logo (1)

مغز زن و مرد

مغز
 • ۱۰ حقیقت جالب درباره
  مغز زنان و مردان

  بسیاری از برداشت های جالب توجه درباره مغز مردان بر اساس مطالعاتی است که روی مردان ۱۸ تا ۲۲ ساله انجام شده است. البته مغز مردان در طول عمرشان دچار تغییرات فوق العاده ای می شود، و به سرعت از یک جوان مجرد خواهان رابطه جنسی، به یک مرد با اراده و به دنبال آگاهی در حال تغییر است.

  در این مقاله با تصورات غلط رایج در مورد مردان آشنا خواهید شد. یاد می گیرید که مردان چقدر در مقابل تنهایی آسیب پذیر بوده، و چرا مردان اینقدر تمرکز ناامید کننده ای روی راه حل ها دارند؟ به طور خلاصه در مدت کوتاهی آنچه که در مورد ذهن مردان نیاز است بدانید را بدست می آورید.

  ۱- مردان هم ازدواج کردن را دوست دارند
  مغز زنان و مردان
  مغز زنان و مردان

  زنان می خواهند مشکلات را حل و فصل کنند و مردان می خواهند برای همیشه به سر به هوایی شان ادامه دهند. بنابراین از زیر بار ازدواج شانه خالی می کنند. این مورد ممکن است یکی از بزرگترین اشتباهات در مورد مردان باشد که در نتیجه انجام آزمایشات روی دانشجویان جوان به دست آمده است.

  خیانت به احتمال زیاد در مردان قبل از سن ۳۰ سالگی رخ می دهد، یک مطالعه روی مردان بولیوی که در مجموعه مقالات انجمن سلطنتی سال ۲۰۰۷ منتشر شد نشان داده است که بعد از ۳۰ سالگی اولویت اول مردان تمرکز روی خانواده شان است.

  .

  البته برخی مردان نسبت به دیگران سخت تر تعهد پذیر می شوند، این مشکل می تواند ژنتیکی باشد. بر اساس مطالعه ای در سال ۲۰۰۸ که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، مردان، بدون ژن بی بند و باری، که حدود ۶۰ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند بیشتر احتمال دارد که ازدواج کنند. هم خودشان و هم همسران این مردان به طور نسبی بیشتر از زندگی خود ابراز رضایت کرده اند.

  ۲- چه کسی رئیس است؟

  به گفته بریزنداین (Brizendine)، سلسله مراتب قدرت به صورت بی ثباتی می تواند در مردان باعث اضطراب شود. ولی یک زنجیره با ثبات از دستورات مثل قوانین اعمال شده در ارتش و بسیاری از شرایط کاری، سطح تستوسترون مردان را کاهش داده و تمایلشان به خشم و درگیری را کاهش می دهد.

  ۳- پدر شدن

  در یک مطالعه که در سال ۲۰۰۰ روی تکامل و رفتار انسان انجام شد، مشخص شد، که مغز مردان چند ماه قبل از پدر شدن برای همکاری آماده می شود. پدر شدن باعث ایجاد تغییرات هورمونی در مردان می شود، پرولاکتین (هورمون زنانه) بالا رفته و تستوسترون کاهش پیدا می کند ، که سبب تقویت رفتار پدرانه می شود. ممکن است فرومون های (هورمون های تحریک کننده – pheromones) یک زن باردار باعث ایجاد این تغییرات در شریک زندگی اش شود.

  مطالعه ای که در سال ۲۰۰۸ در مجله هورمون ها و رفتار منتشر شد نشان داده که: مادر شدن ممکن است فوایدی به دنبال داشته باشد، حتی قبل از این که زن باردار شود فرومون های مردانه باعث جوانه زدن “نورونهای مادر خوبی بودن” در مغز زن می شود.

   

  منابع مرتبط:

  https://www.sciencemag.org/news/2017/04/study-finds-some-significant-differences-brains-men-and-women

   

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button