logo (1)

راهکارهای درمان استرس در مردان

استرس در مردان
 • راهکارهای درمان استرس در مردان

  امروزه زندگی بسیاری از انسان ها درگیر استرس و افسردگی می باشد. شرایط سخت اقتصادی و دشوار بودن تامین نیازهای خانواده، بیکاری و … همگی از مواردی هستند که امروزه می توانند باعث ایجاد استرس در مردان شوند. از طرفی عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند این استرس را تشدید نمایند. اما قطعا راهکارهایی وجود دارد که می تواند به کنترل و درمان این استرس کمک نماید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای درمان استرس در مردان بیشتر آشنا کنیم.

  راه هایی برای کنترل و درمان استرس در مردان

  • عوامل ایجاد کننده استرس را رفع کنید: از ابتدایی ترین اقدامات جهت رفع استرس در مردان، شناخت عوامل ایجاد کننده استرس و از بین بردن آن ها است. به طور مثال در بسیاری از مواقع مشکلات اقتصادی و بیکاری می تواند موجب استرس فرد شود. برای درمان استرس بهتر است به دنبال کار بگردد. تا بتوانید درآمدی ثابت داشته باشد.
  • در شرایط استرس زا قرار نگیرید: به طور مثال استرس آقایان در شرایط ترافیک بسیار بیشتر از بانوان است. به همین دلیل برای کنترل استرس، بهترین کار این است که در شرایط استرس زا مانند ترافیک قرار نگیرید. برای این کار می توانید با استفاده از برنامه های آنلاین وضعیت ترافیک را در مسیر خود متوجه شوید و مسیر کم ترافیک تری را برای رسیدن به مقصد انتخاب نمایید.

  .

  استرس در مردان

  استرس در مردان

  • ورزش کنید: ورزش می تواند سم موجود در بدن را دفع نماید. همچنین ورزش کردن ذهن را از افکار منفی رها می کند. بنابراین یکی از موثرترین روش های کنترل استرس در مردان، ورزش کردن است. بر اساس تحقیقات انجام شده در رابطه با تاثیر ورزش در سلامت انسان، ثابت شده است که ورزش      می تواند موجب ذخیره انرژی در بدن فرد شود و استرس او را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.
  • به خواب و تغذیه خود توجه نمایید: در بسیاری از مواقع استفاده نمودن از غذاهای فست فودی، عدم تنظیم زمان غذا خوردن و یا نخوردن غذا به دلیل کمبود زمان، می تواند موجب بروز ضعف عصبی و استرس در مردان شود. همچنین برخی از مواد خوراکی مانند الکل و قهوه و هرگونه خوراکی کافئین دار می تواند موجب افزایش استرس در فرد شود. به همین دلیل برای کنترل و کاهش استرس بهتر است در میزان خوردن این مواد خوراکی دقت شود.
  • با خدا صحبت کنید: دعا کردن و تفکرات مثبت از دیگر مواردی است که می تواند در کنترل استرس موثر باشد. به طور کلی افرادی که ارتباط قوی تری با خداوند دارند، انسان های آرام تری می باشند. بنابراین می توانند در شرایط استرس زا آرامش بیشتری از خود نشان دهند. بهتر است در طول روز یک ربع تا بیست دقیقه را برای دعا و تفکر مدنظر قرار دهید. همچنین صحبت با خدا و داشتن تفکرات مثبت به شما کمک می کند تا در بیشتر مواقع نیمه پر لیوان را ببینید. به همین دلیل با سهولت بیشتری می توانید از سختی ها عبور کرده و برای مشکلات راه حل پیدا کنید.

  .

  استرس در مردان

  استرس در مردان

  • نه گفتن را بیاموزید: یکی از شایع ترین دلایل ایجاد استرس در مردان، ناتوانی آن ها در “نه” گفتن است. بسیاری از آقایان در شرایط بحرانی به خصوص پذیرش مسئولیت های بیشتر از توان خود، قادر به “نه” گفتن نیستند. به همین دلیل قادر به انجام تمام مسئولیت هایی که پذیرفته اند نمی باشند. همین موضوع می تواند موجب افزایش استرس در آن ها شود.
  • در یک تخصص حرفه ای شوید: یاد گرفتن یک تخصص و ماهر شدن در آن می تواند نقش بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس مردان داشته باشد. معمولا این افراد بهتر می توانند در شرایط مختلف خود را کنترل نمایند. همچنین با وجود تخصص و اعتماد به نفسی که دارند، می توانند در جامعه جایگاه بهتری داشته باشند. همین موضوع موجب می شود تا استرس در مردان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.
  • تغییر را بپذیرید: از دیگر راهکارهای کاهش استرس در مردان، پذیرفتن شرایط است. در بسیاری از مواقع ایجاد تغییر کوچک در شرایط موجود می تواند موجب استرس شدید در مردان شود. به همین دلیل بهترین کار تمرین پذیرفتن تغییر شرایط است. در صورتی که بتوانید این مهارت را بیاموزید. می تواند در صورت تغییر شرایط به جای درگیر شدن با استرس، به راحتی خود را با شرایط موجود هماهنگ نمایید.

  درمان انواع استرس و اضطراب با متدهای جدید همچون دستگاه آر تی ام اس در کلینیک راه احیا انجام می شود .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button