logo (1)

راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی
 • راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  اضطراب اجتماعی نوعی از اضطراب و استرس است. که معمولا به طور مشخص زندگی و روابط اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. این روابط شامل ارتباط دوستانه، کاری و … می گردد. بنابراین عدم درمان آن می تواند آسیب های جدی را به زندگی و آینده فرد وارد نماید. اما برای درمان نمودن این اضطراب در ابتدا نیاز است تا، علائم و دلایل آن را شناسایی نمایید. پس از آن می توانید برای درمان اضطراب اجتماعی به موقع اقدام کنید. در صورتی که این درمان به تاخیر بیافتد. اختلالات جدی در روابط و زندگی فرد ایجاد خواهد شد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راه کارهای کلیدی برای درمان نمودن اضطراب اجتماعی به طور کامل آشنا کنیم.

  راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  راه های کلیدی جهت درمان نمودن اضطراب اجتماعی:

  نسبت به خود عادلانه تر فکر کنید:

  یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین راهکارهای درمان و کنترل اضطراب اجتماعی، تغییر فکرتان نسبت به خودتان است. معمولا افرادی که به این اضطراب دچار می شوند، بسیار ناعادلانه و بی رحمانه نسبت به خود می اندیشند. معمولا این افراد بدون وجود دلیل منطقی خود را فردی کم ارزش و با توانایی های پایین می بینند. به همین دلیل برای کنترل این اضطراب بهتر است در ابتدا، دید خود را نسبت به خودتان تغییر دهید.

  راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  نسبت به دیگران منطقی تر فکر کنید:

  از دیگر دلایل ابتلا به اضطراب اجتماعی، دیدن توانایی و ارزش های دیگران به صورت اغراق شده می باشد. بنابراین در هر صورتی خود را نسبت به فرد مقابل انسان ضعیف تر و ناتوان ترین می بینند. به همین دلیل است که دائما ترس از قضاوت و تحقیر شدن دارند. از این رو سعی کنید تصورات خود را نسبت به دیگران نیز تغییر دهید. تمامی انسان ها دارای نقاط ضعف و قوت هستند. برتری خاصی میان آن ها نیست و هر فردی با توجه به تلاش خود به توانایی های بیشتر دست پیدا می کند. بنابراین سعی کنید نکات مثبت افراد را کاملا منطقی بررسی کنید.

  قضاوت دیگران را نادیده بگیرید:

  از جمله ترس های افرادی که دچار اضطراب اجتماعی می شوند، ترس از قضاوت دیگران است. بنابراین اگر می خواهید به این اضطراب دچار نشوید و یا از آن رهایی پیدا کنید. بهتر است زندگی و رفتار خود را بر پایه قضاوت دیگران قرار ندهید. قضاوت دیگران می تواند به دلایل مختلفی مانند حسادت، بی اطلاعی، خصومت شخصی و بسیاری از دیدگاه های منفی رخ دهد. البته که در تمامی مواقع این موضوع صادق نمی باشد. اما اگر قضاوتی در حضور جمع صورت گیرد. قطعا یکی از این دلایل را به همراه خواهد داشت. بنابراین سعی کنید قضاوت ها را بشنوید و عبور کنید.

  راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  راهکارهای کلیدی جهت درمان اضطراب اجتماعی

  آینده را خوش بینانه تصور کنید:

  تصورات منفی و دلشوره های غیر منطقی نسبت به آینده از دیگر دلایلی است که موجب اضطراب اجتماعی در فرد می گردد. از طرفی افرادی که به وقایع ناراحت کننده می اندیشند. آن ها را در زندگی خود جذب می نمایند. بنابراین سعی کنید برای آینده خود هدف تعیین کنید و برای دست یابی به خوشبختی و هدف خود تلاش کنید.

  گذشته را کنار بگذارید:

  یکی از دیگر دلایل ایجاد اضطراب اجتماعی، فکر کردن و زندگی کردن بر اساس اشتباهات و شکست های گذشته است. خیلی از افراد به دلیل شکست خود در گذشته، قدم های محکمی بر نمی دارند. از طرفی دائما از شکست مجدد و تحقیر شدن توسط دیگران هراس دارند. بنابراین برای درمان این اضطراب سعی کنید زندگی خود را بدون در نظر گرفتن شکست های قبلی، برنامه ریزی کنید. به طور مثال افرادی که در مصاحبه کاری خود دچار شکست شده است. برای مصاحبه کاری جدید به قدری استرس و اضطراب دارد که، نمی تواند توانایی های خود را به صورت کامل و درست نشان دهد. همین موضوع موجب شکست در مصاحبه کاری جدید نیز می شود. بنابراین اگر می خواهید در مصاحبه کاری جدید شرکت کنید. بدون در نظر گرفتن مصاحبه قبلی برای نشان دادن توانایی های خود در آن تلاش نمایید.

  بیشتر با خدا صحبت کنید:

  ناامیدی از دلایل اصلی و زمینه ای اضطراب می باشد. افرادی که رابطه قوی با خداوند ندارند، بیشتر از سایر افراد به اضطراب دچار می شود. زیرا تمامی موفقیت و شکست ها را نشانه رفتار و میزان تلاش خود می دانند. برای کاهش این اضطراب بهتر است ارتباط خود و خداوند را تقویت نمایید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button