logo (1)

درمان اختلال هایی که بعد از سکته مغزی به وجود می آید

سکته مغزی
 • درمان اختلال هایی که بعد از سکته مغزی به وجود می آید

  امروزه نتایج تحقیقات بخش های تحقیقاتی و پزشکی دانشگاه های چینی نشان می دهند تمام بیمارانی که سکته مغزی را تجربه کردند بعد از بهبودی نمی‌ توانند به طور کامل به زندگی عادی خود برگردد. این سکته باعث می شود تا بخش های مختلفی از شبکه ی اعصاب در ذهن آسیب ببیند و به همین علت بیمار دچار اختلال های رفتاری و گفتاری می شود. بیش از ۷۰ درصد از بیمارانی که این سکته را تجربه کرده اند دچار اختلال های روانشناختی که شایع ترین آنها مه آلوده یا مه مغزی است، می شوند. به همین علت استفاده از راه‌ های درمانی سریع‌ تر که می‌ تواند برای بیماران نتیجه‌ بخش باشند به امری ضروری برای آنها تبدیل شده است.

  آیا برای سکته مغزی می توانیم از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنیم؟

  استراتژی های درمان بر پایه: قرص ها، تمرین های فیزیکی و استفاده از دستگاه آر تی ام اس می باشد. دستگاه می تواند با تاثیر گذاری بر روی شبکه های عصبی وضعیت بیمار را در حالت طبیعی قرار دهد. تاثیر گذاری دستگاه در بخش های: شرایط مختلف عصبی و روانپزشکی مانند مه مغزی، بخش های مختلف آلزایمر، اختلال های رفتاری که به صورت خفیف اتفاق می افتند، افسردگی، سکته مغزی، بیماری های روانی و موارد مشابه مشهود است. تحقیقات مختلف چینی ها نشان داده است که rtms تاثیرات مثبتی بر روی بیماری‌ هایی مانند: مه مغزی، اسکیزوفرنی، سکته مغزی، آفازی یا همان اختلال در گفتار داشته باشد. اگر قرص هایی که برای شما تجویز میکنند دیگر نمی‌ توانند جلوی اختلال های مختلفی که برایتان به وجود آمده است را بگیرد، جدیدترین راه درمانی یعنی استفاده از دستگاه می تواند به شما کمک کند.

  تحقیقاتی که برای نتیجه بخشی دستگاه آر تی ام اس استفاده شده است

  همان طور که در ابتدای بحث عرض کردم بر اساس تحقیقاتی که مرکز تحقیقاتی پزشکی استان سیچوان کشور چین انجام شد و توانست تاییدیه دولت جمهوری خلق چین را بگیرد چنین بود که: 30 بیمار که دچار اختلال های روان پریشی و رفتاری بودند و همچنین همگی سکته مغزی را تجربه کرده بودند، تحت این آزمایش قرار گرفتند. از همه ی آنها در ابتدای این آزمایش و این دوره ی درمانی کوتاه مدت،  FRMI یا همان تصویربرداری الکتریکی ذهنی انجام گرفت. محققان، این بیماران که هر کدام شرایط مختلفی داشتند و همچنین هر کدام در گروه های سنی متفاوتی بودند و یا دارای مشکلات متعددی مانند سابقه ی صرع و امثال این موارد بودند را در دو گروه 15 نفره به صورت تصادفی تقسیم بندی کردند. نتیجه ی این تحقیقات چنین بود که آموزش های مختلف کسانی که در این مدت مورد درمان بودند نسبت به افرادی که تحت درمان دستگاه قرار نگرفتند بهتر انجام شد و دستگاه توانست برایشان مفید و موثر باشد.

  سکته مغزی

  سکته مغزی

  آموزش هایی که بیماران سکته مغزی به آنها نیاز پیدا خواهند کرد

  1. آموزش های حافظه :

  هر آنچه که مربوط به بخش حافظه های کوتاه مدت و بلند مدت میشود نیاز به آموزش و تمرین دادن در این نوع بیماران دارد، برای مثال می‌ توانید از عکس های مختلف شروع کنید و یا می توانید از عکس های پی در پی که به او نشان داده اید سوال کنید. اگر این فرد نوجوان بود می توانید از بازی های ویدیویی که شامل بخش های مختلفی می شوند استفاده کنید.

  1. آموزش متوجه سازی :

  این بخش برای بالا بردن تمرکز و دقت در مسائل مختلف می‌ باشد یعنی کاری می کند تا ذهن بتواند بر روی مسائل ذهنی دقت کند که در نتیجه فضای کمی برای مه آلوده وجود داشته باشد. برای اینکه بهتر بتوانید این کار را انجام دهید می‌ توانید از ردیاب های تصویری استفاده کنید، برای مثال از یک تصویر ساده شروع کنید تا آنها بتوانند این تصویر را دنبال کنند. این کار میتواند توجه آنها را جلب کند.

  1. آموزش پیدا کردن مسیر یا جهت یابی :

  برای این کار لازم نیست کارهای خیلی سخت و پیچیده ای انجام دهید بلکه از کارهای فوق العاده ساده و آسان شروع کنید مثلاً می توانید از تغییر دکوراسیون خانه شروع کنید یا می توانید یک صندلی کوچک را به نوعی تزئین کنید که یک جهت خاصی را برای رفت و آمد مشخص کند.

  1. آموزش توانایی و قدرت اجرا :

  برای انجام این کار از انجام کارهای روزانه و مسئولیت ‌های بسیار ساده شروع کنید. برای مثال می‌ توانید یک مسئولیت کوچک مانند آبیاری به باغچه یا موارد مشابه را به او بسپارید و هرچه زمان به جلو میرود می‌ توانید از کارهای مهم تری استفاده کنید. اگر قدرت اجرا و توانایی او مربوط به اندام می شود می توانید از ساخت کاردستی و اوریگامی استفاده کنید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button