logo (1)

علائم PTSD در زنان

PTSD
 • PTSD

  PTSD

  علائم PTSD در زنان

  چه عواملی باعث PTSD در زنان می شود و آیا علائم آن با PTSD در مردان متفاوت است؟

  چه عواملی باعث PTSD می شود؟

  کالین سیرا ، روانشناس متخصص زنان و آسیب ، گفت: “PTSD ناشی از نوعی واقعه آسیب زاست.” “این می تواند شامل مواردی مانند جنگ ، تصادفات رانندگی ، تجاوز ، حمله فیزیکی یا حتی سو استفاده لفظی و عاطفی باشد. در واقع ، هر نوع رویداد ترسناک یا ناراحت کننده ای که توانایی ما را برای کنار آمدن غلبه کند ، در گروه PTSD قرار می گیرد. “

  طبق انجمن روانشناسی آمریكا ، “زنان دو برابر بیشتر دچار PTSD می شوند ، علائم پس از سانحه را با مدت طولانی تری تجربه می كنند و نسبت به محركاتی كه ضربه را به آنها یادآوری می كند حساسیت بیشتری نشان می دهند.” هنگامی که علائم PTSD درمان نشوند ، می تواند پیامدهای شدیدی در سلامت روان داشته باشد که می تواند منجر به مسائل سلامت جسمی نیز شود ، از جمله سردرد ، مشکلات معده و اختلال عملکرد جنسی.

  دبی سیلبر ، روانشناس تحول گرا و نویسنده کتاب می گوید: “با PTSD ، فقط این نیست که فرد آن واقعه دردناک را به یاد می آورد ، بدن نیز به گونه ای واکنش نشان می دهد که گویی دوباره اتفاق می افتد. بنابراین ، اگرچه آنها از نظر شناختی می دانند که اینطور نیست ، اما در سطح ناخودآگاه ، آن را دوباره تجربه می کنند و با روشن شدن پاسخ استرس ، هورمون های استرس آزاد می شوند و آبشار علائم جسمی ، روحی و عاطفی ظاهر می شود.”

  PTSD 

  علائم PTSD در زنان

  زنانی که قربانی صدمه ای می شوند که منجر به PTSD می شود ، اغلب در جستجوی کمک از یک متخصص بهداشت روان تردید می کنند و غیر معمول نیست که سالها برای درمان تعلل می کنند. متأسفانه ، PTSD در زنان به دلیل کمبود آموزش یا صرف وقت برای درمان PTSD ، اغلب توسط متخصصان بهداشت تشخیص داده نمی شود.

  برای بدتر کردن اوضاع ، بسیاری از زنان قربانی PTSD نمی دانند که به این اختلال مبتلا هستند. به گفته دکتر سیرا ، بسیاری از زنان به سادگی نمی دانند که اثرات PTSD را تجربه می کنند. دکتر سیرا توضیح می دهد: “زنان غالباً درونی می شوند ، به این معنی که به جای جستجوی پاسخ در جهان یا شرایط خود ، تصور می کنند مشکلی در آنها نیست.” “بنابراین آنها ممکن است افکار ، احساسات ، عواطف یا رفتارهای خود را به اتفاقی که برای آنها رخ داده نسبت ندهند زیرا آنها فقط می دانند که این همان کسانی هستند که هستند.”

  تفاوت PTSD در مردان در مقابل زنان

  متخصصان بهداشت روان متفق القول هستند که زنان گاهی اوقات می توانند PTSD را به روش های مختلفی نسبت به مردان تجربه کنند. به عنوان مثال ، زنان مبتلا به PTSD بیشتر احساس افسردگی و اضطراب می کنند و همچنین در احساس یا برخورد با احساسات خود مشکل دارند. آنها همچنین تمایل دارند از انجام فعالیتها و مواردی که به آنها یادآوری می کند هر رویداد آسیب زایی را که متحمل شده اند ، خودداری کنند. و در حالی که مردان مبتلا به PTSD احتمال بیشتری دارند که برای پوشاندن ضربه خود به الکل یا مواد مخدر روی بیاورند ، زنان این کار را کمتر انجام می دهند.

  ،برخی از زنانی که در بارداری روزهای سختی را سپری می کنند نیز از نوعی PTSD رنج می برند و در صورت عدم درمان می توانند در طول زندگی به عنوان والد در کنار آنها بمانند. همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از زنان تمایلی به زایمان مجدد ندارند. این تفاوت زیادی با افسردگی پس از زایمان دارد.

  .

  هنگامی که به افراد آموزش داده می شود که PTSD چگونه می تواند زنان را تحت تأثیر قرار دهد ، درک بهتری از این واقعیت دارند که این اختلال نه تنها یک مشکل پزشکی واقعی است ، بلکه بسیار قابل درمان است.

  دکتر سیرا می گوید: “بعضی اوقات زنان احساس نیاز به کامل بودن می کنند و پذیرفتن چیزی که به عنوان یک نقطه ضعف تصور می کنند ممکن است مانند آخرین کاری باشد که روی زمین می خواهند انجام دهند.” “به طور مداوم به زنان این پیام ارسال می شود كه لازم است همه كارها را انجام دهند و همه كارها را خیلی خوب انجام می دهند ، كه البته امكان پذیر نیست. اما این واقعیت تغییری نمی کند که آنها هنوز هم چنین احساسی دارند و با چنین فشارهایی زندگی می کنند. “

  هنگامی که علائم PTSD درمان نشوند ، می تواند پیامدهای شدیدی در سلامت روان داشته باشد

   “نرمال سازی” چگونه به نظر می رسد؟

  تشخیص دهید که درد جسمی ممکن است بخشی از این روند باشد. برای برخی از افرادی که با PTSD دست و پنجه نرم می کنند ، میگرن ، درد در ناحیه کمر یا حتی مشکلات معده و گوارشی می توانند داشته باشند.

  توجه داشته باشید که “بازگشت به عقب و / یا کابوس” در هر کسی که یک رویداد آسیب زا را تجربه کرده است ممکن است رخ دهد. اغلب اوقات ممکن است توسط صداها ، بوها یا عبارتی که شخصی می گوید ، تحریک شوند.

  صلح با گذشته ای دشوار روندی طولانی است و رسیدگی به تقصیر نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با یک درمانگر مناسب ، کاملاً امیدواری وجود دارد ، خصوصاً وقتی شما یک درمانگر پیدا می کنید که می فهمد PTSD چگونه بر افکار ، احساسات ، رفتارها ، روابط و تصویر شخصی او تأثیر می گذارد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button