logo (1)

چه زمانی نیاز به مراجعه به روانپزشک داریم

 • اگر این نشانه‌ها را دارید به روانشناس مراجعه کنید

  زمانی که شما به مدت طولانی و درحد ناتوان کننده‌ای احساس درماندگی و غم می‌کنید، و به نظر می‌رسد مشکلتان با وجود تلاش‌هایی که انجام داده‌اید و کمک‌هایی که از دوستان و خانواده دریافت کرده‌اید، بهتر نشده، در این حال مراجعه به روانشناس توصیه می‌شود.

  یکی از کارهایی که در دوران مختلف برای کاهش اضطراب انجام می‌دادیم این بود که با سرگرم کردن خود اضطراب خود را کاهش می‌دادیم، با گذشت زمان مثلا با خرید کردن، بیرون رفتن و…، اضطرابمان را کاهش می‌دادیم اما در حال حاضر که با پدیده‌ای به نام کرونا روبه‌رو شده‌ایم، مسئولان حوزه سلامت انجام راهکارهایی که موجب کاهش اضطراب ما می‌شود را منع کرده‌ و توصیه می‌کنند که نباید از خانه خارج شویم، نباید موضوع را نادیده بگیریم و تذکر مسائل این چنینی در واقع در حال حاضر با منعی روبه‌رو شده‌ایم و به دلیل این که رفتار جایگزینی برای بهتر شدن حالمان وجود ندارد، نمی‌دانیم که به جای خرید کردن یا بیرون رفتن از خانه، چطور خود را آرام کنیم.

  هم اکنون در حال حاضر همه مردم با منع جهانی روبه‌رو شده‌اند، دیگر نباید رفتارها و عادت‌های اشتباهمان را ادامه بدهیم، برای این کار باید مزایا و معایب عادت‌های رفتاریمان را به صورت لیست بنویسیم از این طریق متوجه می‌شویم که به طور مثال شاید اگر در این شرایط از خانه خارج شویم حالمان بهتر شود، اما این کار باعث انتقال بیماری به خود یا خانواده ما خواهد شد؛ این درحالیست که در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل است و در صورت بیمار شدن ممکن است با کمبودهایی روبرو باشیم.

  با لیست کردن مزایا و معایب عادت‌ها، لب پیشانی مغز به آگاهی می‌رسد که عادت‌هایی که برای آرام کردن به آنها شرطی شده، دیگر اثرگذار نیست و برای کاهش ترس و اضطراب‌ باید از راه‌هایی به جز نادیده‌ انگاری یا بیرون رفتن، هواخوری و… استفاده کند ؛توصیه شده است که در زمان مشخصی تکنیک‌های توجه آگاهی را انجام دهند؛ کارهایی مانند خلوت‌نشینی، فکر کردن به خود، رفتار و ذهن. همچنین می‌توان ریتم تنفسی را عمیق و آرام کرد و در حین انجام فعالیت‌های روزانه حواس خود را از کارهای مختلف پرت کنیم و فقط به یک موضوع توجه کنیم. این کارها باعث می‌شود که عادت‌های جدیدی از طریق اکتشاف درونی و توجه به درون شکل گیرد و عادت‌های اشتباه خود را ترک کنیم.

  م

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button