logo (1)

علائم اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی
 • علائم اختلال دو قطبی

  شناسایی علائم اختلال دو قطبی (افسردگی جنون) می تواند اولین قدم در گرفتن حمایت و درمان دوره های شیدایی و افسردگی باشد.

  هر انسانی در زندگی با پستی و بلندی روبرو می شود، برای افراد مبتلا به اختلال دو قطبی ، بالا و پایین ها می تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند. کار سخت تر می شود ، تصمیمات سخت تر و روابط ممکن است آسیب ببینند.

  دانستن علائم دوره های خلقی اختلال دو قطبی ، که شامل شیدایی و افسردگی است ، می تواند اولین قدم مهم در درمان و حمایت از خود یا یکی از عزیزان شما باشد. بیشتر افراد اختلال دو قطبی را با پستی و بلندی های خلقی مرتبط می دانند ، اما این اختلال خیلی بیشتر از اینها تأثیر می گذارد. علائم همچنین می تواند تغییر در خواب ، غذا خوردن ، سطح انرژی ، توجه و سایر رفتارها باشد.  سن متوسط ​​بروز علائم تقریباً 25 سال است ، اگرچه کودکان و نوجوانان نیز می توانند علائمی از خود بروز دهند.

  شیدایی

  شیدایی اصطلاحی است که برای توصیف حالت خلقی با انرژی بالا استفاده می شود. یک فرد مبتلا به شیدایی ممکن است. بدون هیچ دلیلی خود را در بالای دنیا احساس کند. آنها به خواب زیادی احتیاج ندارند و ممکن است سریع تلاش کنند تا با عقاید رقابتی خود همراه شوند و روی یک کار واحد متمرکز شوند. آنها همچنین ممکن است احساس کنند که توانایی انجام کارهای بزرگی را دارند ، حتی در حد داشتن ابرقدرت یا مشهور بودن. به دلیل این احساس ارزشمندی بالا ، ممکن است آنها در معرض خطر تصمیم گیری خطرناک برای سلامتی یا آینده آنها باشند.

  اختلال دو قطبی

  اختلال دو قطبی

  یک دوره شیدایی باید حداقل شامل سه مورد از علائم زیر باشد:

  افزایش گفتگو

  افزایش عزت نفس یا بزرگواری

  کاهش نیاز به خواب

  افزایش فعالیت مستقیم هدف ، سطح انرژی یا تحریک پذیری

  افکار مسابقه ای

  توجه ضعیف

  افزایش خطر پذیری (صرف پول ، رفتارهای پرخطر جنسی ، و غیره)

  شیدایی غالباً به مشکلاتی در کار ، مدرسه و روابط منجر می شود و در بعضی موارد ممکن است نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد. یک نوع شیدایی کمتر شدید با نام هیپومانیا شناخته می شود ، جایی که فرد علائم پرانرژی را از خود نشان می دهد اما قادر به ادامه مسئولیت های روزمره است و حتی ممکن است افزایش عملکرد شغلی را مشاهده کند. با این حال ، یک دوره هیپومانیک می تواند به راحتی منجر به افسردگی یا یک دوره کامل شیدایی شود و باید درمان شود.

  اختلال دو قطبی

  اختلال دو قطبی

  افسردگی

  افسردگی حالت کم انرژی یا کاهش خلقی است که معمولاً در افراد مبتلا به اختلال دو قطبی تجربه می شود. فردی که افسرده است تقریباً به نظر می رسد که انگار در حال حرکت آهسته است. آنها در تصمیم گیری مشکل دارند و احساس دلسردی می کنند وقتی دیگر فعالیت های سرگرم کننده ای که روحیه آنها را بالا می برد ، موثر نیست. فردی که 5 یا بیشتر از علائم زیر را تجربه کرده است ممکن است یک دوره افسردگی را تجربه کند:

  حالت افسردگی

  تغییرات در خواب

  تغییر در غذا خوردن

  خستگی یا کمبود انرژی

  از دست دادن لذت در فعالیت های یک بار لذت بردن

  بی قراری یا کاهش سرعت

  احساس گناه یا بی ارزشی

  بلاتکلیفی یا مشکل در تمرکز

  افکار خودکشی

  همه افراد مبتلا به اختلال دو قطبی، افسردگی را تجربه نمی کنند ، اما اگر علائم شیدایی را تجربه کرده اید ، ممکن است در معرض ابتلا به افسردگی نیز باشید. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که یک روحیه پایین ممکن است گاهی اوقات به شکل عصبانیت یا تحریک پذیری درآید ، بنابراین لزوماً برای داشتن افسردگی نباید غم کلیشه ای را تجربه کنید.

  اختلال دو قطبی

  اختلال دو قطبی

  استفاده از علائم برای تشخیص

   بسته به علائم شما ، پزشک یا یک متخصص بهداشت روان ممکن است. یکی از چندین تشخیص را به شما بدهد. اول ، آنها باید رد كنند كه آیا علائم دو قطبی ناشی از مصرف مواد مخدر یا الكل یا بیماری پزشکی دیگر است. افرادی که تحت درمان اختلال دو قطبی نیستند برای مقابله با علائم به طور مکرر از داروها یا الکل استفاده می کنند ، بنابراین ممکن است قبل از تشخیص رسمی ابتدا به سم زدایی از مواد نیاز به کمک پزشکی داشته باشید.

  اگر معیارهای کامل یک دوره شیدایی را تجربه کرده باشید ، ممکن است به تشخیص اختلال دو قطبی 1  مبتلا شوید. اگر علائم شیدایی دارید. اما به طور جدی تحت تأثیر آنها نیستید و افسردگی را نیز تجربه کرده اید ، ممکن است تشخیص اختلال دو قطبی II را دریافت کنید. سرانجام ، اگر علائم شیدایی و افسردگی را بدون تأمین نیازهای یک دوره کامل جنون یا افسردگی تجربه کرده اید ، ممکن است پزشک شما را با اختلال سیکلوتیمیک تشخیص دهد.

  اگر مطمئن نیستید که یک تغییر روحیه معمول دارید. یا ممکن است یک تشخیص مناسب باشد ، از خود بپرسید ، “آیا این علائم در کار ، مدرسه ، روابط یا سایر مسئولیت های روزمره تداخل دارند؟” اگر چنین است ، پس در مورد نگرانی های خود با پزشک یا یک متخصص بهداشت روان صحبت کنید.

  مهمتر از همه ، یادآوری این نکته مهم است که علائم اختلال دوقطبی قابل درمان هستند. افراد می توانند به زندگی سالم و موفق ادامه دهند تا اینکه تغییر روحیه آنها اداره شود. امروز می توانید چه مراحلی را برای دستیابی به حمایت لازم برای سلامت روان خود بردارید؟

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button