logo (1)

توصیه های مفید برای افراد مبتلا به افسردگی

 • چند توصیه مفید به افراد مبتلا به افسردگی

  تجربه احساس افسردگی و غم برای مدتی کوتاه، امری طبیعی است اما چنانچه این احساس به شکل غیرمعمولی طولانی شود از این مرحله به بعد به یک اختلال یا بیماری روانی مزمن تبدیل شده و نیاز به مدیریت صحیح و مداوم دارد چون در غیر این صورت تمام فعالیت‌های معمول و جنبه‌های زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و حتی سلامت جسم او را نیز تهدید می‌کند.

  یکی از مباحث مهم در امر مدیریت علائم افسردگی، “خودمراقبتی” است. فرد مبتلا به افسردگی حاد در عین حال که نیاز به مشاوره و کمک حرفه‌ای دارد می‌ تواند با اقداماتی کوچک و جزئی، خلق و خو و در نهایت سلامت روان خود را بهبود بخشد.این تغییرات کوچک برای مدیریت علائم افسردگی از تغذیه گرفته تا سایر موضوعات مرتبط با سبک زندگی را شامل می‌شود.

  در این مطلب به نقل از دکتر “شویتا شارما”، روانشناس بالینی در بیمارستان آسیایی کلمبیا، چندین توصیه کاربردی در حوزه خودمراقبتی ارائه کرده که به افراد افسرده کمک می‌کند تا به شیوه‌ای موثرتر از افت خُلق‌شان جلوگیری و در کاهش علائم افسردگی موفق‌تر عمل کنند:

   مرحله اول در خودمراقبتی، آگاه شدن نسبت به احساسات خود و حالت غم و افسردگی و نیز پذیرفتن این احساسات است تا بتوان با آنها با شیوه‌ای صحیح روبرو شد.

   نکته دوم بدست آوردن دید مثبت به کمک ذهن‌آگاهی است. تعبیر ساده این مطلب این است که روی امور و موضوعات فعلی که در همین لحظه با آنها مواجه هستید، متمرکز باشید.

  به خودتان یادآوری کنید که هیچ موضوعی دائمی نیست، اگرچه در این مرحله به تلاش‌های گروهی و روش درمانی مناسب نیاز پیدا می‌کنید.

   “صحبت کردن” مهمترین مرحله از درمان افسردگی است. بنابراین بدون هیچ احساس شرم و نگرانی، در مورد مشکل خود با دیگران صحبت کنید و در اولین فرصت از یک متخصص کمک بگیرید.

  داشتن برنامه منظم برای خواب و تغذیه، کمک بزرگی در این زمینه به شما می‌کند چرا که تاثیر مهمی در بهبود بهداشت روانی به طور کلی دارد. در عین حال تمرینات آرام‌سازی و رلکسیشن مانند تنفس عمیق هم به بهبود سلامت روان کمک بسیاری می‌کنند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button