رابطه افسردگی والدین با کودکان

 • آیا می‌دانید افسردگی والدین سبب افسردگی کودک می‌شود؟

  در برخی مواقع، تنهایی می‌تواند علامتی از یک چیز دیگری باشد که در زندگی ما وجود دارد، مواردی از قبیل بیماری یا ناتوانی. همچنین یک سری از شواهد موجود نشان می‌دهند که تنهایی می‌تواند یک علامتی از بیماری روانی باشد.

  تعدادی از بیماری‌های روانی، همانند:· دو قطبی· اضطراب· افسردگی می‌توانند منجر به ایجاد احساس تنهایی در اکثر افراد شوند.

  پدر یا مادر بودن، یکی از چالش‌برانگیزترین مسوولیت‌هاست و فرد را با مخاطرات زیادی روبه‌رو می‌کند که احتمال ابتلا به افسردگی و اضطراب را افزایش می‌دهند.در صورتی که علایم زیر را به مدت حداقل ۲ هفته دارا هستید، بهتر است دست به کار شوید و از یک درمانگر متخصص برای حل مساله افسردگی‌تان کمک بگیرید.· عصبانیت و بدخلقی· خود انتقادی· ناامیدی· از دست دادن علاقه به فعالیت‌های قبلی· عدم توانایی در لذت بردن از زندگی· تغییرات فاحش وزن· تغییر عادات خواب· خستگی· کندی روانی و حرکتی· دردهای بی دلیل· مشکلات توجه و تمرکز· کاهش یا افزیش میل جنسی· افکار خودکشی گرا

  افراد مختلف علائم مختلفی از افسردگی را تجربه می‌کنند و همچنین علائم موجود در مردان نسبت به علائم موجود در زنان متفاوت می‌باشد. مردان به احتمال زیاد احساس خستگی و بی‌قراری می‌کنند، علاقه‌شان نسبت به کار، خانواده و یا سرگرمی‌ها کاهش پیدا می‌کند و با مشکلات خوابی مواجه می‌شوند.مردها معمولا در جلسه مشاوره افسردگی علائم را بیان کرده و در بسیاری موارد بیان آن برایشان سخت است.

  درمان افسردگی بسته به میزان، شدت و طول مدتش نیازمند روش‌های درمان متفاوتی است.در بسیاری از موارد ترکیبی از روش‌های دارویی و روان درمانی در کنار یکدیگر مفید واقع می‌شود.باتوجه به نوع مشکل، روان درمانی ممکن است به صورت فردی و یا خانوادگی انجام شود.همچنین مجموعه‌ای از روش‌های خودیاری که متمرکز بر اصلاح سبک زندگی فرد هستند نیز می‌توانند به عنوان روشی برای درمان افسردگی در نظر گرفته شوند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  مراحل تخریب رابطه زناشویی
  انتقال بیماری استرس بعد از سانحه PTSD

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button