مه مغزی

چگونه انزوای غلط موجب ایجاد مه مغزی می شود؟

 • چگونه انزوای غلط موجب ایجاد مه مغزی می شود؟

  اعلام آلارم از گوشی نشانه ی آن است که: شارژ باتری رو به اتمام است، پیامک آمده، تماسی پاسخ نداده شده یا … در تلفن همراه وجود دارد. بدن انسان نیز آلارم هایی را اعلام می کند. برای مثال: نوع رنگ صورت، رنگ ناخن ها، ضعف، مه مغزی و … همگی حامل پیام هایی هستند که توجه خاص شما را به خودشان می طلبند. اگر برایتان احساس گنگ بودن، ابهام در تشخیص موضوعات و مواردی مشابه پیش آمد. و این حالت برایتان دائمی شده است، باید بگویم که این موارد آلارم های مه مغزی است. اما این سخن به چه معنا است؟ یعنی ذهن شما دچار خستگی و اختلال شده است و باید هر چه سریعتر برای درمان خود اقدام کنید. معمولاً انبوهی از قرص های مختلف برای این بیماران تجویز می شود؛ اما همیشه اینگونه نیست، می توانید از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنید.

  منشا ایجاد مه مغزی چیست؟

  در مواردی که تاکنون دیده شده است، مه مغزی شامل افراد یا گروه خاصی که در برخی حوزه ها دارای اشکال بوده اند نیست. به طور انحصاری هر فرد مشکلات خاص خود را دارد و همه ی افراد مشکلات یکسانی را ندارند، اگرچه ممکن است ریشه ی همه ی آنها یکسان باشد، اما نوع مواجهه افراد با این مشکلات متفاوت است. یعنی یک فرد میتواند مشکلاتش را هضم کند ولی فرد دیگری نمی تواند مشکلات خود را حل کند و به اصطلاح در آن بلعیده می شود.

  نتیجه ی غرق شدن در آن مشکلات بوجود آمدن مه مغزی خواهد بود. این ساده ترین تعریف از علت ایجاد مه مغزی می باشد. بعضی ها فکر می کنند به طور فردی می توانند با این بیماری مقابله کنند اما نکاتی وجود دارد که اگر رعایت نشوند نه شما نه هیچکس دیگر نخواهد نتوانست که بر این بیماری غلبه کند. برای مثال به یک مورد که ذکر می کنیم توجه کنید:

  • منزوی شدن به بهانه دوری از ترس ها :

  فرض کنیم فردی برای اینکه بتواند مه مغزی را درمان کند به سراغ دکتر ها نمی رود و با کمک خودش میخواهد بر این بیماری غلبه کند. او به جای اینکه ترس های خود را حل کند، اصلاً در اجتماع حضور پیدا نمی کند. این عدم حضور به جای اینکه به او کمک کند، به طور مضاعف درد های او را تشدید می کند و شدت اختلال را افزایش می دهد.

  • راهکار صحیح برای انزوا :

  انزوا اگرچه با طبیعت انسان در تضاد است ولی در مواقعی می تواند سود بخش باشد. یعنی باید بدانید چگونه و در چه زمانی باید از ازدحام دوری کنید تا بتوانید شدت مه را در ذهنتان کم کنید. به طور دقیق باید در هر مورد از بیماران توصیه ای جداگانه انجام شود و نمی توانیم یک توصیه را برای همه تجویز کنیم اما یک ریشه در بین همه ی بیماران مشترک است. این ریشه ی مشترک وجود افراد یا اخبار استرس زا است. از این دو مورد فاصله بگیرید تا آرامش در ذهنتان از بین نرود.

  مه مغزی

  مه مغزی

  آیا تجهیزات جدیدی وجود دارد که بتواند به ما کمک کند؟

   دستگاه آر تی ام اس یکی از راهکار های درمانی است که جدیداً وارد کشورمان شده است و پزشکان از این راه درمانی نیز استفاده می کنند. شاید بعضی از پزشکان اصلاً نام این دستگاه را نشنیده باشند اما چیزی که مشهود است چنین می باشد که بیماران مه مغزی و دارای اختلالات ذهنی با این دستگاه درمان میشوند و این راه درمانی نتیجه بخش بوده است. معمولاً بیمارانی که از تمام راه های درمانی ناامید و خسته شدند. از این راه استفاده کنند. برای تشخیص دقیق این مورد که بدانید چه زمانی باید از دستگاه استفاده کنید، می توانید از پزشک معالج خود سوال کنید.

  اگر از بیهوشی و اتاق عمل میترسید و حتی از فکر کردن به این موضوع به حملات پانیک دچار میشوید. باید بدانید این دستگاه هیچ احتیاجی به بیهوشی و یا تیغ جراحی ندارد. فقط بیمار با استفاده از انرژی مغناطیسی تحت درمان قرار می گیرد. یعنی خیلی راحت بر روی صندلی دستگاه آر تی ام اس می نشینید و از طریق میدان مغناطیسی که دستگاه با دستگیره ای بر روی سر شما ایجاد میکند، تحت درمان قرار می گیرید. بیمارانی که در وضعیت شدیدی از مه مغزی بودند توانستند با استفاده از این راهکار درمان شوند و به آغوش خانواده و دوستان برگردند. اگر یکی از دوستان و آشنایانتان دچار این بیماری بود و هیچ راهی برای درمانش نمی دانید، این راه درمانی را به او معرفی کنید تا بتواند به زندگی عادی برگردد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  چگونه با استفاده از دستگاه آر تی ام اس بیماران کرونایی که برای آنها مه مغزی ایجاد شده است را درمان کنیم؟
  آیا مادران باردار که در وضعیت شدید مه مغزی هستند میتوانند از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنند؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button