توسط متخصص انجام شود، یا به صورت آنلاین و گروهی صورت پذیرد. باید بگوییم روش درمان استرس با روان شناختی، الگوهای فکری و رفتاری که در فرد مضطرب وجود دارد را شناسایی نموده و آنها را برطرف می کند.

  زمانی که شخص مضطربی با یکی از این الگوهای رفتاری یا فکری مواجه می شود، می تواند با مشاور یا متخصص روانشناس خود صحبت کند. تا این الگوها را از خود دور کرده و استرس و ترس را از خود دور نماید. در روش درمانی CBT به بیمار آموزش داده می شود تا به چیزهای واقع گرایانه بیندیشد. این مسئله به او کمک می کند تا بتواند به خوبی بر روی مشکلات خود تمرکز نموده و آنها را برطرف نماید. پس به طور کلی باید بگوییم این روش درمان می تواند نتیجه مطلوبی را برای فرد مضطرب به همراه داشته باشد.

  اضطراب

  اضطراب

  درمان افراد مضطرب با روش دارو درمانی

  تحقیقات نشان داده است که بسیاری از بیماران که از طریق روان شناختی نمی توانند اختلال اضطراب را در خود درمان کنند، بهتر است از روش دارو درمانی استفاده کنند. مسلما این روش تاثیر بیشتری بر روی درمان افراد مضطرب به همراه داشته و علائم بیماری را در این دسته از افراد کاهش خواهد داد. افراد مضطرب لازم است از داروهای ضد افسردگی برای درمان خود استفاده کنند.

  برخی از این داروها می توانند اختلال اضطراب را در بدن کنترل نموده و به بیمار کمک کنند. استفاده از این داروها در بدن تغییرات زیادی به وجود می آورند. این داروها پیام های شیمیایی بین سلول های عصبی در مغز را متعادل نموده و شخص پس از یک دوره مشخص استفاده از این داروها، می تواند نتیجه مطلوب را در بدن خود مشاهده نماید. البته این که میزان اضطراب در بدن فرد به چه میزان است، می تواند در کسب نتیجه درمانی مطلوب این اختلال در بدن فرد موثر باشد.

  از میان داروهای ضد افسردگی که می توان آنها را برای درمان اختلال استرس و اضطراب مورد استفاده قرار داد، باید به بنزودیازپین ها اشاره کنیم. این داروها قرص های آرام بخش و خواب آور نیز هستند و می توانند افراد مضطرب را در شرایط گوناگون آرام کنند. از این رو استفاده از روش دارو درمانی نسبت به روش های دیگر می تواند نتیجه بهتری برای بیماران به همراه داشته باشد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button