تمرکز

 • بهترین روش ها برای ایجاد تمرکز فکر و توسعه و گسترش آن

  تمرکز فکر بر روی چیزی به معنای داشتن توانایی توجه و تمرکز و غوطه ور شدن و درگیر شدن بر کار، فعالیت یا هدف به مدت طولانی، بدون ایجاد حواس پرتی است. همه افراد معمولا از این توانایی برخوردار هستند که برای مدت مشخصی تمرکز خود را بر روی یک موضوع قرار دهند. در واقع مواردی برای همه ما وجود دارند که از انجام دادن آنها لذت می بریم و تمرکز بر روی آنها آسان است. اما اگر توانایی مهار کردن این توجه و تمرکز را داشته باشیم و آن را به سمت چیزهایی که واقعا مهم هستند، هدایت کنیم این به معنی رسیدن به اهداف است.

  توجه تنها توانایی تمرکز فکر بر روی یک کار واحد بدون ایجاد حواس پرتی نیست. بلکه در واقع تمرکز فکر از چندین عنصر مختلف تشکیل شده است که باید به طور موثر مدیریت شوند. اما این بدان معنی نیست که تمرکز بر روی یک ذهنیت از اهمیت ویژه ای برخوردار نمی باشد. تحقیقات نشان داده اند، افرادی که می توانند توجه خود را برای مدت طولانی حفظ کنند، نسبت به افرادی که از این توانایی برخوردار نیستند در انواع چالش های شناختی بهتر عمل می کنند.

  ذهن خود را به عنوان یک عضله در نظر بگیرید:شما باید ذهن خود را به عنوان یک عضله در نظر بگیرید. عضلات بدنی و عضلات تمرکز شما در یک زمان معین از قدرت محدودی برخوردار هستند. میزان استقامت و قدرت آنها می تواند به علت عدم تحرک و یا از ورزش شدید و هدفمند باشد. شما قبل از شروع تمرینات شدید ممکن است همان احساس ترس و یا شک درونی را تجربه کنید. اما در هر دو مورد لازم است ذهن خود را تنظیم کنید و با آن پیش بروید. مانند تمرینات بدنی، جایی که فکر می کنید دیگر نمی توانید یک عمل را انجام دهید، ذهن شما نیز ممکن است در وسط خواندن یک مقاله طولانی خسته شده و توجه خود را از دست بدهد.

  بر روی اهداف خود متمرکز باشید: کلید اصلی برای رسیدن به اهداف، تمرکز فکر بر روی سوالاتی است که برای رسیدن به هدف، لازم است از خود بپرسید. به عبارت دیگر، برای حفظ توجه و متمرکز شدن بر اهداف باید مواردی را به خود یادآور شوید تا بر روی چیزهایی که به آنها علاقه مند هستید متمرکز شوید. تنها با این روش می توانید تمرکز مورد نیاز برای دستیابی به اهداف خود را توسعه دهید. با این حال ابتدا باید سلسله مراتب اهداف خود را در نظر بگیرید و آن را با عمیق ترین احساسات خود هماهنگ کنید.

  سلسله مراتب اهداف: در بالاترین قسمت سلسله مراتب اهداف رویاهای شما قرار دارند. این شامل هدف، رسالت و چشم انداز زندگی شما است. پس از رویاها، اهداف بلند مدت شما قرار دارند. این اهداف بلند مدت باید مشخص، تعریف شده و قابل اندازه گیری باشند. این اهداف بلند مدت همچنین باید با رویاهای شخصی شما مطابقت داشته باشند.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  افسردکی و تغذیه
  سوگ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button