logo (1)

هیجانات و سیستم ایمنی بدن

 • ارتباط تنگاتنگ هیجانات افراد با سیستم ایمنی بدن

  هیجانات و تعارض‌ها، ارتباط مستقیمی با سیستم ایمنی دارد.افراد باید هیجانات و تعارض‌ها را کنترل کنند، زیرا هیجانات و تعارض‌ها ارتباط مستقیمی با سیستم ایمنی بدن دارد و همه باید در این وضعیت تمرکز بیشتری بر نکات مثبت زندگی و به مواردی که به دلیل قرنطینه از دست دادیم، تمرکز نکنند.

  رعایت مسائل بهداشتی، شست‌وشوی منظم دست، استفاده از وسایل حفاظت فردی و رعایت فاصله اجتماعی به کنترل استرس و مدیریت نگرانی و اضطراب ناشی از ویروس کرونا و ایجاد اعتماد به نفس و اعتقاد کمک می‌کند که همین اعتماد افراد را کمتر در مواجهه با ویروس قرار داده و به بهبود شرایط روحی و روانی، استرس‌ها و تنش‌های درونی می‌تواند کمک کند.

  افراد زمانی که در قرنطینه هستند با بستگان، دوستان و کسانی که تمایل صحبت با آن‌ها را دارند، می‌توانند در فضای مجازی صحبت کرده و مشکلات خود را بیان کنند تا با کنترل این هیجانات و استرس‌ها، تخلیه روانی روحی انجام شود.گوش دادن به موسیقی آرام‌بخش، ورزش کردن برای مدیریت استرس به خصوص ورزش‌هایی که تمرکز را افزایش می‌دهد مانند یوگا کمک بسیاری در راستای مدیریت استرس می‌کند.

  باید از خطاهای شناختی مانند بزرگ‌نمایی یا فاجعه‌سازی که می‌تواند اتفاق بیافتد خودداری کنیم، این خطاهای شناختی ما را در مقابل ویروس کرونا ناتوان نشان می‌دهد و باعث می‌شود که فرد دچار اضطراب، افسردگی و سایر اختلالات روان‌شناختی شده و در نهایت منجر به ضعف سیستم ایمنی بدن شود.

  سیستم ایمنی تحت تاثیر هیجانات مثبت و هیجانات منفی قرار دارد، به طور شناخته شده این هیجانات می‌توانند بر تقویت یا تضعیف سیستم ایمنی موثر بوده و باتوجه به اینکه در حال حاضر دارو و واکسن مشخصی برای درمان کرونا وجود ندارد، بنابراین تقویت سیستم ایمنی تنها راه مقابله جدی با این بیماری است.افراد باید هیجانات و تعارض‌ها را کنترل کنند چون ارتباط مستقیمی با سیستم ایمنی بدن دارد. باید به نکات مثبت زندگی‌ بیشتر تمرکز کنیم و فعلا بر مواردی که به واسطه قرنطینه از دست داده‌ایم فکر نکنیم.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button