logo (1)

درمان اضطراب برای جلوگیری از چاقی!

 • درمان اضطراب برای جلوگیری از چاق شدن !

  در مقالات قبل در مورد اضطراب و حملات اضطرابی صحبت کردیم و نیز راه هایی را برای درمان اضطراب نیز بیان کردیم . اضطراب اگر به میزان طبیعی برای انجام کاری باشد مشکلی در فرد به وجود نمی آورد و اتفاقا باعث پیشرفت او در اموری که به خاطر آن دچار اضطراب شده است می شود . اما اگر اضطراب همیشگی باشد و برای هر کاری و به هر دلیلی فرد دچار اضطراب شدید شود ممکن است  روند کاری و زندگی عادی فرد را دچار اختلال کرده و حتی به سلامتی اونیز آسیب برساند. در نتیجه درمان اضطراب برای افرادی که دچار اختلال اضطراب هستند بسیار حیاتی و جدی است .

  آیا اضطراب باعث چاقی می شود؟!

  حتما تا به الان متوجه شده اید که اضطراب زیاد می تواند باعث آسیب به قسمت ها و بافت های مختلف بدن شود و در هر فرد می تواند متفاوت باشد . برای مثال اضطراب می تواند در بعضی افراد باعث سفید شدن موها شود و یا در فرد دیگر باعث ایجاد مشکل در تنفس شود و یا حتی مشکلات قلبی نیز در نتیجه اضطراب زیاد می تواند در فرد به وجود بیاید. حال اگر به دنبال این سوال هستید که آیا اضطراب می تواند باعث چاقی نیز شود ؟ باید به شما عرض کنیم که بله !

  اضطراب رابطه محکم و مستقیم با چاقی در افرادی که مستعد چاقی هستند دارد !

  اما این به این معنی نیست که افرادی که لاغر هستند و استعداد لاغری دارند فکرکنند اگر انسان مضطربی باشند حتما چاق می شوند . اتفاقا افرادی که استعداد لاغری دارند با افزایش اضطراب دچار بی اشتهایی و افسردگی و کم شدن وزن خود می شوند .

  به هر حال مشکلاتی که اضافه وزن به هر دلیلی برای بدن به وجود می آورد کم نیست . پس اگر شما جزء آن دسته از افرادی که با اضطراب زیاد دچار چاقی می شوید هستید سعی کنید برای پیشگیری از مشکلات و عوارض ناشی از چاقی برای درمان اضطراب خود اقدام کنید .

  اضطراب چگونه باعث چاقی می شود :

  اما سوال اینجا است که اضطراب چگونه باعث چاقی می شود :

  شاید بسیاری از شما در این مرحله بتوانید حدس بزنید چگونه اضطراب می تواند باعث چاقی شود ؟ اما ما دقیق تر مکانیسم بدن را برای چاقی ناشی از اضطراب به شما توضیح خواهیم داد.

  • هنگامی که فردی که مستعد چاقی است دچار اضطراب می شود اسید معده او ترشح می شود و در هر زمان از روز یا شب که باشد ؛ معده به مغز هشدار گرسنگی می دهد و فرد نیز احساس گرسنگی می کند و میل به خوردن غذا و شکلات وبسیاری از موادغذایی.
  • دیگر در فرد به وجود می آید و باعث می شود به دفعات بیشتری از روزهای عادی اقدام به خوردن غذا کند و در نتیجه دچار اضافه وزن شود.

  • با توجه به تحقیقاتی که انجام شده بسیاری از افرادی که عصبی می شوند و دچار اضطراب نیز هستند برای آرامش اعصاب خود به خوردن غذا روی می آورند و باخوردن غذا سعی می کنند درد خود را تسکین دهند و به درمان اضطراب خود کمک کنند که اصطلاحا به این موضوع پرخوری عصبی نیز می گویند .
  • دلیل دیگر؛ تحرک نداشتن است . زمانی که فرد دچار اضطراب می شود احساس کمبود انرژی و خستگی می کند و به دلیل بی تحرکی که دارد و با توجه به خوراکی که داشته و کالری که دریافت کرده است با نداشتن تحرک باعث ذخیره چربی در بدن خود می شود و چاقی در نتیجه همین موضوع نیز به وجود می آید.
  • زمانی که فرد دچار اضطراب می شود ؛ هورمونی به نام کورتیزول در بدن او به میزان زیادی ترشح می شود و همین هورمون باعث می شود تا چربی ها داخل بدن ذخیره شوند و فرد بیشتر از ناحیه شکم و از نواحی دیگر نیز دچار چاقی شود . پس اگر فرد بسیار مضطربی هستید برای جلوگیری از چاقی درمان اضطراب خود را از روش های مختلف جدی بگیرید.
  • اگر برای درمان اضطراب خود بدون تجویز پزشک به سمت داروهای ضد اضطراب بروید باید این را بدانید که این داروها نیز مستقیما با چاقی ارتباط دارند و بهتر است با مشورت و تجویز پزشک داروهای ضداضطراب را مصرف کنید .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button