logo (1)

خیانت عمر را کوتاه می‌کند !

خیانت
 • خیانت عمر را کوتاه می‌کند !

  ممکن است وقتی خبر خیانت مردی را بشنوید اولین چیزی که به زبان آورید این است که چقدر یک مرد می‌تواند پررو باشد و بدون هیچ عذاب وجدانی سراغ زنی دیگر برود.

  اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید پژوهش‌ها حاکی از این است که 66درصد مردها وقتی خیانت می‌کنند احساس گناه می‌کنند!

  پیش از این هم محققان ثابت کرده بودند که خیانت، قلب مردها را ضعیف می‌کند

  و باعث می‌شود مردان خیانتکار بیشتر در معرض مشکلات قلبی و مرگ ناشی از آنها قرار بگیرند.(به دلیل فشار روانی ناشی از عذاب وجدان).

  شاید فکر کنید این عذاب وجدان ممکن است مانع از انجام این کار شود
  ، در صورتی پژوهشگران می‌گویند این احساس گناه مردها را از از این کار منصرف نمی‌کند و انگیزه وفادار ماندن به شریک زندگی‌شان را در آنها بیشتر نمی‌کند.

  دلایل خیانت

  انگیزه‌های خیانت چیست؟ آیا همه پتانسیل خیانت را دارند یا اینکه دسته خاصی از افراد آن را انجام می‌دهند؟ این‌ها بعضی از سوالاتی هستند که سعی خواهیم کرد در مقاله زیر به آنها پاسخ دهیم.

  چرا مردم به شریک زندگی خود خیانت می‌کنند؟ به خصوص اگر به آن فرد علاقه داشته باشند. پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

  برای کسانی که مورد خیانت واقع شده‌اند اولین سوال در ذهن آنها این است که “چرا؟ “؛ این سوال سپس با “چه کسی؟ ” دنبال می‌شود.

  دلایل مختلفی وجود دارد که چرا مردم به شریک خود خیانت می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که انگیزه اصلی بین مرد و زن متفاوت است (البته نه همیشه). مطالعات مختلف دلایل اصلی خیانت به همسر را نشان داده‌اند.

  یک مطالعه خاص در همین رابطه ۵۰۰ زوج جوان را برای پیدا کردن دلیل این کار بررسی کرده است. این تحقیق با استفاده از یک پرسش‌نامه آنلاین انجام شد که از شرکت‌کنندگان در مورد خیانت‌های احتمالی‌شان در گذشته سوال کرده بود و نتایج جالبی به دست آمد. اغلب کسانی که به انین کار خود اعتراف کردند، دلایل ذیل را به عنوان یکی از عوامل ذکر کردند:

  راضی نبودن از رابطه فعلی خود، احساس نادیده گرفته شدن از جانب شریک زندگی خود، عصبانی بودن از شریک زندگی خود به هر دلیلی، احساس علاقه نکردن یا به فرد دیگری علاقه‌مند شدن، عدم تعهد به شریک زندگی و تمایل به افزایش محبوبیت خود.

  منابع مرتبط:

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5172594/

  مرکز اعصاب و روان راه احیا
  تلفن۲۶۶۵۴۹۶۱

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button