logo (1)

چند روش پیشنهادی برای کارآفرین کردن کودکان

چند روش پیشنهادی برای کارآفرین کردن کودکان:

کارآفرینی کودکان

1.آموزش سواد مالی را از کودکی شروع کنید:

کارآفرینی کودکان و سواد مالی چیزی است که امروز همه کودکان باید داشته باشند. متأسفانه، مدارس در آموزش این مهارت به کودکان توجه کافی ندارند. این مساله را به حال خود رها نکنید. از همان دوران کودکی به کودکان خود در مورد پول بیاموزید. به فرزندان خود در مورد پس انداز و سرمایه‌گذاری آموزش دهید و به آنها نشان دهید که چگونه می‌توان از پول برای کسب درآمد بیشتر استفاده کرد.

2.به آنها یاد دهید در اطراف‌شان توجه کنند:

به بچه‌های خود کمک کنید تا بشناسند که دنیای اطراف آنها پر از فرصت‌های شغلی است و یافتن آنها فقط به مشاهده دقیق و خلاقیت نیاز دارد. آنها واقعاً نیازی به استخدام ندارند.کامرون هرولد، در سخنان الهام بخش خود از TedTalk درباره چگونگی تربیت او در کودکی به عنوان یک کارآفرین که همین کار را برای فرزندانش نیز انجام می‌دهد، گفت که او به بچه‌های خود می‌گوید کارهایی را که باید در خانه انجام شود، پیدا کنند و به او بگویند. پس از آن، آنها مذاکره می‌کنند که هزینه انجام آن کار باید چقدر باشد.

3.کنجکاوی و حس جستجوگری کودکان را تحریک کنید:

کودکان را ترغیب کنید که ذهن کنجکاوی داشته باشند و دائماً سوال کنند. نگذارید راه حل‌های یکسان برای مشکلات داشته باشند. به فرزندان اجازه دهید در اجتماع خود گشت بزنند و با رعایت نکات واضح و رعایت نکات ایمنی با افراد از هر طیف زندگی درگیر شوند.

4.تعیین هدف و برنامه‌ریزی:

تعیین هدف و برنامه‌ریزی بخشی جدایی ناپذیر در موفقیت کارآفرینی است. به کودکان بیاموزید که اهداف (خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع‌بینانه) را تعیین و این اهداف را محقق کنند. از آنها بخواهید پنج هدف یا هدف اصلی خود را تعریف و یادداشت کنند. مطالعات نشان می‌دهد که تحقق اهداف مکتوب بیش از ۸۰ درصد بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button