تفاوت اضطراب و کرونا

 • نحوه افتراق علایم “اضطراب” از “کرونا”

  در دستورالعمل تهیه شده توسط کارگروه “حمایت روانی اجتماعی” ستاد مقابله با کرونای استان تھران، در رابطه با نحوه افتراق علایم ھراس و اضطراب از علایم ابتلا به کرونا، آمده است: افراد با زمینه‌های قبلی اضطراب یا افرادی که نگران ابتلا به بیماری کرونا ھستند مستعدند که علایم جسمانی ناشی از اضطراب را به این بیماری نسبت دھند. برخی علایم عفونت ویروس کرونا علایمی مثل احساس داغی (ناشی از تب)، تنگی نفس، طپش قلب، دردھای پراکنده جسمی و احساس خستگی عمومی می‌تواند در اثر اختلالات روانپزشکی مانند اضطراب نیز بروز کنند.

  در شرایط فراگیری عفونتی مثل کرونا که می‌تواند موجب اضطراب ھمگانی شود، این امکان وجود دارد که افراد ذاتا مضطرب شده و بخصوص افراد دارای سابقه برخی بیماری‌ھا شبیه وسواس جسمی یا اختلال ھراس، دچار حالات فوق شوند و این گمان برای آنھا ایجاد شود که به عفونت کرونا مبتلا شده‌اند.

  چگونه علایم ناشی از اضطراب را از علایم عفونت کرونا شناسایی کنیم؟با توجه به مشترک بودن علایم، می‌توان نتیجه گرفت که ھمه علایم برای افتراق قابل اعتماد نیست و باید به خصوصیات علایم نیز توجه شود.تب یکی ازعلایم عفونت با کروناست که در حالت اضطراب وجود ندارد. لازم به ذکر است که تب با احساس گرم بودن یا داغ شدن متفاوت است. داشتن تب یعنی بالارفتن درجه حرارت بدن که از راه حرارت سنج ثبت شود.

  تنگی نفس از علایمی است که در حالت اضطراب نبز مشاھده می‌شود. اگر تنگی نفس به صورت حمله ناگھانی باشد و پس از چند دقیقه فروکش کرده و دوباره با حمله‌ای دیگر برگردد، منشاء آن به احتمال بالا اضطراب است و ناشی از عفونت نیست.

  با توجه به این توضیحات توصیه می‌شود در شرایطی که علایم اصلی کرونا ( تب و تنگی نفس مستمر ھمراه با بی حالی شدید و سرفه‌ھای خشک) را ندارید تنھا برای چک کردن سلامتی به مراکز درمانی مراجعه نکنید.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نشانه ها و درمان افسردگی پس از زایمان
  بد قلقی در کودکان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button