کنترل خشم

علائم پرخاشگری کودکان در دوران کرونا تشدید شده است!

 • علائم پرخاشگری کودکان در دوران کرونا تشدید شده است!

   

   

  پرخاشگری در کودکان شامل مجموعه ای پایدار از علائم تخریبی و سرپیچی کردن از درخواست های بزرگسالان متناسب بامرحله رشد کودک است.

   

  برخی رفتارهای پرخاشگرانه در سنین خاص برای حفظ استقلال طلبی کودک به وجود می آید. در شرایط کنونی شاهد شکایت های والدین مبنی برسلسله رفتارهایی توأم با پرخاشگری هستیم.در دوران کرونا به دلیل محدود شدن فعالیت کودکان در منزل این علائم تشدید شده است؛ همانطور که گفته شد پافشاری فرد بر خواسته های خود برای رشد طبیعی اهمیت دارد. اما حالت غیرطبیعی زمانی آغاز می شود که پافشاری های کودک به صورت نابهنجاری تداوم پیدا کند.

   

  اگر والدین برای ابراز و به کرسی نشاندن خواسته های خود از روش های افراطی استفاده کنند کشمکشی پدید می آید.این کشمکش ها زمینه را برای بروز پرخاشگری های بیشتر در کودک ایجاد می کند.این کشمکش ها،الگویی از رفتارها مانند از کوره دررفتن، خشمگین شدن و رنجیده خاطر شدن است و تعمداً گاهی باعث ناراحت شدن دیگران خواهد شد.

   

  گاهی این رفتارها فقط در خانه بروز می کند . ممکن است این نوع رفتارها در مدرسه و یا در مقابل سایر بزرگسالان و همسالان بروز نکند.والدین باید توجه داشته باشند که رفتار پرخاشگری در بسیاری از مواقع در تعامل با بزرگسالانی انجام می شود که کودک با آنها آشناست. کودک می داند که با این رفتار به خواسته های او جامه عمل پوشانده می شود.

   

  در رابطه با این کودکان پرخاشگر،مداخلات خانوادگی و آموزش والدین در زمینه ی مهارت های فرزند پروری کارساز است.همچنین تغییر نحوه ی رفتار والدین، تضعیف رفتارهای پرخاشگری کودک و تشویق رفتارهای مناسب وی نیز در زمینه ی مهارت های فرزند پروری می تواند کارساز باشد.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  علائم پرخاشگری کودکان در دوران کرونا تشدید شده است!
  راهکار طلایی برای مقابله با بهانه گیری کودکان هنگام خرید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button