زندگی

داشتن رابطه ی نابرابر در زندگی به طور وحشتناکی مه مغزی ایجاد می کند

 • داشتن رابطه ی نابرابر در زندگی به طور وحشتناکی مه مغزی ایجاد می کند

  واقعاً زندگی چیست و چه معنایی دارد؟ بسیاری ها تا این سوال را می خوانند به این موضوع فکر می کنند که قرار است تا گوینده ها در مورد فلسفه، جهان هستی و مسائلی از این قبیل صحبت کنند، اما این چنین نیست. زندگی دانستن ارزش لحظه هایی است که برای هر کس در کیفیت یکسان وجود دارد. حال سوال خوب اینجاست که چگونه می توانیم از این لحظه ها استفاده کنیم؟ آیا داشتن رابطه می تواند به ما کمک کند؟ مثلاً وارد یک رابطه شویم و از طریق آن به زمان و لحظه های خود معنا دهیم. یا اینکه کسانی که در رابطه ای بودند ولی هم اکنون می خواهند از آن خارج شوند و تاثیرات مخرب و بد آن را دیگر تحمل نکنند. این فقط یک صورت از صورت های مختلف زندگی است، اما بالاخره چه باید کرد و چگونه باید زندگی کرد؟

  زندگی

  زندگی

  آیا داشتن رابطه ی بد در زندگی می تواند مه مغزی را ایجاد کند؟

  رابطه های غیر عادلانه و نابرابر مانند کوه آتشفشان و سم عمل می کنند. رابطه های بد و غیر عادلانه قالباً به این شکل هستند که یک طرف آن بیش از حد اعتدال، گوینده است و طرف دیگر بیش از حد انتظار، شنونده. این سخن چه معنایی دارد؟ یعنی یک طرف مدام از غم و غصه هایش برای طرف دیگری می گوید و خودش را سبک می کند. اما اتفاقی که در حقیقت می افتد چنین است: زمانی که سفره ی این غم برای طرف دیگر باز می شود، او از این سفره به جز مشکلات و غم چیزی نصیبش نمی شود و این باعث به وجود آمدن شدید ترین حالت های مه مغزی در رابطه می شود. از این سفره ی غمی که شما برای طرف دیگر تان در رابطه باز کرده اید، سهم او خستگی و غم خواهد بود. آیا به این فکر کرده اید که این غم و غصه ها به کجا می روند؟ تمام این غم و غصه ها در قلب طرف مقابلتان انباشته می شود؛ یعنی اگر قلب او دارای هزار اتاق و هر اتاق دارای هزار سالن باشد تمام این فضا پر از غم و بی مهری خواهد شد. این اقدام یک طرفه در رابطه، باعث می شود طرف دیگر به شدت در حالت مه مغزی فرو برود. لذا از حد اعتدال زیاده روی نکنید.

  صدای رفتن یک طرف از رابطه ی دو نفره به گوش میرسد

  حال زمان آن رسیده که تصمیمات مهمی در مورد زندگی گرفته شود. آن کسی که در رابطه فقط گوینده بود، در صدای خودش غرق خواهد شد و آن کسی که فقط شنونده بود، با چمدانی پر از غم و اندوه آن رابطه را ترک خواهد کرد. این اتفاق، ساده اما ناگهانی به وقوع می پیوندد و امکان این را دارد تا در یک لحظه ساختمان تمام آرزوها را در ذهن نابود کند. بسیاری ها فقط در این لحظه متوجه نابرابری و بی عدالتی در رابطه شان می شوند. در این میان خاطراتی شکل گرفته است که هر کدام یک تکه از وجود شما محسوب می شوند. یعنی به بیان بهتر مه مغزی نه فقط برای کسی که رابطه را ترک کرده بلکه برای کسی که در خانه مانده هم ایجاد می شود. این مه در شکل دلتنگی و تکه هایی که از خاطرات به وجود آمده به صورت ابر در ذهن پراکنده خواهند شد. برای مثال فرد ناعادل با یاد حرف ها ، اشک ها و لبخندهایی که در گذشته وجود داشتند به هق هق کردن می افتد و در نهایت اینکه رابطه های غیر عادلانه و نابرابر، غصه‌ های ناعادلانه و بی اندازه را بر جای خواهند گذاشت.

  زندگی

  زندگی

  اهمیت دوست داشتن در رابطه ی نابرابر در کجا مشخص می شود؟

  در رابطه ی نابرابر صرف نظر از گوینده یا شنونده بودن در آن، هر که خود را بیشتر صرف دیگری کرده باشد، پس از نابودی آن رابطه بیشتر آسیب خواهد دید. یعنی او دانه ی محبت طرف دیگر را در دل خود کاشته است و این دانه تبدیل به یک بوته ی گل یا حتی به یک درخت تنومند شده است؛ هم اکنون که دیگر معشوق وجود ندارد، عاشق تنها خواهد ماند. به زبان علمی یعنی کسی که رابطه را ترک کرده دچار حالت رقیقی از مه مغزی خواهد شد اما کسی که همیشه گوینده بوده و فکر می کرده دیگر تخلیه شده است دچار شدیدترین حالت های مه مغزی می شود. هیچگاه در یک رابطه نابرابری را ایجاد نکنید و اگر نه دچار این حالت می شوید. اگر خودتان نتوانید مراقبت خوبی از رابطه تان انجام دهید، آن را از دست رفته بدانید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  چگونه با مراقبت از عشق و زندگی دچار مه مغزی نشویم؟
  چگونه عدم کنترل خشم به مه مغزی ختم می شود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button