logo (1)

شناخت و چگونگی رفتار با افراد مغرور و خودشیفته

 • شناخت و چگونگی رفتار با افراد مغرور و خودشیفته

  مرزهای گفتگو را با افراد مغرور (Narcissism) مشخص کنید:

  قبل از شروع گفتگو با یک فرد مغرور، واضح و مشخص انتخاب کنید در مورد چه چیزی می‌خواهید گفتگو کنید. برای مثال فرض کنید می‌خواهید با رییس خود در مورد سیاست‌های پرداخت حقوق، بررسی عملکرد و افزایش حقوق صحبت کنید.  واضح و بدون رفتن به حواشی موضوع مورد نظر خود را بیان کنید.

  بگویید: من می‌خواهم با شما درباره‌ی بررسی عملکردم و سیاست‌های افزایش حقوق صحبت کنم.

  وقتی می‌خواهید حیطه‌ای که مربوط به شما می‌باشد را با یک همکار مغرور در میان بگذارید خوب است بگویید: من می‌دانم شما در مورد کار خود شور و اشتیاق دارید اما این چیزی نیست که ما موافقت کردیم، بیایید در مورد پروژه‌ی من بحث کنیم و روی آن تمرکز داشته باشیم.

  از قبل پاسخ‌ها را آماده کنید:
  وقتی موضوع را در ذهن خود آماده کردید و دانستید می‌خواهید در مورد چه چیزی صحبت کنید، می‌توانید جواب برای سوال‌هایی که ممکن است فرد مقابل که مغرور هم هست از شما بپرسد را آماده کنید. اگر سوالی پیش آمد که انتظار آن را نداشتید به فرد مقابل نشان دهید که ناراحت کردن شما کار آسانی نیست.

  از ارتباط‌های موضوع با دیگر موضوعات برای هدایت مکالمه استفاده کنید:
  اگر در گفتگو با افراد مغرور گیر کرده‎اید سعی کنید گفتگو در مورد موضوع ناخوشایند را کوتاه انجام دهید، البته به قدری کوتاه که جلوه‌ی بدی نداشته باشد و موضوع را به یک موضوع دیگر تغییر دهید. با این روش، گفتگو کمی پیش می‌رود.

  بعنوان مثال وقتی کارفرمای شما، تقاضایی دارد که با قانون سازگار نیست مستقیم به او نه نگویید. بهتر است در جواب از محدودیت‌های قانونی و عواقب انجام آن کار صحبت کنید.

  ابتدا توافق کنید تا به موضوع اصلی برسید:

  اگر همیشه در تعامل با فردی که مغرور است به اراده‌ی او پیش بروید، کم کم شما دست پایین را خواهید داشت. مورد ضعف قرار خواهید گرفت. اگر در موضوعی به موضع درست شما پاسخ مناسب را نمی‌دهد بهتر است موضوع را عوض کنید تا اینکه با چیزی که نمی‌خواهید موافقت کنید.

  بهتر است به جای کلماتی مثل: این کمک خواهد کرد. از عبارت جایگزین: من فکر می‌کنم استفاده کنید. یا بجای عبارت: من می‌دانم. از عبارت جایگزین: من اعتقاد دارم استفاده کنید.

  تشخیص دهید چه چیزهایی افراد مغرور را تحریک می‌کند و از آن‌ها اجتناب کنید:

  افراد مغرور در مواجهه با حقایق و مواردی که با دیدگاه شخصی خودشان موافقت ندارد، خسته کننده به نظر می‌رسند. این موضوعات و کلمات را بخاطر بسپارید. این موارد را در مکالماتی که در آینده خواهید داشت به کار نبرید.

  زیرا هر بار افراد مغرور با مطرح شدن این قبیل موضوعات فرصت می‌کنند دیدگاه شخصی خودشان را به رخ بکشند. در حقیقت با این کار شخصیت مغرور خود را قوی‌تر می‌کنند

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button