logo (1)

عملکرد دستگاه QEEG

عملکرد دستگاه QEEG

موارد کاربرد EEG و دستگاه QEEG : بررسي ساختار مغز،تعيين محل آسيب مغزي_عروقي،تشخيص ناهنجاريها ،بررسي امواج مغزي (تشخيص اينكه كداميك از امواج و در كدام نقطه از سر داراي فعاليت نامتناسب هستند)،مشاهده ي پاسخ هاي مغز به محرك ها،مطالعه ي صرع،مطالعه ي اختلالات خواب،بررسي تومورهاي مغزي،تشخيص اختلالات رواني،اختلالات يادگيري،ADHD،اضطراب،افسردگي،اسكيزوفرني و دمانس و آلزايمر با دقت ٨٠-٩٠٪‏ جهت انجام نوار مغزي و نقشه ي مغزي با شماره هاي كلينيك تماس بگيريد:

.

برای این که بتوانیم نقشه مغزی یا QEEG از مغز تهیه کنیم ، لازم است از فردی که می خواهیم QEEG بگیریم ، اول باید الکتروانسفالوگرافی یا EEG تهیه کنیم . البته لازم است بدانیم که الکتروانسفالوگرافی یا نوارمغزی عبارت است از ثبت فعالیت الکتریکی نورون های قشر مغز از روی جمجمه ، که پس از قراردادن الکترود ها در نقاط مختلف سر ، فعالیت الکتریکی را می توانیم در آن نقاط برای مدت زمان معلوم ثبت کنیم . وبعد ازآن می توان آنها را در کامپیوتر ذخیره کرده و یا آنها را در روی کاغذ چاپ و مطالعه کرد .

مطالعه نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرافی به صورت مشاهده چگونگی فعالیت الکتریکی توسط متخصص مغزواعصاب است ، دراین مشاهده بعضی از بیماری ها مانند بیماری صرع و آنسفالیت را می شود تشخیص داد.

.

ولی برای بررسی بیشتر و تشخیص بیماری های روانی وبیماری های شناختی مغز ، و بیماری هائی نظیر آلزایمر و پارکینسون لازم است ، داده های مربوط به نوار مغزی توسط نرم افزار مخصوصی تجزیه و تحلیل یا آنالیز شود ، که متخصص مغز و اعصاب فقط با نگاه کردن نمی تواند این تجزیه و تحلیل را انجام دهد . وقتی که نوار مغزی توسط نرم افزار تجزیه و تحلیل می شود ، بطور دقیق فرکانس امواج مغزی را در نقاط مختلف مغز نشان می دهد، و اگر بین دو نیمکره غیرقرینگی باشد ، بطور دقیق توسط رنگ ها آن را نشان می دهد ، میزان فعالیت سلول های مغزی را به صورت آمپلیتود در نقاط مختلف مغز نشان می دهد ، میزان هماهنگی بین نورون ها را با رنگ در نقاط مختلف مشخص می کند .

ومهم تر از همه این که توسط نرم افزار خاصی نقشه مغزی یا QEEG انجام شده با نقشه مغزی یا QEEG هزاران انسان نرمال وسالم (استاندارد) که از نظر جنس و سن عینا با شرایط فردی که نقشه مغزی گرفته یکسان است ، مقایسه می شود ، و در هر نقطه از مغز فرد مورد آزمایش ، اگر ایراد و اشکالی وجود داشته باشد ، به صورت رنگ های مختلف میزان انحراف از استاندارد را نمایان می کند . ووقتی که متخصص مغزواعصاب به این نقشه ها نگاه می کند ، دقیقا محل و چگونگی ضایعه مغزی مشخص می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button