سیگار و حافظه کودکان

 • قرارگیری کودک در معرض دود سیگار و عملکرد ضعیف شناختی در میانسالی

  مطالعه جدید نشان می دهد قرارگیری کودک در معرض دود سیگار والدین با توانایی ضعیف تر یادگیری و حافظه ضعیف تر در میانسالی مرتبط است.

  با افزایش جمعیت مسن، نقایص شناختی نظیر دشواری در یادگیری و حافظه شایع‌تر می‌شود. سیگارکشیدن از عوامل مضر بر عملکرد شناختی است که در بروز نقایص شناختی نقش دارد.ارتباطات کوتاه مدت مشابه هم در مورد قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار هم مشاهده شده است.

  نتایج محققان دانشگاه تورکو فنلاند نشان می‌دهد تأثیرات مضر قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار تا دوره میانسالی ادامه دارد و بر توانایی یادگیری و عملکرد حافظه در این دوران تأثیر می‌گذارد.نتایج این مطالعه بر اهمیت پیشگیری از قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار در دوره کودکی و نوجوانی به منظور حفظ سلامت مغز در بزرگسالی تاکید دارد.

  در این مطالعه، عملکرد شناختی بالغ بر ۲۰۰۰ شرکت کننده در سنین ۳۴ تا ۴۹ سال ارزیابی شد. نتایج نشان داد شرکت کنندگانی که در دوره کودکی و نوجوانی در معرض دود سیگار والدین شأن بودند، توانایی یادگیری بدتر و حافظه ضعیف‌تری در میانسالی داشتند.

  تفاوت عملکرد شناختی بین افرادی که در دوره کودکی در معرض دود سیگار والدین شأن قرار گرفته بودند با افراد دارای والدین غیرسیگاری، مساوی با تفاوت ناشی از ۵ سال افزایش سن بود. بدین معنا که عملکرد شناختی شأن در مقایسه با همسن و سال‌های خود، ۵ سال پیرتر بود.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  هیجانات و سیستم ایمنی بدن
  افسردگی و خستگی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button