دلزدگی

درمان دلزدگی زناشویی

 • درمان دلزدگی زناشویی

  توقع هایتان را منطقی و منصفانه کنید. /دلزدگی
  روانشناسان می گویند توقع های غیرمنطقی، بیشترین ارتباط را با دلزدگی زناشویی دارد. اینکه ما باور داشته باشیم توافق نداشتن، باعث تخریب رابطه است اولین باور غیر منطقی است.

  باید یاد بگیریم اختلاف نظر طبیعی است و نباید آن را منفی تفسیر کنیم. اینکه باور داشته باشیم رفتارهای همسرمان تغییر نمی کند هم غیرمنطقی و غیرمنصفانه است.

  البته اینکه فکر کنید می توانید از همسر امروزتان، انسان دیگری خلق کنید هم کاملاً اشتباه است.

  .

  اینکه توقع داشته باشیم همسرمان ذهن ما را بخواند هم غیرمنطقی است.

  باید خودمان نیازهایمان را به زبان بیاوریم و توقع نداشته باشیم همسرمان ذهنمان را بخواند.

  خودتان، رابطه را تازه نگه دارید
  در روزهای اول پس از ازدواج، همه چیز تازه و هیجان برانگیز است اما وقتی که همه چیز تکراری شد، زن و شوهر کم کم از هم دلزده می شوند.
  در این مواقع گذاشتن انرژی برای رابطه می تواند آن را همچنان هیجان برانگیز نگه دارد. سعی کنید همسرتان را غافلگیر کنید، هر چند وقت برنامه دو نفره هیجان برانگیزی برای هم بگذارید.
  به هم ابراز احساسات کنید. اگر مشکلی هم پیش آمد با هم مطرحش کنید یا با مشورت گرفتن از یک مشاور خانواده آن را حل کنید.

  .

  دلزدگی زناشویی وضعیت غیر مطلوبی است که در اکثر زوج ها پس از شروع زندگی مشترک اتفاق می افتد . دلزدگی زناشویی مسئله ای نیست که برای رخ دادن آن زمان خاصی را تعیین کرد . یا به یک اتفاق خاص نمیتوان آن را نسبت داد . مثلا هیچ وقت نمیتوان گفت من در فلان تاریخ به فلان دلیل از همسرم دلزده شدم . در واقع دلزدگی در زندگی زناشویی فرایندی است تدریجی و به مرور زمان اتفاق می افتد . دلزدگی های زناشویی مانند رسوب بستن لایه به لایه در عمق دریا با هر رفتار نامطلوب در عمق قلب انسان اتفاق می افتد . پس هرگز دنبال نقطه شروع و پایانی برای آن نباشید .

  دلزدگی در زندگی  زناشویی یک اتفاق نادر نیست که شما را از ادامه زندگی مشترک مایوس کند بلکه رخدادی معمول و شایع است که بهتر است با کمک مشاوره خانواده

  مشاوره خانواده … نکاتی که در مشاوره خانواده باید حتما به آن توجه کنیم … اهداف مشاوره خانواده … چگونگی برخورد با انتظارات افراد از مشاوره خانواده … اهمیت مشاوره خانواده … وظایف مشاوره خانواده … مشاوره خانواده تلفنی … ضرورت مشاوره خانواده … ایجاد انگیزه در مشاوره خانواده … تکنیک های مشاوره خانواده …

  از آن جلوگیری کنیم . اگر با آن در حال دست و پنجه نرم کردن هستید بی هیچ تردیدی به سراغ مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی بروید چرا که رسالت این مراکز کمک به تداوم طراوت زندگی مشترک شما است . پس نگران نباشید و دلزدگی های زناشویی را پایان زندگی مشترک خود ندانید . فقط کافیست با علم با آن برخورد کنید و نحوه برخورد با این مسئله و راهکارهای موثر را میتوانید با مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پیدا کنید .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  هر روز صبح، دورنمایی از روزتان را ببینید
  خودکشی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button