logo (1)

پروتئین های گیاهی و کاهش مرگ و میر در اثر بیماری های قلبی عروقی

 • پروتئین های گیاهی و کاهش مرگ و میر در اثر بیماری های قلبی عروقی:

  دانشمندان ژاپنی کشف کرده اند که داشتن رژیم غذایی غنی ازپروتئین گیاهی یعنی رژیمی که نزدیک به رژیم غذایی باستانی گونه ما انسانها است؛ می‌تواند باعث افزایش طول عمر تا ۱۸ سال شود که این البته به فعالیت بدنی و سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد.

  تحقیقات اخیر صحت این ادعا را تایید کرده اند که اگر این رژیم شامل پروتئین ماهی و پرتئین و فیبر گیاهی باشد و جایگزینی برای گوشت قرمز شود تاثیر مثبتی بر سلامتی خواهد داشت چرا که با افزایش پروتئین رژیم غذایی، مصرف فیبر گیاهی و غغلات کاهش می یابد .

  این رژیم متعادل با پروتئین گیاهی و فیبرها باعث کاهش بروز عوامل خطر افرین برای سلامتی قلب و عروق مانند کاهش #کلسترول و کاهش فشار خون می شود.

  این مطالعه طی چندین سال از سال 1995 تا 2016 و بر روی 70.696 نفر با میانگین سنی 56 سال صورت گرفت که طی این مطالعه 12.381 نفر فوت شدند که ارتباط مستقیمی بین مصرف گوش قرمز و مرگ آنها یافت نشد ولی ارتباط مستقیمی بین کاهش خطر ریسک مرگ شرکت کنندگان در اثر بیماری های قلبی عروقی و مصرف پروتئین گیاهی در آنها بدست آمد.

  البته طبق آنچه که گفته شد، این تحقیق ارتباط بین مصرف پروتئین گیاهی را با سلامتی نشان می دهد ولی کاهش مرگ میر به سبک زندگی افراد واینکه اگر رژیم غذایی پر کالری و پرچرب با فعالیت بدنی کم دارند نیز بستگی دارد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button