logo (1)

راه های پیشگیری از استرس

راه های پیشگیری از استرس

راه های پیشگیری از استرس

استرس از جمله اختلالات روحی است، که می تواند زندگی شخصی و اجتماعی شما را دچار نوسانات منفی کند. قطعا افرادی که در زندگی استرس کمتری را تحمل می کنند، افراد شادتری خواهند بود. به همین دلیل معمولا افرادی که به شادی و آرامش در زندگی خود اهمیت می دهند، به دنبال راه هایی برای پیشگیری از استرس هستند. قطعا پیشگیری بهترین راه جایگزین برای درمان این مشکل روحی است. بنابراین در ادامه قصد داریم شما را با راه های پیشگیری از استرس، به طور کامل آشنا کنیم.

راه های پیشگیری از استرس

راه های پیشگیری از استرس

راه های پیشگیری از استرس

مدیریت نمودن مسئولیت ها:

مدیریت مسئولیت هایی که انجام آنها را به عهده می گیرید، نقش بسیار موثری در پیشگیری از استرس شما دارد. مسئولیت پذیری و کار کردن بسیار موضوع مهمی می باشد. اما زمانی که وقت لازم برای انجام مسئولیت های شما از زمان شما بیشتر باشد. قطعا نمی توانید بر انجام آنها مدیریت نمایید. بنابراین سعی کنید با توجه به زمانی که در اختیار دارید، مسئولیت قبول کنید.

تغذیه ای سالم داشته باشید:

به خوراک خود اهمیت دهید. خوراک سالم جسم در سلامت روح نیز موثر است. تغذیه سالم در تامین انرژی و روحیه شما تاثیر می گذارد. از طرفی افرادی که به تغذیه خود اهمیت می دهند، بیشتر از سایر افراد از آرامش روحی برخوردار می باشند. آرامش روح و روان بهترین دارو برای پیشگیری از استرس می باشد.

تنظیم نمودن خواب:

بی خوابی و یا کم خوابی از جمله مشکلاتی است که امروزه جوانان آن را جدی نمی گیرند. به همین دلیل است که امروزه بیش از زمان های قدیم مردم با اختلال روحی به نام استرس دست و پنجه نرم می کنند. به همین دلیل اگر قصد دارید که از بروز استرس پیشگیری نمایید. بهتر است از تنظیم نمودن خوابتان شروع کنید. خواب کافی شبانه، به طور شگفت انگیزی به آرامش روحی شما کمک می نماید.

ورزش هر روزه:

خیلی از افراد، زمانی که نام ورزش را می شنوند، فکر می کنند که باید به باشگاه بروند و با دستگاه های ورزشی تمرین کنند. بنابراین دائما ورزش کردن را به تاخیر می اندازند. اما قطعا      پیاده روی روزانه، انجام ورزش هایی که نیاز به وسایل ورزشی و حضور در باشگاه ها ندارند، نیز نوعی ورزش موثر محسوب می شوند. ورزش کردن با تنظیم متابولیسم بدن و دفع سموم به شما کمک می کند تا، بتوانید افکار منفی و مخرب را از خود دور کنید. بنابراین ورزش در پیشگیری از استرس بسیار موثر است.

 راه های پیشگیری از استرس


راه های پیشگیری از استرس

محدودیت تعیین کنید:

توان خود را در اولویت قبول هر کاری قراری دهید. برخی از کارها در زمان کوتاه، انرژی بسیار زیادی را از شما می گیرند. به همین دلیل می توانند در بلند مدت موجب اختلال در آرامش و بیماری جسمی شما شوند. به همین دلیل سعی کنید با توجه نمودن به توان و ظرفیت جسمی و روحی خود، کار انجام دهید. به طور مثال در برخی مواقع حضور در یک مهمانی، زمانی که جسم شما ضعیف شده است، را نادیده بگیرید.

اولویت بندی داشته باشید:

از دیگر راه های پیشگیری از استرس، اولویت بندی کارهایتان است. به طور مثال مشخص کنید که قرار است امروز چه کارهایی را انجام دهید. سپس ترتیب کارهایتان را معلوم کنید. از کارهای مهم تر شروع کنید. اگر باید گزارشی را آماده کنید. ابتدا آن را تکمیل نمایید و سپس به سراغ کار بعدی بروید.

کمک خواستن را جدی بگیرید:

کمک دیگران در برخی مواقع می تواند مانند یک قایق نجات عمل کند و در پیشرفت شما نقشی موثر داشته باشد. برای پیشگیری از استرس، بهتر است در کارهایی که نیاز به همفکری دیگران دارید. با کمال میل از فرد ماهری کمک بگیرید. در این صورت دیگر استرس و نگرانی نسبت به نتیجه کار نخواهید داشت. همچنین می توانید با سرعت و کیفیت بیشتری کارهایتان را انجام دهید.

مثبت نگر باشید:

در خیلی از مواقع افکار منفی و نگران کننده، موجب استرس شما می شود. افرادی که دائما نگران هستند و به اتفاقات بد فکر می کنند، به طور ناخود آگاه دچار استرس و آشفتگی  می شوند. به همین دلیل یکی از معمول ترین راه های پیشگیری از استرس، تفکرات مثبت است. به همین دلیل سعی کنید به آینده دیدی مثبت داشته باشید و به فردای خود امیدوار باشید. افسوس بابت گذشته و نگرانی برای آینده تا زمانی مفید است که، باعث شود شما برای آینده خود برنامه ریزی کنید. اگر این تفکرات موجب نگرانی شما شوند، شما دچار استرس خواهید شد.

 

منابع مرتبط :

https://www.healthline.com/health/10-ways-to-relieve-stress

https://www.brainline.org/article/stress-management-how-reduce-prevent-and-cope-stress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button