مدیریت اضطراب کنکور

 • کنکوری‌ها مهارت‌های مدیریت اضطراب را هم فرا گیرند

  اگر میزان استرس و اضطراب پیش از کنکور در حد متعارف و معمول باشد، انتظار می رود سبب ایجاد انگیزه و تمرکز بیشتر شود اما اگر از حد متعارف بگذرد، نه تنها به انگیزه و تمرکز کمک نمی کند، بلکه به بروز مشکلاتی در دانش آموزان هم منجر خواهد شد. بی خوابی و از دست دادن قدرت توجه و تمرکز را از تبعات استرس نامتعارف است و این موضوع در نهایت ناموفق شدن فرد را در پی خواهد داشت.

  استرس کنکور با هیچ استرس و فشاری که تا پیش از این دانش آموزان تجربه کرده اند، همخوانی و مشابهت ندارد و اگر شرایط محیطی، خانوادگی و مهارت های فرد به اندازه کافی نباشد، فرد نمی تواند بر اضطراب کنکور فائق آید. فراگیری آموزش های مهارتی را برای مقابله با این شرایط بسیار مهم است و نقش والدین به عنوان عوامل حمایتی صحیح، می تواند کمک کند تا استرس ها بهتر مدیریت شود.

  منظم بودن ساعت خواب و تغذیه دانش آموزان را عامل مهمی در کاهش استرس و همچنین بالا بردن قدرت یادگیری آنها دانست. برخی افراد با مصرف کافئین می خواهند شب ها بیشتر بیدار بمانند و زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشند، در حالی که کافئین استرس زا است.

  صرف زمان بیشتر از ۱۴ ساعت برای مطالعه سبب کاهش زمان خواب، تغذیه و تحرک بدنی می شود که این موضوع می تواند به مغز آسیب رساند و نهایتا در یادگیری مناسب ایجاد مشکل می کند.ساعت خواب یک کنکوری نباید کمتر از هشت ساعت در شبانه روز باشد، خواب کمتر از ۸ ساعت، تهدیدی برای عملکرد مغز است و چنین فردی یادگیری خوبی نخواهد داشت.

  بهتر است فشار درسی بسیار سبک تر شود و اگر دانش آموز در روزهای قبل حدود ۱۴ ساعت مطالعه می کرد، در دو روز آخر این میزان را به کمتر از نصف کاهش دهد.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اعتیاد به بازی انلاین
  ژن اسکیزوفرنی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button