logo (1)

چه میوه های ممنوعه ای را خورده اید که دچار فراموش کردن خود شدید؟

فراموش کردن خود
 • چه میوه های ممنوعه ای را خورده اید که دچار فراموش کردن خود شدید؟

  بعضی ها فراموشی را یک نعمت الهی می دانند، بعضی ها هم این معضل را آغاز بدبختی ها، مشکلات، بی مهری ها و غیره میدانند. به نظر شما فراموشی خوب است یا بد؟ شاید اینگونه پاسخ دهید که: در بعضی جا ها خوب است و در بعضی موارد بد. اما از نظر من ریشه ی این بیماری در جای دیگری است. ریشه ی آن به فراموش کردن خود بر می گردد. به نظر شما چطور؟ آیا می توانید ریشه ی این بیماری را در خودتان جستجو کنید؟ به هر حال شاید تا به الان فرصت نکرده اید برای یک بار هم که شده خودتان را واکاوی کنید و هرچه را که در زندگی لازم دارید انتخاب نمایید. هم اکنون فرصت خوبی است تا بتوانید شرایط، پیش نیازها و نتایج احتمالی افکارتان را برای خود انتخاب نمایید. شاید باورش برایتان سخت باشد که بدانید فراموش کردن خود از ذهن آغاز میشود.

  فراموش کردن خود

  فرآیند فراموش کردن خود به چه مدت زمانی احتیاج دارد؟

  همان گونه که گفتم افراد در شهر های بزرگ معمولاً به چند دسته تقسیم می شوند. هر کدام از این دسته ها شرایطی داشته اند که اگرچه این شرایط برای همه در جزییات یکسان نبوده است اما در کلیات برای همه یکسان است. خب در همین لحظه باید از شما سوال کنم که این جمله ی بالا چه معنایی را میرساند؟ برداشت شما از این جمله چیست؟ زمانی که ماهیت کلی مشکلات برای همه وجود داشته باشد، در حقیقت به معنای این است که همه ی انسان ها در حال امتحان شدن هستند، امتحانی که اگر هم اجازه ی تقلب کردن در آن وجود داشته باشد، این تقلب سودی به حال شما نخواهد داشت. خب با توجه به این توضیحات، سوال مهمی به وجود می آید؛ آن هم این است که: حال که امتحان برای همه وجود دارد پس چرا بعضی ها دچار فراموش کردن خود میشوند و چرا بعضی ها با موفقیت از آن خارج میشوند؟ این موضوع یک اتفاق یک شبه نیست ولی می توانم برخی از فرآیندها و دلایلی که عامل این اتفاق میشوند را در همین یک مقاله برایتان بگویم. در مورد زمان بوجود آمدن این فاجعه نیز باید بگویم که: این اتفاق حاصل خوردن یک میوه ی ممنوعه نیست که پس از خوردن آن دچار فراموش کردن خود شوید، بلکه حاصل و نتیجه ی طرز تفکر هایی غلط در طول زندگی تان است.

  فراموش کردن خود

  فراموش کردن خود

  آیا خوردن میوه های ممنوعه باعث به وجود آمدن فراموشی می شود؟

  اجازه دهید کارها و به طور کلی تفکراتی که باعث میشوند تا مانند میوه ی ممنوعه عمل کنند را با یکدیگر بررسی کنیم. قبل از اینکه وارد بحث بیان این عوامل شویم، آیا مورد یا موارد خاصی به ذهنتان خطور کرده است؟ هرچه که به ذهنتان آمد را در یک کاغذ بنویسید. اما مهمترین عواملی که باعث می شوند به فراموش کردن خود دچار شویم عبارتند از:

  • پا گذاشتن بر روی خواسته ها :

  به یاد بیاورید که شما مرتاض نیستید که بخواهید متحمل ریاضت های سنگینی در زندگی بشوید. لذا خواسته هایتان را نابود نکنید. خواهش می کنم با دست های خودتان آرزوهایتان را به آتش نکشید. زیرا پس از انجام این کار ها پس از مدت زمان نه چندان طولانی بدنتان به شما آلارام هایی را اعلام می کند که خطرناک است. این آلارام ها شامل: مه مغزی، فراموش کردن خود، بی ارادگی، ناامیدی و غیره می شود.

  • بی توجهی به سلامتی :

  ما انسان ها باید بدانیم این بدنی که روح ما در حال زندگی در آن است، به صورت ودیعه یا امانت الهی به ما سپرده شده است. در نتیجه باید بتوانیم امانتدار های خوبی باشیم و از این امانت الهی به خوبی مراقبت کنیم. اگر این وظیفه را در طول زندگی به خوبی انجام ندهیم نه تنها قدرت تصمیم گیری را نخواهیم داشت بلکه مواخذه ی الهی نیز در انتظارمان است.

  آیا میتوان امیدی به درمان بیماری فراموش کردن خود داشته باشیم؟

  در قسمت بالا مهمترین عواملی که مانند میوه ی ممنوعه عمل میکردند را ذکر کردیم. اما این بیماری با ایجاد شدن برخی شرایط به وجود آمده است و در صورتی که بتوانید همان شرایط را حذف کنید و به جای آنها شرایط خودتان را جایگزین کنید، قطعاً می توانید درمان خود را انجام دهید و حالتان رو به بهبودی خواهد بود و همچنین دیگر نیازی به ترس و اضطراب نیست. در حالتی که به شدت دچار بی اهمیتی به خود شدید و نتوانستید عادت های جدیدی را جایگزین کنید، میتوانید از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button