شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال

شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال

 • شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال

  برای شناخت افسردگی کودکان زیر 2 سال باید بدانید افسردگی از جمله اختلالاتی است که در هر فرد با هر شرایط سنی ایجاد خواهد شد. یکی از باورهای غلط در رابطه با افسردگی، تعیین نمودن سن برای آن است. یعنی خیلی از افراد فکر می کنند این اختلال در میان نوجوانان، جوانان و میان سالان ایجاد می شود و کودکان به آن دچار نمی شود.

  متاسفانه این باور کاملا غلط است. زیرا حتی کودکان زیر دو سال نیز به افسردگی دچار خواهند شد.

  با شناخت علائم افسردگی کودک و مراجعه به روان شناس می توانید بدون هیچ نگرانی و به طور کامل آن را رفع نمایید.

  فقط توجه داشته باشید که در صورت درمان نشدن افسردگی در کودکان زیر دو سال، این افسردگی ممکن است تا سال های بعد نیز در کودک باقی بماند.

  که آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راه های شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال، آشنا کنیم.

  شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال

  افسردگی کودک

  چگونگی افسردگی کودکان زیر دو سال

  یکی از سوالاتی که معمولا با شنیدن افسردگی کودک برای افراد ایجاد می شود. علائمی است که ممکن است در کودکان نمود پیدا کند. زیرا رفتارهای کودکان زیر دو سال نسبت به دیگر افراد بسیار محدود است. به همین دلیل برای اینکه بتوانید افسردگی کودک  را به سرعت تشخیص دهید و برای درمان آن اقدام نمایید. شناخت علائمی است که در کودک ایجاد می شود. این علائم به شرح زیر می باشند.

  بی حال شدن کودک:

  یکی از علائم افسردگی کودکان زیر دو سال، بی حال شدن کودک است. معمولا کودکان در این سن شروع به انجام دادن حرکات دست و پا، چهار دست و پا راه رفتن، اقدام برای راه رفتن و … می کنند. در صورتی که کودک شما برای هیچ کدام از این حرکات اقدامی نمی کند. ممکن است به افسردگی دچار شده باشد. از طرفی بی تحرکی کودک و دراز کشیدن بیش از اندازه کودک میز می تواند نگران کننده باشد.

  کاهش نگران کننده رشد کودک:

  از دیگر راه های شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال، توجه نمودن به نمودار رشد آن ها است. این سن مسیری پر تغییر است که، کودک به سرعت آن را پشت سر می گذارد. اگر در زمان مراجعه به پزشک برای چک کردن وضعیت رشد کودک، مطلع شدید که، وزن کودک رشد استانداردی ندارد. ممکن است کودک شما به افسردگی دچار شده باشد.

  شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال

  افسردگی کودک

  گریه کردن:

  .یکی از مشخص ترین علائم افسردگی کودک ، گریه کردن های بی دلیل و غیر طبیعی کودک است. در برخی مواقع کودک کاملا سیر می باشد، پوشکش به تازگی عوض شده و هیچ گونه دردی نیز ندارد. اما با این وجود به شدت گریه می کند و معمولا مدت زمان این گریه طولانی می باشد. که می تواند نشان دهنده افسردگی کودک باشد.

  خوابیدن بیش از حد کودک:

  یکی دیگر از راه های شناخت افسردگی کودکان زیر دو سال، توجه به میزان خواب آن ها است. این موضوع که کودکان زیر دو سال نسبتا در طول روز خواب زیادی دارند، کاملا طبیعی است. اما در برخی مواقع ممکن است کودکان بیش از حد بخوابند. زمانی که به طور ناخودآگاه با خود فکر می کنید، هر زمان به کودک نگاه می کنید، او را در خواب می بینید. احتمال افسردگی کودک وجود دارد.

  عدم تمایل به خوردن شیر و غذا:

  از دیگر مواردی که می تواند نشان دهنده اافسردگی کودک است، بی میلی کودک به شیر و غذا است. کودکانی که دچار افسردگی می شوند، معمولا هنگام غذا خوردن به شدت نق می زنند و غذا نمی خورند. همچنین با وجود گرسنگی از خوردن شیر امتناع می کنند. به همین دلیل است که رشد آن ها نیز دچار اختلال شده و در مدت زمان کمی دچار کاهش وزن می شوند.

  نکته: برای تشخیص و درمان افسردگی این کودکان، فقط می توانید به بررسی علائم بپردازید و از روان پزشک کودکان کمک بگیرید. زیرا معمولا دلیل موجهی برای افسردگی در کودکان زیر دو سال وجود ندارد. البته استرس و افسردگی مادر می تواند در بروز این افسردگی در کودکان بسیار موثر باشد. به همین دلیل اگر مادر دچار افسردگی می باشد. بهتر است قبل از کودک به طور کامل افسردگی خود را درمان نماید. سپس برای درمان افسردگی کودک اقدام کند.

  درمان انواع افسردگی ، استرس و اضطراب با متدهای جدید همچون دستگاه آر تی ام اس در کلینیک راه احیا انجام می شود .

  منابع مرتبط :

  https://adaa.org/learn-from-us/from-the-experts/blog-posts/consumer/childhood-depression

  https://adaa.org/living-with-anxiety/children/anxiety-and-depression

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  آشنایی با عوارض افسردگی
  دلایل، علائم و راه های درمان افسردگی در کودکان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button