درمان حملات پانیک ( قسمت ۴ )

 • درمان حملات پانیک

  همانطور که در چند مقاله قبل در مورد حملات پانیک صحبت کردیم ؛ متوجه شدیم افرادی ک دچار اختلال پانیک هستند غالبا دچار استرس و اضطراب فراگیر هستند و با توجه به اینکه ترس شدیدی را در هنگام وقوع حمله تجربه کرده اند ؛ همیشه استرس این را دارند که در آینده نیز دچار حملات پانیک خواهند شد و گاهی این اضطراب زندگی عادی آن ها را تحت تاثیر قرار داده و مشکلات جسمی و روحی را متوجه آن ها می کند.

  همچنین بیان کردیم برای درمان حملات پانیک باید قبل از آنکه به پزشک مراجعه کنید و داروهای شیمیایی استفاده کنید ؛ ابتدا به یک روان درمان مراجعه کنید و بعد از تمرینات ذهن آگاهی و تمرینات ذهنی که به شما می دهد در صورت تشخیص او از دارو نیز استفاده کنید. زیرا حملات پانیک بیشترین آسیبی که به فرد وارد می کند روانی است و اگر مدت دار باشد و به صورت مداوم و ادامه دار اتفاق بیفتد ممکن است فرد را دچار آسیب های جسمی کند.

  همچنین در مقاله قبل درمورد استفاده از گیاهان دارویی که منجر به ایجاد آرامش می شوند توضیح دادیم و  مکانیسم و عملکرد  گیاه سنبل الطیب و قاشقک آبی را موردبررسی قرار دادیم . در ادامه نیز به چند گیاه دیگر اشاره خواهیم کرد .

  گیاهان دارویی برای حملات پانیک و اضطراب فراگیر

  ۱.گل ساعتی ارغوانی :

  این گل جزء گیاهان بومی شرقی ایالات متحده است و نام علمی این گیاه Passiflora incarnate است که در ظاهر در گونه های مختلفی دیده می شود و دارای گل های بسیار زیبا و رنگارنگ می باشد.

  این گیاه دارای خاصیت های فراوانی است که بومیان آمریکایی بیشتر از آن به عنوان یک آرامبخش ملایم و برای درمان حملات پانیک یا حملات هراس و استرس و اضطراب استفاده می کنند .

  نکته جالب این جاست که استفاده از این گیاه هیچگونه عوارضی ندارد و  به عنوان یک داروی آرامبخش ایمن می توان از آن استفاده کرد و اداره غذا و داروی ایالات متحده این گیاه را یک گیاه ایمن و بی خطر برای استفاده روزانه معرفی کرده است . بسیاری از افراد معمولا این گیاه را به عنوان چای مصرف می کنند .

  با توجه به اینکه این گیاه دارای اثرات ضداضطرابی است وعملکرد آن شبیه داروهای شیمیایی بنزودیازپین ها است ؛ پس می تواند جایگزین مناسبی برای کسانی که قصد استفاده از داروهای آرامبخش بنزودیازپین و… را ندارند و کسانی که قصد ترک مواد مخدر را دارند ؛ باشد .

  حال سوال اینجاست که چگونه از این گیاه استفاده کنیم ؟

  برای آماده سازی می توانید از برگ های تازه و ساقه گیاه استفاده و آن را دم کنید ؛ و یا تنتور آماده شده به نسبت ۱ به ۵ استفاده کنید  . یعنی یک قسمت گیاه به پنج قسمت آب .

  همچنین این گیاه مورد آزمایش های مختلف قرار گرفته  است . این آزمایش ها هم بر روی حیوانات در محیط های آزمایشگاهی صورت گرفته و هم آزمایش های بالینی کنترل شده پلاسبو با انسان نیز انجام شده است.

  نکته بسیار مهم دیگر در مورد گل ساعتی ارغوانی این است که بعضی از گونه های این گیاه سمی هستند پس قبل از تهیه این گیاه حتما با یک گیاه شناس مشورت کنید .

  سنبل الطیب هندی :

  این گیاه مانند سنبل الطیب کوهی که در مقاله قبل راجع به آن توضیح دادیم ؛ رایج نیست اما در طب سنتی چینی هنوز هم از آن به عنوان گیاه آرامبخش استفاده می شود .البته هنوز خیلی زیاد آزمایش آن بر روی انسان صورت نگرفته اما نوید این وجود دارد که برای درمان اعصاب هم در آینده می توان روی این گیاه حساب و از آن استفاده کرد .

  گیاه دارویی Mirto  :

  این گیاه یکی از گیاهان گونه مریم گلی است و در آمریکای مرکزی و مکزیک از این گیاه به عنوان آرامبخش و تسکین دهنده اعصاب استفاده می شود .همچنین به عنوان یک گیاه زینتی هم کشت می شود .

  هر دو قسمت گل و برگ های این گیاه دارای رایحه آناناس هستند و موادشیمیایی طبیعی که در این گیاه وجود دارد به سیگنال های طبیعی بدن اجازه می دهد تا ضربان قلب  را کاهش دهد . قبل از آنکه از این گیاه استفاده کنید حتما با یک گیاه شناس معتبر برای مشخص کردن اندازه و دز گیاه مشورت کنید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  به اشتراک گذاری این صفحه در :
  درمان حملات پانیک (قسمت ۳)
  پنیک (اختلال اضطرابی)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button