logo (1)

راه های پیشگیری از افسردگی

پیشگیری از افسردگی
 • راه های پیشگیری از افسردگی؟

  افسردگی از جمله مشکلات روحی است، که معمولا تاثیر گرفته از مشکلات زندگی اجتماعی و با خصوصی فرد می باشد. بر خلاف برخی از افراد که بیماری افسردگی را جدی نمی گیرند. هستند کسانی که به دنبال راه هایی برای پیشگیری از این اختلال هستند. برخی از این افراد کسانی را دیده اند که، به دلیل افسردگی زندگی اجتماعی و خصوصی آنها دچار مشکل شده است. بنابراین به جای درمان، سعی می کنند، از بروز این مشکل جلوگیری نمایند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راه های پیشگیری از افسردگی، به طور کامل آشنا کنیم.

  پیشگیری از افسردگی

  پیشگیری از افسردگی

  راه های پیشگیری از افسردگی

  1. کمی از فضای مجازی فاصله بگیرید

  بر اساس تحقیقات انجام شده، افرادی که بیشتر روز خود را به فضاهای مجازی اختصاص می دهند، افراد تنهاتر و افسرده تری هستند. فضاهای مجازی می توانند مانند مواد اعتیاد آوری باشند، که مرور زمان شما را از  زندگی واقعی دور خواهند نمود. باعث می شوند تا روابط شما با خانواده، دوستان و همکارانتان کمرنگ شود. در صورتی که این روابط لازمه یک زندگی سالم و موفق هستند.

  بنابراین برای پیشگیری از افسردگی بهتر است:

  –        برای چک کردن صفحات اجتماعی خود، زمان مشخصی را تعیین نمایید.

  –       به جز یک یا دو صفحه اجتماعی ضروری، باقی صفحات و برنامه ها را از گوشی خود حذف نمایید.

  –       بدون هدف وارد صفحات اجتماعی خود نشوید.

  1. روابط صمیمی و قوی را تجربه کنید

  زندگی اجتماعی سالم و زندگی شخصی شاد، از اصلی ترین راه های پیشگیری از افسردگی است. افرادی که به صورت مفید در اجتماع حضور پیدا می کنند و از زندگی شخصی خود راضی هستند، روان سالم تری دارند. به همین دلیل بسیار کمتر از دیگران در معرض افسردگی قرار دارند. به همین دلیل سعی کنید با افراد جدیدی در حوزه کاری خود آشنا شوید. همچنین بهتر است برای تفریح با خانواده خود برنامه ریزی نمایید. این کارها به راحتی می تواند در پیشگیری از افسردگی موثر باشند.

  1. خوب بخوابید

  خواب کافی و با کیفیت از عوامل بسیار موثر در پیشگیری از افسردگی محسوب می شود. به طور کلی با توجه به تحقیقات بنیاد ملی خواب، افرادی که دچار کم خوابی و یا بی خوابی هستند، بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. برای اینکه بتوانید کیفیت خواب خود را حفظ نمایید، سعی کنید:

  –       حداقل دو ساعت قبل از خوابیدن، از گوشی خود استفاده نکنید.

  –       تشت خوابتان را استاندارد و راحت انتخاب نمایید.

  –       قبل از خواب از خداوند بابت داشته هایتان تشکر کنید.

  –       سعی کنید قبل از خواب، از خوردن خوراکی های کافئین دار اجتناب کنید.

  1. خوب بخورید
  پیشگیری از افسردگی

  پیشگیری از افسردگی

  با توجه به تحقیقات انجام شده، افرادی که از غذاهای پر چرب و فست فودی استفاده می کنند. معمولا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف تر از دیگران است. به همین دلیل بیشتر از سایر افراد در معرض بیماری های جسمی و روحی قرار دارند. به همین دلیل سعی کنید با رعایت موارد زیر، رژیم غذایی سالم تری داشته باشید.

  –       از میوه و سبزیجات بیشتری در طول روز استفاده نمایید.

  –       مصرف مواد قندی و غذاهای پر چربی را به حداقل برسانید.

  –       مصرف انواع ماهی و امگا 3 را جدی بگیرید.

  1. با توجه به زمان برنامه ریزی کنید

  شما در طول روز 24 ساعت زمان دارید، که بخشی از آن به خواب، استراحت و غذا خوردن تعلق دارد. سعی کنید برای کارهایتان جوری برنامه ریزی کنید که، از زمان آزادتان زمان بیشتری نخواهد. در این صورت قادر به انجام آنها نخواهید بود. همین دلیلی می شود تا احساس ناتوانی کنید. این احساس پیش زمینه ای برای افسرده شدن است.

  1. از افراد مضر دوری کنید

  افراد بسیاری هستند که در طول زندگی با آنها برخورد خواهید داشت. خیلی از این افراد از نزدیکان شما هستند. مانند خانواده، دوست، همکار و … این افراد را زیادتر ملاقات خواهید نمود. قطعا برای شما پیش آمده که در کنار برخی از آنها، شاد و سرحال می شوید. اما در کنار برخی دیگر احساس می کنید از زندگی راضی نیستید، به خواسته هایتان نرسیدید و … این انسان ها، سمی مضر هستند. سعی کنید از این آدما دوری کنید. اگر به دنبال پیشگیری از افسردگی هستید، سعی کنید تا جای ممکن از این افراد دور شوید. این افراد کسانی هستند که:

  –       باعث می شوند نسبت به خودتان، حس خوبی نداشته باشید.

  –       بدی دیگران را در حضور شما می گویند.

  –       شایعات زیادی می سازند.

  –       افرادی که از شما سوء استفاده می کنند.

   

  منابع مرتبط :

  https://www.webmd.com/depression

  https://www.healthline.com/health/how-to-avoid-depression

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button