حسادت

 • ‍  مقایسه

  اینکه خود را با دیگران مقایسه می‌کنید طبیعی و حتی گاهی اوقات تشویق کننده است. اما اگر مدام در حال مقایسه‌ی شغلی هستید ناخودآگاه به خودتان درد بزرگ حسادت را تحمیل می‌کنید و موفقیت شغلی دیگران برای شما مساوی با باخت و شکست حساب می‌شود!

  در اینجا قصد دارم چند استراتژی را ذکر کنم تا بتوانید از حسادت شغلی به نفع خودتان استفاده کنید و به ارتقاء خود کمک کنید:1⃣ از اینکه حسادت می‌کنید، احساس شرم نکنید.
  به خودتان یادآوری کنید نیازی نیست از این حسادت احساس خجالت داشته باشید. برای اینکار در لحظه‌ای که حسادت می‌کنید به جای فرار از حسادت فقط قبول‌اش کنید و ناراحت بودن خود را بپذیرید، پذیرش کمک می‌کند که کمتر احساس رنج را تجربه کنید2 به جای مقایسه کردن، کنجکاو باشید.
  از خودتان بپرسید این آدم چه ویژگی‌ای دارد که من به او حسادت می‌کنم؟ چه چیز شخصیت کاری این آدم باعث شده تا من خودم را با او مقایسه کنم؟ و بدانید که موفقیت این آدم شاید در آینده در موفقیت شما هم تاثیرگذار باشد

  به شخصی که حسادت می‌کنید، نزدیک شوید.
  بله! به جای آنکه از او فرار کنید بیشتر نزدیک‌ اش شوید! نزدیک شدن به شما شانس این را می‌دهد که بیشتر با شخصیت و اهداف او آشنا شوید.

  به حرفه و تخصص‌تان به عنوان یک سبد سرمایه‌گذاری نگاه کنید نه یک کار صرف!
  وقتی ارزش شخصیت خودتان را براساس شغل‌تان تعیین می‌کنید در واقع اجازه می‌دهید، هر کسی که از شما بهترست شما را اذیت کند! برای پرورش شخصیت و استعدادهای خود وقت بگذارید و مطمئن باشید حتی اگر در یک حوزه هم کمی ضعیف عمل کنید در سایر حوزه‌ها موفق هستید و همچنان احساس خوشبختی می‌کنید.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  افسردگی و سکته قلبی
  حسادت فرزند اول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button