دستیابی به موفقیت

هر روز صبح، دورنمایی از روزتان را ببینید

 • هر روز صبح، دورنمایی از روزتان را ببینید

  اضطراب و افسردگی اغلب ذهن ما را با مشکلات و ترس‌های بالقوه پُر می‌کنند، انگار که ما قربانی شرایطمان هستیم. سناریو را تغییر دهید. صبح که از خواب بیدار می‌شوید پیش از هر چیزی تصمیم بگیرید که چه روزی قرار است داشته باشید.

  چه افکاری در ذهنتان خواهید داشت؟ از چه چیزهایی لذت خواهید برد؟ چه کسانی را دوست خواهید داشت؟ با هر چالش و مشکلی که روبرو شوید از چه دریچه‌ای به آن‌ها نگاه خواهید کرد؟ شما نویسنده‌ی سناریوی هر روزتان هستید. پس تصمیم بگیرید چه چیزهایی ارزش صرف انرژی و تمرکزتان را دارند.

  نگرانی در برابر حل مسئله

  نگرانی، تکرار شونده و بی‌فایده است، اما معمولاً می‌تواند به شما این احساس را بدهد که گویی دارید روی مشکلتان کار می‌کنید.

  حل مسئله‌ی واقعی، شیوه‌ای متمرکز برای پیدا کردن راه‌حل‌هاست. اگر امروز نگران هستید ببینید آیا واقعاً مشکلی برای حل کردن وجود دارد، یا اینکه ذهنتان در حال مشکل سازی و نگران کردن شماست. اگر واقعاً مسئله‌ای وجود داشت سپس انرژی ذهنی‌تان را به سمت حل مسئله‌ی مؤثر تغییر جهت دهید.

  از موضع قدرت نگاه کنید

  اگر دوست دارید یک روز بدون مشکل و راحت را شروع کنید، تمرکزتان را روی این بگذارید که اگر مشکلی پیش آمد چگونه واکنش نشان دهید.

  به خودتان بگویید: آیا من قدرت رویارویی با هر چالشی را دارم؟ آیا من شهامت هر آنچه در مسیرم قرار بگیرد را دارم؟ آیا می‌توانم به هر آنچه انجام می‌دهم افتخار کنم؟ مشکلات اجتناب‌ناپذیرند. اینکه شما چگونه با آن‌ها برخورد کنید، انتخاب خود شماست.

  «بهترین زندگی» را برای خودتان تعریف کنید

  هر وقت وسوسه شدید به دلیل اضطراب و نگرانی از چیزی فرار کنید، از خودتان بپرسید دلتان می‌خواهد چه جور زندگی کنید. یک زندگی پُر از ترس و فرار و انکار؟ یک زندگی امن و یکنواخت، حتی اگر به قیمت نرسیدن به چیزهایی تمام شود که دوست دارید و آرزویتان هستند؟

  یا یک زندگی که در آن با ترس‌ها و سستی‌هایتان مبارزه کنید و آنچه را برایتان ارزش دارد انجام دهید؟ برنامه‌ریزی کنید که هر روز یک حرکت جدید در جهت آینده مورد علاقه‌تان انجام دهید تا بعداً از خودتان راضی و متشکر باشید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  شناخت و چگونگی رفتار با افراد مغرور و خودشیفته
  درمان دلزدگی زناشویی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button