سیگار و بارداری

سیگار و بارداری

 • سیگار و بارداری

  نیکوتین در زمان بارداری ژن ها را تغییر می دهد! /سیگار و بارداری

  ▫️تیمی از محققین دانشگاه هوستون نشان داده اند که با دنبال کردن مسیرهایی که نورون های دوپامینرژیک را در زمان نوزادی و قرار گرفتن در معرض نیکوتین در رحم تغییر می دهند. می توان به یک درمان احتمالی برای اعتیاد دست یافت.
  ▫️یافته ها در مورد نورون های تغییر یافته از رکوردها یا ثبت های مربوط به نورون های دوپامینی و غیر دوپامینی در مرکز اعتیاد مغز موسوم به ناحیه تگمنتال شکمی(VTA) و بدنبال قرار گرفتن مزمن در معرض نیکوتین در زمان بارداری بدست آمده است.
  ▫️دکتر متین آکای و همکارانش نشان داده اند. که نورون های دوپامینی در پاسخ به قرار گرفتن در معرض نیکوتین در زمان بارداری به طور قابل توجهی فعال می شوند. و این امر اجازه آزادسازی مقادیر قابل توجه اما غیر معمول دوپامین در قشر پرفرونتال می شود.
  ▫️دوپامین فعال که آن را هورمون “احساس خوب

  .

  نیز می نامند در نگاه اول چیز خوبی به نظر می رسد.
  – این نوروترانسمیتر اطلاعاتی را بین نورون ها منتقل می کند. و پاسخ های احساسی را تنظیم می کند.

  – این هورمون به ما اجازه می دهد پاداش ها را ببینیم و اقداماتی را انجام می دهیم که به پاداش منجر می شود. اما از آنجایی که آن احساسات لذت و پاداش را به وجود می آورد، در اعتیاد نیز نقش مهمی دارد.
  ▫️دوپامین تحت تاثیر قرار گرفته می تواند موجب این امر شود که نوزادان معتاد به نیکوتین متولد شوند و زمانی که ما بتوانیم دریابیم. که چه ژن هایی تغییر می کنند، چه شبکه های تنظیم کننده ژنی تغییر می کنند. و چه مسیرهای ژنی تغییر می کنند، ما می توانیم داروهای هدفمندی را طراحی کنیم که قادر به از بین بردن اعتیاد در نوزادان باشند.

  ▫️قرار گرفتن در معرض نیکوتین طی بارداری از طریق سیگار کشیدن مادر یا درمان های جایگزین نیکوتینی با عوارض تولید و هم چنین برخی نقص های شناختی و عصبی رفتاری همراه است.
  ▫️این مطالعه نشان می دهد. که چگونه دوپامین نوزادانی که در معرض نیکوتین قرار گرفته اند بیان ژن را تغییر می دهند. و این در حالی است که بسیاری از بیماری ها حاصل تغییر تنها یک ژن در ساختار DNA هستند.

  مرکز اعصاب و روان راه احیا
  تلفن ۲۶۶۵۴۹۶۱

  @memoryinstitute

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  کمبود ویتامین D و سلامت سلولهای مغز
  آیا بیماری پوستی موجب بیماری‌های روحی می‌شود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button