logo (1)

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه کاری

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه

یکی از زمان هایی که به شدت در آینده شغلی انسان موثر است و معمولا افراد در اینگونه موقع دچار استرس می شود، هنگام مصاحبه های کاری است. از طرفی مقابله با استرس در مصاحبه کاری تاثیر بسیار زیادی در کیفیت مصاحبه و قبولی در آن دارد. زیرا استرس ممکن است موجب کاهش کیفیت اطلاعات و تخصص شما شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تکنیک های کنترل استرس در مصاحبه کاری، به طور کامل آشنا کنیم

راه های مقابله با استرس در مصاحبه کاری

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه کاری

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه کاری

آمادگی کامل قبل از مصاحبه کاری:

یکی از راه های کنترل استرس در مصاحبه کاری، آمادگی لازم قبل از مصاحبه است. این آمادگی شامل آماده کردن لباس های مناسب جهت حضور در مصاحبه، رفع گرسنگی و تشنگی قبل از حضور در جلسه مصاحبه و … می باشد. لباس مناسب می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. از طرفی رفع تشنگی و گرسنگی قبل از نیز می تواند از افت فشار در طول محاسبه جلوگیری نماید. همچنین گرسنگی می تواند تمرکز شما را در طول محاصبه دچار اختلال نماید.

تمرین داشته باشید:

تمرین کردن قبل از حضور در جلسه مصاحبه های کاری می تواند تا میزان بسیار زیادی استرس را کاهش دهد. سعی کنید از چند روز قبل در حضور دوستان، خانواده و یا حتی در برابر آینه بایستید. سپس روند مصاحبه را بازی کنید. این کار می تواند نقایص و ضعف های شما را در طول مصاحبه قبل از آن نمایان کند.

برنامه ریزی کنید:

از دیگر تکنیک های رفع استرس در مصاحبه کاری، برنامه ریزی طول جلسه است. به طور مثال قبل از آن که در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنید. اطلاعاتی که قرار است در طول مصاحبه ارائه دهید را مشخص کنید. سپس بیان آن ها را با توجه به مدت زمان جلسه مدیریت کنید. این کار موجب می شود که از بیان اطلاعات بیهوده و غیر ضروری خودداری نمایید. این کار موجب می شود تا مهم ترین و ضروری ترین مطالب را به طور کامل در طول مصاحبه بیان کنید.

اعتماد به نفس خود را تقویت نمایید:

کمبود اعتماد به نفس از اصلی ترین دلایل استرس در مصاحبه کاری است. بنابراین بهتر است قبل از حضور در اینگونه جلسات، به تقویت اعتماد به نفس خود بپردازید. تقویت اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا، بتوانید با تمرکز و اعتماد به نفس بیشتری نحوه مصاحبه خود را مدیریت نمایید.

بیش از حد این گفتگو را جدی نگیرید:

یکی از دیگر دلایل استرس در مصاحبه کاری، فکر کردن بیش از حد به مصاحبه و ساختن غولی بزرگ از این گفتگو است. اهمیت دادن بیش از اندازه به هر چیزی اجازه نمی دهد، شما همانطور که لازم است رفتار کنید. در مصاحبه های کاری نیز این قانون وجود دارد. بنابراین سعی کنید این جلسه را یک گفتگوی معمولی در نظر بگیرید. که نیاز است در آن از نقاط قوت خود صحبت نمایید.

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه کاری

تکنیک های مقابله با استرس در مصاحبه کاری

نقاط قوت خود را تکمیل کنید:

همچنین برای رفع استرس در مصاحبه کاری نقاط قوت خود را بشناسید. سپس سعی کنید آن ها تقویت نمایید. به گونه ای که در حوزه تخصصی خود حرفی برای گفتن داشته باشید. از آنجایی که اطلاعات و مهارت های شما در این ملاقات از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل تقویت نمودن این اطلاعات و تکمیل کردن آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در رضایت بخشی نتیجه مصاحبه شما خواهد داشت.  معمولا در اینگونه گفتگوها ممکن است سوالاتی تخصصی از شما پرسیده شود. که اطلاعات در رابطه با آن ها تاثیر مستقیمی روی نظر مخاطب شما خواهد داشت.

مهارت زبان بدن خود را تقویت کنید:

از جمله مهارت های بسیار موثر در کنترل نمودن استرس در مصاحبه کاری، تقویت زبان بدن است. زبان بدن یکی از مهارت های بسیار تخصصی و حرفه ای در دنیای کار است. نحوه نشستن و قرار گیری دست و پاهای شما در دنیای کار می تواند نشان دهنده میزان تخصص شما و مورد اعتماد بودن تان باشد. بنابراین معمولا در مصاحبه های کاری مخاطب 20 درصد به صحبت های شما و 80 درصد به زبان بدنتان اعتماد می کند. به طور مثال قرار گرفتن دست و پاهای شما می تواند میزان تسلط شما را روی اطلاعات تان را نشان دهد.

همچنین نحوه نشستن شما نشان دهنده میزان صداقت و درستی شما نسبت به گفته هایتان است.

شما می توانید در سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیاء مطالعه فرمایید :

تنبلی

مشاوره پیش از ازدواج

 

منابع مرتبط :

https://www.job-hunt.org/job_interviews/beating-pre-interview-stress.shtml

https://theinterviewguys.com/how-do-you-handle-stress/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button