بونزای و داروی کمیکال واسپایس وکی دو

 • داروی غیرقانونی جدیدی که به عنوان “بمب شیمیایی” توصیف شده است در بین نوجوانان ترکیه در حال افزایش است ،

  – نوعی ارزان ، اعتیاد آور و قوی ماده ای شبیه ماری جوانا.

  بنزایی که اخیراً به عنوان خطرناکترین دارو در ترکیه طبقه بندی شده است ، از یک گیاه سبز شبیه ماری جوانا گرفته شده و حاوی ماده شیمیایی بنام AM-2201 است که می تواند به ویژه برای مغز مخرب باشد.

  استفاده از ‘ماری جوانا مصنوعی’ یا ‘فنازپام’ در حال گسترش است. بر اساس یک گزارش ، تشنج بنزای در سال 2011-2012 9 برابر افزایش یافته است ، در حالی که تعداد افرادی که به دلیل تجارت و تصرف دستگیر شده اند در سالهای اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

  این افزایش مصرف مواد مخدر باعث تحریک سیاست مداران شده است. در ماه ژوئن ، پارلمان ترکیه قانونی را تصویب کرد که مجازات های شدیدتری را برای فروشندگان مواد مخدر تعیین می کند ، به ویژه اگر قربانیان آنها خردسال باشند.

  با این حال ، جلوگیری از جریان مواد به داخل کشور دشوار است. به گفته انجمن مقابله با اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد به الکل ، شهرت ترکیه به عنوان یک کشور حمل و نقل برای قاچاق مواد مخدر باعث شده است که بونزای بیشتر از اروپا ، چین و جمهوری ترکی قبرس شمالی وارد شود. مقرون به صرفه بودن دارو مشکوک به محبوبیت آن است ، به ویژه در مناطق طبقه کارگر شهرهای بزرگ.

  یکی از کاربران استانبولی که فقط مایل بود با حروف اول F.S. شناخته شود ، می گوید: “گزارش شده است که بسیاری از فروشندگان از فروش هروئین به بونزای روی می آورند ، زیرا در مدت زمان کوتاهی می توان مقدار بیشتری فروش داد.”

  F.S. بیست و هفت ساله ادعا می کند که مصرف کنندگان مواد مخدر اغلب از مصرف مواد مخدر راضی هستند و افزود: “آنها فکر می کنند کنترل آن را کنترل می کنند و هر زمان که بخواهند می توانند آن را ترک کنند ، اما آنها فقط نمی خواهند.”

  برای کاربرانی مانند F.S ، این دارو به غیر از تأثیرات روانشناختی ، اثرات جسمی نامطلوبی دارد. تغییر در اشتها و الگوی خواب ، مشکل در تمرکز ، توهم ، تنبلی غیرمعمول ، لرزش و لرزش از جمله علائم جسمی است که مصرف کننده مواد مخدر نشان می دهد.

  اسماعیل کاراکاس ، مدیر کل انجمن مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد به الکل می گوید: “این دارو سروتونین موجود در مغز را که هورمون سازنده احساس رفاه و خوشبختی است به طور کامل از بین می برد.”

  کاراکاس می افزاید: “معروف است که بونزای احساس اضطراب شدید ایجاد می کند و باعث می شود بسیاری از قربانیان در اثر حملات قلبی بمیرند.” “از این رو ، اندازه گیری دقیق تأثیر واقعی مواد مخدر دشوار است. معتادان از این احساس به عنوان” سفر مرگ “یاد می کنند که طی آن احساس ترس در حمله وحشت به اوج خود می رسد ، که گاهی منجر به نارسایی قلبی می شود.”

  کاراکاس با ادعای اینکه استفاده از بنزای از سال 2008 روز به روز افزایش یافته است ، گفت: “این مانند یک بمب شیمیایی است که قصد دارد جوانان ما را بکشد.”

  بر اساس گزارش ها ، در طول چهار سال گذشته افزایش قابل توجهی در مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان در سراسر کشور مشاهده شده است ، به طوری که 20 درصد از

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۹ رای
  کمیکال چیست/حشیش صنعتی /بونزای/k2/spice
  تاریخچه کمیکال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button