استرس در زندگی مشترک

راهکارهایی برای کنترل استرس در زندگی مشترک

 • راهکارهایی برای کنترل استرس در زندگی مشترک

  فشارهای روانی و استرس در زندگی مشترک می تواند بسیاری از ارکان های مهم در زندگی زوجین را دچار اختلال نماید. یکی از مهمترین ارکان زندگی های مشترک، روابط زناشویی است. که به شدت تحت تاثیر   استرس های روانی قرار خواهد گرفت. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی برای کنترل نمودن استرس در زندگی مشترک می باشند. برای اینکه بتوان این استرس را به طور کامل و به میزان قابل توجهی کنترل نمود. نیاز است تا ابتدا با دلایل ایجاد استرس در زندگی مشترک آشنا شوید. زیرا یکی از بهترین راهکارهای کاهش استرس، برطرف نمودن الکل ایجاد آن است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای کاهش و کنترل استرس در زندگی مشترک، بیشتر آشنا کنیم.

  "<yoastmark

  دلایل ایجاد استرس در زندگی مشترک

  • به دنبال مقصر گشتن: از دلایل اصلی ایجاد استرس در فرد می توان به مقصر دانستن او در مشکلات زندگی مشترک اشاره نمود. معمولا افرادی که در طول زندگی مشترک، با بروز کوچکترین مشکل توسط همسر خود مقصر دانسته می شوند. دچار اضطراب در زندگی زناشویی خود می شوند.
  • عدم درک نگرانی های همسر و یا خود: در بسیاری از مواقع زندگی های مشترک دچار اضطراب های معمول می شود. از جمله این اضطراب ها می توان به استرس در رابطه با آینده کاری و زندگی اشاره نمود. این استرس ها طبیعی است. اما در صورتی که برای رفع آن اقدام نشود، ممکن است آسیب زننده باشد. بهترین کار توجه به نیازهای همسر و نگرانی های او است.

  راهکارهایی برای کنترل استرس در زندگی مشترک

  • بروز واکنش های تند و زننده در کنار رفتارهای عاشقانه: بسیاری از همسران رفتارهای بسیار عاشقانه ای با همسر خود دارند. اما در مواقع عصبانیت و یا زمانی که موضوعی برخلاف میل آن ها انجام شود. رفتارهای بسیار خشن و تند از خود نشان می دهند. که این رفتارها می تواند دلیل بروز استرس در زندگی زناشویی شود.
  • پیچیده بودن شخصیت و رفتارهای همسر: از دیگر مواردی که می تواند موجب بروز استرس در زندگی شود. وجود همسرانی است که از شخصیت های بسیار پیچیده ای برخوردار می باشند. به همین دلیل به راحتی نمی توان آن ها درک نمود و خواسته هایشان را شناخت. که همین موضوع می تواند موجب استرس فرد شود.
  • انتقاد از همسر: پذیرفتن یک فرد به عنوان شریک زندگی، به معنای پذیرش او با تمام خوبی ها و نقص های او است. به همین دلیل انتقاد و ایراد گرفتن دائمی از رفتارهای همسر، می تواند موجب بروز استرس او در زندگی مشترک شود. به همین دلیل تمسخر و ایراد گرفتن از نقص های یکدیگر، می تواند موجب بروز احساسات منفی و نگرانی های غیر طبیعی در فرد شود.

  "<yoastmark

  راهکارهای کاهش و کنترل استرس در زندگی مشترک

  • صمیمیت و مهربانی را فراموش نکنید: صمیمیت از ارکان مهم در زندگی های مشترک است. که می تواند به میزان قابل توجهی از بروز استرس در زندگی های زناشویی جلوگیری نماید. به همین دلیل بهتر است در هر شرایطی مهربانی و صمیمیت با شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید. در این صورت میزان استرس شما در زندگی مشترک، به طرز قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
  • غر زدن، نصیحت کردن و تمسخر ممنوع: معمولا افرادی که دائما در حال غر زدن در رابطه با مشکلات و سختی های زندگی هستند. موجب بروز استرس در خود و همسر خود می شوند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید استرس را در زندگی خود کاهش دهید، غر نزدید. همچنین نصیحت کردن نیز می تواند میزان استرس و اضطراب را در همسر شما افزایش دهد. تمسخر نیز می تواند      به طور مستقیم غرور و عزت نفس همسر شما را از بین ببرد. که در این صورت به طور جدی می تواند موجب کاهش اعتماد به نفس و استرس در شریک زندگی شما شود.
  • منبع و دلیل استرس خود را بشناسید: همانطور که گفته شد بهترین و موثرترین راهکار برای از بین بردن استرس و اضطراب در زندگی مشترک، شناخت دلایل و منابع استرس است. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی، این دلایل را شناسایی نموده و آن ها را از بین ببرید.
  • در رابطه با احساسات خود حرف بزنید: از طرف دیگر صحبت کردن در رابطه با اضطراب و استرس هایتان با همسرتان، شاید موجب دستیابی به راه حل کاربردی نشود. اما به طرز شگفت انگیزی موجب کاهش استرس شما خواهد شد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  تاثیرات استرس در زندگی مشترک
  افسردگی مادران بر روی کودکان چه تاثیری دارد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button