ترس

راهکار مقابله با ترس

 • راهکار مقابله با ترس

  همه ما بارها شنیده ایم که یکی از راه های مقابله با ترس، مواجهه با ترس است.
  اما تا کنون به این اندیشیده اید که چگونه باید با ترس هایمان که مدت های زیادی بازدارنده های حرکتی ما به سوی موفقیت ها یا قدم گذاشتن در مسیرهای ناشناخته بوده اند مواجه شویم؟
  بد نیست بدانیم، پیش از اینکه بخواهیم با ترس هایمان مواجه شویم باید قدرت پذیرش ضعف های خود را داشته باشیم.

  .

  یکی از راه های پیدایش ترس در ما آدم ها، نگرانی از شکست به جهت عدم توانایی در انجام برخی کارهاست، زمانی که از موضع کمال گرایی پایین آمده، قبول داشته باشیم که در انجام همه کارها قدرت و توان صد در صدی نداریم، تمرکز خود را به روی توانایی های خود معطوف کرده و در صورت اجبار به انجام مواردی که از حد و توان ما خارج است،با قبول شرایط و ضعف های خود، می توانیم با این موضوعات به صورت کاملا منطقی و کنترل شده مواجه شده و بحران را پشت سر گذاریم…

  سعی کنیم برای شناخت خود زمان بگذاریم و خود را آنگونه که هستیم با تمام ضعف ها، توانایی ها، خوبی ها و کاستی ها بپذیریم و برای ارتقا شخصیت خود، با توجه به نقاط قوت و ضعف در مسیر درست حرکت کرده و هرگز خود را با دیگران مقایسه نکرده و تلاش کنیم تا بهترینِ خود باشیم…

  ترس یکی از قدرتمندترین احساسات است و اثر بسیار قوی در ذهن و بدن شما دارد.

  ترس می تواند در شرایط اضطراری سیگنال های واکنشی جدی ایجاد کند، به عنوان مثال اگر در آتش سوزی گرفتار شویم یا مورد حمله قرار بگیریم.

  همچنین می تواند زمانی ایجاد شود که با رویدادی غیر خطرناک مانند امتحانات، سخنرانی عمومی، شغل جدید، قرار عاشقانه و یا حتی مهمانی روبرو هستید. این یک پاسخ طبیعی به تهدیدی است که می تواند ذهنی یا واقعی باشد.

  اضطراب کلمه ای است که ما برای برخی از انواع ترس ها استفاده می کنیم که معمولاً مربوط به فکر یا اتفاق ناگواری است که قرار است در آینده اتفاق بیفتد، نه در حال حاضر.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تکنیک های افزایش تمرکز
  آشنایی بیشتر با مقوله ازدواج

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button